Банк Законов
 

Постановление Совета Министров Республики Беларусь от 3 апреля 2006 г. №447 "Аб узнагароджаннi работнiкаў, якiя ўнеслi найбольш значны ўклад у сацыяльна-эканамiчнае развiццё рэспублiкi ў 2001 - 2005 гадах, Ганаровай граматай Савета Мiнiстраў Рэспублiкi Беларусь"

Архивы

текст документа по состоянию на 11 февраля 2007 года

-- Навигация --

Документы по состоянию на апрель 2008 года тут

 
           ПАСТАНОВА САВЕТА МІНІСТРАЎ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                      3 красавіка 2006 г. № 447

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ РАБОТНІКАЎ, ЯКІЯ ЎНЕСЛІ НАЙБОЛЬШ
ЗНАЧНЫ ЎКЛАД У САЦЫЯЛЬНА-ЭКАНАМІЧНАЕ РАЗВІЦЦЁ
РЭСПУБЛІКІ Ў 2001-2005 ГАДАХ, ГАНАРОВАЙ ГРАМАТАЙ
САВЕТА МІНІСТРАЎ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

     Савет Міністраў Рэспублікі Беларусь ПАСТАНАЎЛЯЕ:
     За   высокія  дасягненні  ў  вытворчай  і  сацыяльна-культурнай
сферах,  значны  асабісты  ўклад у выкананне  прагнозных  паказчыкаў
сацыяльна-эканамічнага  развіцця  рэспублікі   ў   2001-2005   гадах
узнагародзіць   Ганаровай  граматай  Савета   Міністраў   Рэспублікі
Беларусь:
     
Акуленка                  - аператара машыннага даення
Наталлю Мікалаеўну          сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Заранскі» Слаўгарадскага
                            раёна

Акушку                    - намесніка начальніка Гомельскага
Віктара Францавіча          абласнога ўпраўлення па нагляду за
                            рацыянальным выкарыстаннем паліўна-
                            энергетычных рэсурсаў Камітэта па
                            энергаэфектыўнасці пры Савеце Міністраў
                            Рэспублікі Беларусь

Аляшкевіча                - старшыню Беларускага прафесійнага саюза
Васілія Аляксандравіча      працаўнікоў падатковых і іншых
                            фінансавых органаў «Адзінства»

Андрэйчука                - старшыню суда Камянецкага раёна Брэсцкай
Мікалая Канстанцінавіча     вобласці

Анісаўца                  - дырэктара рэспубліканскага даччынага
Міхаіла Якаўлевіча          унітарнага прадпрыемства «Праектны
                            інстытут «Гомельдзіпразем»

Анішчыка                  - начальніка ўпраўлення інавацыйнай
Уладзіміра Міхайлавіча      дзейнасці Дзяржаўнага камітэта па навуцы
                            і тэхналогіях

Анціпкіну                 - намесніка дырэктара па вучэбна-
Ніну Анатольеўну            выхаваўчай рабоце Корнадзьскага вучэбна-
                            педагагічнага комплексу «Дзіцячы сад -
                            сярэдняя школа» Свіслацкага раёна

Апанасюка                 - старшыню камітэта па сельскай гаспадарцы
Леаніда Мікалаевіча         і харчаванню Гомельскага абласнога
                            выканаўчага камітэта

Апановіча                 - лушчыльшчыка шпона лушчыльнага ўчастка
Віктара Іванавіча           фанернага цэха адкрытага акцыянернага
                            таварыства «Мастоўдрэў»

Артамонаву                - начальніка аддзела адукацыі Жлобінскага
Людмілу Іванаўну            раённага выканаўчага камітэта

Арцёменка                 - начальніка аддзела выпрабаванняў
Галіну Уладзіміраўну        харчовай і сельскагаспадарчай прадукцыі
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Беларускі дзяржаўны
                            інстытут метралогіі»

Арцюха                    - галоўнага інжынера адкрытага
Анатолія Аляксеевіча        акцыянернага таварыства «Нафтан»,
                            г. Наваполацк

Атаманаву                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Ніну Іванаўну               акцыянернага таварыства «Камунарка»

Балакіраву                - генеральнага дырэктара адкрытага
Таццяну Віктараўну          акцыянернага таварыства «Дарожна-
                            будаўнічае ўпраўленне № 1, г. Рагачоў»

Барадаўку                 - генеральнага дырэктара Беларускага
Уладзіміра Іванавіча        дзяржаўнага навукова-вытворчага канцэрна
                            міжгаліновага машына- і прыборабудавання
                            «Белмашпрыбор»

Барцова                   - начальніка Мазырскай мытні
Алега Васільевіча

Барчука                   - вадзіцеля аўтамабіля спецаўтабазы
Сяргея Васільевіча          Наваполацкага камунальнага унітарнага
                            прадпрыемства жыллёва-камунальнай
                            гаспадаркі

Барысюка                  - начальніка ўпраўлення арганізацыі
Сяргея Валер'евіча          мытнага кантролю Дзяржаўнага мытнага
                            камітэта

Бачыла                    - кіраўніка Фонду сацыяльнай абароны
Людмілу Цімафееўну          насельніцтва Міністэрства працы і
                            сацыяльнай абароны

Безрукава                 - аператара па адкорму буйной рагатай
Сяргея Мікалаевіча          жывёлы сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Кастрычнік» Мсціслаўскага
                            раёна

Бірыч                     - старшыню камітэта эканомікі Мінскага
Жану Эдуардаўну             абласнога выканаўчага камітэта

Блінкова                  - машыніста цэнтральнага цеплавога шчыта
Леаніда Мікалаевіча         кіравання катламі котлатурбіннага цэха
                            Светлагорскай ЦЭЦ філіяла Гомельскага
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства электраэнергетыкі
                            «Гомельэнерга»

Бобрыка                   - памочніка майстра адкрытага акцыянернага
Віктара Мікалаевіча         таварыства «Полоцк-Стекловолокно»

Бойку                     - начальніка аддзела лётных стандартаў і
Юрыя Пятровіча              выдачы пасведчанняў авіяцыйнаму
                            персаналу Дзяржаўнага камітэта па
                            авіяцыі

Боціна                    - кансультанта аддзела пасажырскіх
Алега Аляксандравіча        перавозак упраўлення аўтамабільнага
                            транспарту Міністэрства транспарту і
                            камунікацый

Бубена                    - першага намесніка начальніка галоўнага
Станіслава Браніслававіча   ўпраўлення аграпрамысловага комплексу
                            Апарату Савета Міністраў 
                            Рэспублікі Беларусь

Бузюка                    - галоўнага ўрача дзяржаўнай установы
Аляксандра Сяргеевіча       «Маладзечанскае тэрытарыяльнае
                            медыцынскае аб'яднанне»

Бурша                     - начальніка інспекцыі Міністэрства па
Уладзіміра Леанідавіча      падатках і зборах па Мінскай вобласці

Бялова                    - дырэктара дзяржаўнага камунальнага
Дзмітрыя Віктаравіча        унітарнага прадпрыемства «Вітрамбыт»,
                            г. Віцебск

Валюшыцкага               - дырэктара адкрытага акцыянернага
Віктара Іванавіча           таварыства «Брэсцкі цэнтральны
                            універмаг»

Вершаль                   - пашпартыста Маладзечанскага гарадскога
Зінаіду Васільеўну          унітарнага прадпрыемства
                            «Домакіраўніцтва № 1»

Вільчука                  - дырэктара дзяржаўнай установы
Канстанціна Усцінавіча      «Рэспубліканскі навукова-практычны цэнтр
                            «Маці і дзіця», г. Мінск

Водчыца                   - генеральнага дырэктара адкрытага
Міхаіла Васільевіча         акцыянернага таварыства «Будаўнічы трэст
                            № 8», г. Брэст

Ганжу                     - выконваючага абавязкі намесніка
Віталія Лявонцьевіча        дырэктара па навуковай рабоце дзяржаўнай
                            навуковай установы «Інстытут цепла- і
                            масаабмену імя А.В.Лыкава Нацыянальнай
                            акадэміі навук Беларусі»

Гардзіенку                - дырэктара дзяржаўнай навуковай установы
Анатолія Іларыонавіча       «Фізіка-тэхнічны інстытут Нацыянальнай
                            акадэміі навук Беларусі»

Гарошка                   - дырэктара адкрытага акцыянернага
Наталлю Васільеўну          таварыства «Дом гандлю», г. Полацк

Герасімовіч               - начальніка галоўнага ўпраўлення
Святлану Міхайлаўну         арганізацыйна-кадравай работы Мінскага
                            абласнога выканаўчага камітэта

Германовіча               - галоўнага дзяржаўнага санітарнага ўрача
Фёдара Аляксандравіча       г. Мінска - галоўнага ўрача дзяржаўнай
                            установы «Мінскі гарадскі цэнтр гігіены
                            і эпідэміялогіі»

Гецко                     - начальніка фінансавага аддзела
Ірыну Уладзіміраўну         адміністрацыі Маскоўскага раёна
                            г. Мінска

Глазко                    - дырэктара ўстановы адукацыі
Алега Аляксеевіча           «Наваполацкае дзяржаўнае прафесіянальна-
                            тэхнічнае вучылішча № 89 будаўнікоў»

Гранскую                  - намесніка галоўнага ўрача па медыцынскай
Жанету Канстанцінаўну       экспертызе і рэабілітацыі ўстановы
                            «Гомельская абласная клінічная бальніца»

Гронзберг                 - начальніка Клімавіцкага даччынага
Святлану Анатольеўну        унітарнага камунальнага прадпрыемства
                            «Жылкам»

Грыгор'ева                - намесніка Старшыні Камітэта па
Юрыя Аляксандравіча         матэрыяльных рэзервах пры Савеце
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Грэбнева                  - старшыню камітэта эканомікі Віцебскага
Генадзя Іванавіча           абласнога выканаўчага камітэта

Гукава                    - начальніка прадзільнага цэха адкрытага
Уладзіміра Пятровіча        акцыянернага таварыства «Палімір»,
                            г. Наваполацк

Гуляева                   - намесніка начальніка Мінскага гарадскога
Вячаслава Леанідавіча       ўпраўлення па нагляду за рацыянальным
                            выкарыстаннем паліўна-энергетычных
                            рэсурсаў Камітэта па энергаэфектыўнасці
                            пры Савеце Міністраў Рэспублікі Беларусь

Дворак                    - галоўнага спецыяліста аддзела кадравай
Ларысу Канстанцінаўну       палітыкі і спецработы Камітэта па
                            праблемах вынікаў катастрофы на
                            Чарнобыльскай АЭС пры Савеце Міністраў
                            Рэспублікі Беларусь

Дземідовіча               - першага намесніка Міністра прамысловасці
Івана Іванавіча

Дзеравягу                 - механізатара сельскагаспадарчага
Васіля Цімафеевіча          вытворчага кааператыва «Старасельскае»
                            Крупскага раёна

Дончанка                  - намесніка начальніка ўпраўлення працы,
Валянціну Мікалаеўну        кадраў і сацыяльнай палітыкі
                            Міністэрства прамысловасці

Дражжынава                - першага намесніка генеральнага дырэктара
Сяргея Уладзіміравіча       унітарнага прадпрыемства
                            «Кінавідэапракат» Мінскага гарадскога
                            выканаўчага камітэта

Драздовіч                 - кансультанта аддзела дарожных фондаў і
Маю Віктараўну              фінансаў дэпартамента «Белаўтадар»
                            Міністэрства транспарту і камунікацый

Дранковіч                 - майстра змены адкрытага акцыянернага
Людмілу Фёдараўну           таварыства «Купалінка», г. Салігорск

Дубовага                  - генеральнага дырэктара адкрытага
Міхаіла Міхайлавіча         акцыянернага таварыства «Нярудпрам»,
                            г. Мінск

Дукора                    - кіраўніка адміністрацыі Маскоўскага
Яўгена Міхайлавіча          раёна г. Мінска

Жалязнову                 - старшыню сельскагаспадарчага вытворчага
Ніну Вікенцьеўну            кааператыва «Палессе-агра» Любанскага
                            раёна

Жарскага                  - намесніка генеральнага дырэктара па
Сяргея Аляксандравіча       камерцыйных пытаннях адкрытага

                            акцыянернага таварыства «Гродна Азот»
Ждановіч                  - намесніка начальніка ўпраўлення
Таццяну Мікалаеўну          арганізацыйна-кадравай работы Мінскага
                            гарадскога выканаўчага камітэта

Жука                      - генеральнага дырэктара адкрытага
Сяргея Міхайлавіча          акцыянернага таварыства «Буддэталі»,
                            г. Вілейка

Жучок                     - дазіроўшчыка медыцынскіх прэпаратаў
Лену Мікалаеўну             рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Нясвіжскі завод
                            медыцынскіх прэпаратаў»

Жытко                     - начальніка аддзела ідэалагічнай работы
Таццяну Мікалаеўну          Баранавіцкага гарадскога выканаўчага
                            камітэта

Зарубіна                  - начальніка сільвінітавай абагачальнай
Міхаіла Дзмітрыевіча        фабрыкі Чацвёртага рудаўпраўлення
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Вытворчае аб'яднанне
                            «Беларуськалій», г. Салігорск

Звяртоўскага              - дырэктара дзяржаўнай лесагаспадарчай
Мікалая Леанідавіча         установы «Іўеўскі лясгас»

Злобіч                    - мастака-мадэльера адкрытага акцыянернага
Любоў Сямёнаўну             таварыства «Усход»

Ільева                    - генеральнага дырэктара адкрытага
Юрыя Леанідавіча            акцыянернага таварыства «Гомельшкло»

Кавалёва                  - першага намесніка начальніка ўпраўлення
Паўла Ягоравіча             сельскай гаспадаркі і харчавання па
                            жывёлагадоўлі Рэчыцкага раённага
                            выканаўчага камітэта

Кавалёву                  - аператара свінагадоўчага комплексу
Таццяну Сяргееўну           закрытага акцыянернага таварыства
                            «Амкадор-Шклоў»

Кавалёнак                 - аператара машыннага даення
Жанну Вячаславаўну          малочнатаварнай фермы «Натальеўск»
                            рэспубліканскага унітарнага
                            сельскагаспадарчага прадпрыемства
                            «Эксперы-ментальная база «Натальеўск»
                            Чэрвеньскага раёна

Каваленку                 - старшага аператыўнага ўпаўнаважанага па
Андрэя Мікалаевіча          асоба важных справах аддзела па барацьбе
                            з кантрабандай і адміністрацыйнымі
                            мытнымі правапарушэннямі Віцебскай мытні

Казлова                   - дырэктара адкрытага акцыянернага
Юрыя Кірылавіча             таварыства «Будаўніча-мантажны трэст
                            № 40», г. Жлобін

Казлоўскага               - старшыню сельскагаспадарчага вытворчага
Генадзія Францавіча         кааператыва «Доцішкі» Воранаўскага раёна

Калінава                  - начальніка аддзела па справах рэлігій
Аляксандра Сяргеевіча       Камітэта па справах рэлігій і
                            нацыянальнасцей пры Савеце Міністраў
                            Рэспублікі Беларусь

Каліноўскага              - дырэктара адкрытага акцыянернага
Ігара Ігнацьевіча           таварыства «Дварэцкі льнозавод»
                            Дзятлаўскага раёна

Каляду                    - начальніка ўпраўлення арганізацыйна-
Аляксандра Міхайлавіча      кадравай работы Брэсцкага абласнога
                            выканаўчага камітэта

Каменку                   - намесніка Міністра па падатках і зборах
Васілія Барысавіча

Камісараву                - аператара машыннага даення
Валянціну Леанідаўну        рэспубліканскага унітарнага
                            сельскагаспадарчага прадпрыемства
                            «Племянны завод «Ціманава» Клімавіцкага
                            раёна

Кандратаву                - намесніка Міністра па падатках і зборах
Ларысу Аляксандраўну

Каралёву                  - начальніка галоўнага ўпраўлення
Валянціну Вікенцьеўну       пенсійнага забеспячэння і сацыяльнага
                            страхавання Міністэрства працы і
                            сацыяльнай абароны

Каралюка                  - намесніка начальніка аддзела
Васіля Фёдаравіча           сертыфікацыі Камітэта па стандартызацыі,
                            метралогіі і сертыфікацыі пры Савеце
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Караткевіча               - машыніста дызель-поезда лакаматыўнага
Валянціна Віктаравіча       дэпо Гомель транспартнага
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Гомельскае аддзяленне
                            Беларускай чыгункі»

Карніцкую                 - старшыню камітэта эканомікі Гомельскага
Эльвіру Леанідаўну          абласнога выканаўчага камітэта

Карытка                   - прадаўца магазіна «Тавары штодзённага
Алёну Міхайлаўну            попыту» в. Сідаравічы Магілёўскага
                            раённага спажывецкага таварыства
                            Магілёўскага абласнога саюза спажывецкіх
                            таварыстваў

Каспяровіча               - начальніка галоўнага ўпраўлення
Яўгена Аляксандравіча       комплекснага аналізу і каардынацыі
                            Міністэрства працы і сацыяльнай абароны

Кахноўскую                - намесніка начальніка сацыяльна-прававога
Наталлю Уладзіміраўну       аддзела Камітэта па праблемах вынікаў
                            катастрофы на Чарнобыльскай АЭС пры
                            Савеце Міністраў Рэспублікі Беларусь

Кашнікава                 - намесніка начальніка галоўнага
Уладзіміра Дзмітрыевіча     ўпраўлення інтэнсіфікацыі жывёлагадоўлі
                            і харчавання - начальніка ўпраўлення
                            харчавання Міністэрства сельскай
                            гаспадаркі і харчавання

Кіслухіна                 - дырэктара дэпартамента дзяржаўных знакаў
Сяргея Уладзіміравіча       Міністэрства фінансаў

Ключнік                   - начальніка галоўнага ўпраўлення ўліку
Надзею Валянцінаўну         падаткаў, эканамічных санкцый і
                            ведамаснага кантролю Міністэрства па
                            падатках і зборах

Кнігу                     - паштальёна 24-га аддзялення паштовай
Валянціну Уладзіміраўну     сувязі вытворчасці «Мінская пошта»
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства паштовай сувязі «Белпошта»

Колас                     - першага намесніка Міністра працы і
Алену Пятроўну              сацыяльнай абароны

Косценя                   - генеральнага дырэктара рэспубліканскага
Мікалая Нікандравіча        унітарнага прамысловага прадпрыемства
                            «Барысаўскі завод
                            «Аўтагідраўзмацняльнік»

Крука                     - начальніка аддзела навуковага
Уладзіміра Пятровіча        выкарыстання дакументаў і інфармацыі
                            Камітэта па архівах і справаводству пры
                            Савеце Міністраў Рэспублікі Беларусь

Крэчко                    - слесара-сантэхніка жыллёва-
Андрэя Антонавіча           эксплуатацыйнай службы № 13 унітарнага
                            жыллёвага рамонтна-эксплуатацыйнага
                            прадпрыемства Ленінскага раёна г. Гродна

Ксенафонтава              - загадчыка лабараторыі фізіка-хіміі
Міхаіла Аляксандравіча      палімерных матэрыялаў і прыродных
                            арганічных злучэнняў Навукова-даследчай
                            установы «Інстытут прыкладных фізічных
                            праблем імя А.Н.Сеўчанкі» Беларускага
                            дзяржаўнага універсітэта»

Кудзіну                   - намесніка старшыні Мазырскага раённага
Галіну Міхайлаўну           выканаўчага камітэта

Кузняцова                 - Старшыню Камітэта па зямельных рэсурсах,
Георгія Іванавіча           геадэзіі і картаграфіі пры Савеце
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Кукіну                    - намесніка начальніка аддзела
Серафіму Аляксандраўну      рэабілітацыі забруджаных тэрыторый
                            Камітэта па праблемах вынікаў катастрофы
                            на Чарнобыльскай АЭС пры Савеце
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Кулагу                    - дырэктара Гомельскага філіяла
Мікалая Паўлавіча           рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства электрасувязі «Белтэлекам»

Куланіну                  - начальніка Наваполацкага гарадскога
Галіну Эдмундаўну           вузла электрасувязі Віцебскага філіяла
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства электрасувязі «Белтэлекам»

Куляшова                  - Старшыню Праўлення Беларускага
Уладзіміра Віктаравіча      рэспубліканскага саюза спажывецкіх
                            таварыстваў

Кучаравага                - генеральнага дырэктара вытворча-
Леаніда Міхайлавіча         гандлёвага рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Мінск Крышталь»

Кучынскага                - начальніка аддзела дарожна-транспартнай
Сяргея Мікалаевіча          палітыкі Міністэрства транспарту і
                            камунікацый

Лапіцкую                  - намесніка начальніка галоўнага
Тамару Іванаўну             ўпраўлення - начальніка ўпраўлення
                            дзяржаўнага казначэйства Міністэрства
                            фінансаў па Віцебскай вобласці

Лапотку                   - намесніка старшыні камітэта па сельскай
Аляксандра Міхайлавіча      гаспадарцы і харчаванню Мінскага
                            абласнога выканаўчага камітэта

Леднева                   - начальніка ўпраўлення навукова-тэхнічнай
Юрыя Гурьевіча              палітыкі Міністэрства прамысловасці

Лешчанка                  - начальніка ўпраўлення вытворчай
Ніну Эдуардаўну             дзейнасці Беларускага дзяржаўнага
                            канцэрна па вытворчасці і рэалізацыі
                            фармацэўтычнай і мікрабіялагічнай
                            прадукцыі

Лініка                    - першага намесніка старшыні камітэта па
Аляксандра Аляксандравіча   сельскай гаспадарцы і харчаванню
                            Мінскага абласнога выканаўчага камітэта

Ліпскага                  - першага намесніка начальніка
Адама Дзмітрыевіча          транспартнага рэспубліканскага
                            унітарнага прадпрыемства «Баранавіцкае
                            аддзяленне Беларускай чыгункі»

Ліпскую                   - загадчыка дзяржаўнай натарыяльнай
Валянціну Арсеньеўну        канторы Шаркаўшчынскага раёна

Лісоўскага                - дырэктара навукова-вытворчага
Валерыя Уладзіміравіча      рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Квант-АС», г. Мінск

Логін                     - швачку рэспубліканскага унітарнага
Алену Станіславаўну         прадпрыемства «Навагрудская швейная
                            фабрыка»

Лосік                     - начальніка Слуцкага раённага аддзялення
Людмілу Пятроўну            «Мінаблсаюздрук»

Лугавога                  - начальніка ўпраўлення каардынацыі і
Аляксея Феадосьевіча        развіцця галін па вытворчасці прадуктаў
                            харчавання і тытунёвых вырабаў
                            Беларускага дзяржаўнага канцэрна
                            харчовай прамысловасці
                            «Белдзяржхарчпрам»

Лунёву                    - загадчыка аддзела дзяржаўнай навуковай
Ніну Клаўдзіеўну            установы «Інстытут агульнай і
                            неарганічнай хіміі Нацыянальнай акадэміі
                            навук Беларусі»

Мароза                    - галоўнага спецыяліста рэспубліканскага
Рыгора Макаравіча           унітарнага прадпрыемства «Праектны
                            інстытут Белдзіпразем»

Марозава                  - генеральнага дырэктара камунальнага
Сяргея Цітавіча             унітарнага прадпрыемства
                            «Гомельаблвадаканал»

Марцінчык                 - брыгадзіра комплекснай брыгады рамонтна-
Тамару Мікалаеўну           будаўнічага філіяла Першамайскага раёна
                            адкрытага акцыянернага таварыства
                            «Мінскрамбуд»

Маянава                   - генеральнага дырэктара адкрытага
Канстанціна Паўлавіча       акцыянернага таварыства «Гродна
                            Хімвалакно»

Мікалуцкую                - старшыню камітэта па працы і сацыяльнай
Алу Валянцінаўну            абароне Мінскага абласнога выканаўчага
                            камітэта

Міхалькевіча              - начальніка ўпраўлення Дзяржаўнага
Андрэя Уладзіміравіча       мытнага камітэта

Мураўёву                  - начальніка дзяржаўнай установы
Людмілу Мікалаеўну          «Упраўленне бытавога абслугоўвання
                            насельніцтва Мінскай вобласці»

Муха                      - галоўнага бухгалтара сумеснага
Таісу Юльянаўну             прадпрыемства закрытага акцыянернага
                            таварыства «МІЛАВІЦА», г. Мінск

Мухлю                     - начальніка групы тэхнічнага нагляду
Аляксандра Аляксандравіча   Міністэрства адукацыі

Мякіннік                  - начальніка юрыдычнага аддзела ўпраўлення
Аксану Уладзіміраўну        аналітычнай і прававой работы
                            Міністэрства адукацыі

Налобаву                  - загадчыка лабараторыі рэспубліканскага
Веру Леанідаўну             унітарнага прадпрыемства «Інстытут
                            агародніцтва Нацыянальнай акадэміі навук
                            Беларусі»

Нікалаева                 - галоўнага канструктара - начальніка
Юрыя Іванавіча              ўпраўлення галоўнага канструктара
                            вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «МІНСКІ ЗАВОД КОЛАВЫХ
                            ЦЯГАЧОЎ»

Нікіценку                 - дырэктара дзяржаўнай навуковай установы
Пятра Георгіевіча           «Інстытут эканомікі Нацыянальнай
                            акадэміі навук Беларусі»

Острыкаву                 - старшыню Цімкавіцкага сельскага
Алену Мечыславаўну          выканаўчага камітэта Капыльскага раёна

Панамарова                - намесніка начальніка службы
Сяргея Іванавіча            газаразмеркавальных станцый Мінскага
                            ўпраўлення магістральных газаправодаў
                            адкрытага акцыянернага таварыства
                            «Белтрансгаз»

Папельскага               - начальніка ўпраўлення арганізацыйнага
Сяргея Віктаравіча          забеспячэння Апарату Савета Міністраў
                            Рэспублікі Беларусь

Пасько                    - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Уладзіміра Іванавіча        прадпрыемства «Бобруйская укрупненная
                            типография имени А.Т.Непогодина»

Пацкевіча                 - начальніка галоўнага ўпраўлення
Мікалая Ермалаевіча         каардынацыі знешнеэканамічнай дзейнасці
                            Міністэрства замежных спраў

Петрачэнку                - галоўнага канструктара электронна-
Уладзіміра Міхайлавіча      тэхнічных прыбораў і абсталявання -
                            начальніка 52-га аддзела навукова-
                            вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «АГАТ-СІСТЭМ», г. Мінск

Піліпца                   - старшыню Калінкавіцкага раённага
Віктара Іванавіча           выканаўчага камітэта

Пінчука                   - кіраўніка адміністрацыі Савецкага раёна
Валерыя Іванавіча           г. Мінска

Пратасавіцкага            - першага намесніка старшыні Столінскага
Рыгора Васільевіча          раённага выканаўчага камітэта

Праўко                    - старшыню сельскагаспадарчага вытворчага
Мікалая Мікалаевіча         кааператыва «Доргішкі» Ашмянскага раёна

Прохарчыка                - начальніка галоўнага ўпраўлення працы і
Генадзя Васільевіча         заработнай платы Міністэрства працы і
                            сацыяльнай абароны

Пучкова                   - муляра, брыгадзіра комплекснай брыгады
Васілія Рыгоравіча          даччынага камунальнага унітарнага
                            будаўнічага прадпрыемства «Міёрская
                            вандроўчая механізаваная калона - 55»

Пяткова                   - першага намесніка начальніка галоўнага
Сяргея Аркадзьевіча         эканамічнага ўпраўлення Апарату Савета
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Пятрову                   - аператара машыннага даення
Марыю Іванаўну              сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Калгас «Антонаўскі»
                            Чавускага раёна

Рабава                    - дырэктара таварыства з абмежаванай
Уладзіміра Фёдаравіча       адказнасцю «Мачта», г. Мінск

Рагачука                  - начальніка ўпраўлення ідэалагічнай
Аляксандра Сцяпанавіча      работы Брэсцкага абласнога выканаўчага
                            камітэта

Радзькова                 - Міністра адукацыі
Аляксандра Міхайлавіча

Рэбкаўца                  - начальніка Пінскага раённага вузла
Мікалая Ананьевіча          электрасувязі Брэсцкага філіяла
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства электрасувязі «Белтэлекам»

Сабалеўскую               - начальніка аддзела эканомікі, фінансаў і
Тамару Антонаўну            бухгалтарскага ўліку Камітэта па
                            стандартызацыі, метралогіі і
                            сертыфікацыі пры Савеце Міністраў
                            Рэспублікі Беларусь

Савіцкага                 - старшыню Жыткавіцкага раённага
Пятра Мікалаевіча           выканаўчага камітэта

Сакалоўскага              - намесніка Міністра архітэктуры і
Леаніда Віктаравіча         будаўніцтва

Саковіча                  - Надзвычайнага і Паўнамоцнага Пасла
Васіля Андрэевіча           Рэспублікі Беларусь у Рэспубліцы Малдова

Салонінку                 - намесніка Старшыні Дзяржаўнага ваенна-
Аляксандра Аляксеевіча      прамысловага камітэта

Салянскага                - дырэктара агульнаадукацыйнай сярэдняй
Мікалая Яўгеньевіча         школы № 27, г. Гродна

Сарайкіну                 - вядучага бухгалтара-рэвізора
Ніну Аляксандраўну          рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Беларускія латарэі»

Сачанка                   - начальніка аддзела арганізацыйна-
Людмілу Іванаўну            кадравай работы Пінскага раённага
                            выканаўчага камітэта

Свідзерскага              - намесніка Міністра прамысловасці
Генадзя Браніслававіча

Северына                  - дырэктара дзяржаўнага унітарнага
Аляксандра Васільевіча      прадпрыемства «Жыллёвае рамонтна-
                            эксплуатацыйнае аб'яднанне Заводскага
                            раёна г. Мінска»

Северына                  - машыніста машын па здабычы і
Валерыя Валер'евіча         перапрацоўцы фрэзернага торфу
                            рэспубліканскага вытворчага унітарнага
                            прадпрыемства «Жыткавіцкае»

Селязнёва                 - Кіраўніка Апарату Савета Міністраў
Аляксандра Ільіча           Рэспублікі Беларусь

Семашку                   - Першага намесніка Прэм'ер-міністра
Уладзіміра Ільіча           Рэспублікі Беларусь

Сівалобаву                - начальніка ўпраўлення сацыяльна-
Алену Аляксандраўну         культурнай сферы Апарату Савета
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Сінякова                  - начальніка ўпраўлення навукова-тэхнічных
Генадзя Сяргеевіча          праграм і праектаў Дзяржаўнага камітэта
                            па навуцы і тэхналогіях

Скадорву                  - галоўнага спецыяліста аддзела
Віктара Генрыкавіча         сертыфікацыі, рэгістрацыі і ліцэнзавання
                            Дзяржаўнага камітэта па авіяцыі

Стахейку                  - галоўнага санітарнага ўрача дзяржаўнай
Міхаіла Мікалаевіча         установы «Драгічынскі раённы цэнтр
                            гігіены і эпідэміялогіі»

Стрыка                    - генеральнага дырэктара будаўнічага
Анатоля Мікалаевіча         рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Віцебскі домабудаўнічы
                            камбінат»

Сундукову                 - начальніка ўпраўлення міжнародных
Алу Чарльзаўну              падатковых зносін Міністэрства па
                            падатках і зборах

Сухарукаву                - дырэктара дзяржаўнай установы
Раісу Нікандраўну           «Рэспубліканская навукова-тэхнічная
                            бібліятэка», г. Мінск

Сяліцкага                 - старшага майстра па рамонту абсталявання
Вячаслава Альбертавіча      цэха цеплавой аўтаматыкі і вымярэнняў
                            Цеплаэлектрацэнтралі-5 філіяла Мінскага
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства электраэнергетыкі
                            «Мінскэнерга»

Сяменчыкаву               - правадніка пасажырскага вагона
Наталлю Пятроўну            Магілёўскага пасажырскага ўчастка
                            транспартнага рэспубліканскага
                            унітарнага прадпрыемства «Магілёўскае
                            аддзяленне Беларускай чыгункі»

Сянько                    - Надзвычайнага і Паўнамоцнага Пасла
Уладзіміра Лявонавіча       Рэспублікі Беларусь у Каралеўстве
                            Бельгія, Пастаяннага прадстаўніка
                            Рэспублікі Беларусь пры Еўрапейскіх
                            супольніцтвах, Пастаяннага прадстаўніка
                            Рэспублікі Беларусь пры Арганізацыі
                            Паўночна-Атлантычнага дагавора па
                            сумяшчальніцтву

Таіцкага                  - генеральнага дырэктара адкрытага
Андрэя Міхайлавіча          акцыянернага таварыства «Барысаўскі ДАК»

Тальчук                   - начальніка Астравецкага раённага вузла
Ірыну Эдуардаўну            паштовай сувязі Гродзенскага філіяла
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства паштовай сувязі «Белпошта»

Тарадзейку                - кіраўніка сакратарыята Прэм'ер-міністра
Андрэя Мікалаевіча          Рэспублікі Беларусь Апарату Савета
                            Міністраў Рэспублікі Беларусь

Токара                    - старшыню Жабінкаўскага раённага
Мікалая Васільевіча         выканаўчага камітэта

Трафімовіча               - дырэктара ўстановы адукацыі «Мінскі
Ігара Яфімавіча             гандлёвы каледж» Белкаапсаюза

Трубчыка                  - трубаправодчыка лінейнага лінейна-
Пятра Пятровіча             эксплуатацыйнай службы Кобрынскага
                            ўпраўлення магістральных газаправодаў
                            адкрытага акцыянернага таварыства
                            «Белтрансгаз»

Трызно                    - начальніка ўпраўлення арганізацыйна-
Віктара Міхайлавіча         кадравай работы Гомельскага абласнога
                            выканаўчага камітэта

Трэпачку                  - дырэктара адкрытага акцыянернага
Уладзіміра Іванавіча        таварыства «Цукаргандаль», г. Гомель

Фалеўку                   - апаратчыка-варшчыка ўтфелю адкрытага
Мікалая Дзмітрыевіча        акцыянернага таварыства «Жабінкаўскі
                            цукровы завод»

Фандо                     - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Аляксандра Мікалаевіча      прадпрыемства «Барысаўскі завод
                            медыцынскіх прэпаратаў»

Федаляку                  - электрагазазваршчыка Горацкага
Яраслава Пятровіча          унітарнага камунальнага прадпрыемства
                            «Цеплавая энергетыка»

Філіпеню                  - дырэктара адкрытага акцыянернага
Міхаіла Рыгоравіча          таварыства «Касцюковіцкі ляспрамгас»

Хаміцэвіча                - намесніка начальніка аддзела Дзяржаўнага
Дзмітрыя Леанідавіча        мытнага камітэта

Харкаўца                  - начальніка галоўнага дзяржаўнага
Андрэя Міхайлавіча          казначэйства Міністэрства фінансаў

Харлапа                   - Надзвычайнага і Паўнамоцнага Пасла
Анатолія Дзмітрыевіча       Рэспублікі Беларусь у Кітайскай Народнай
                            Рэспубліцы

Хвасцюка                  - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Ананія Ананьевіча           даччынага транспартнага прадпрыемства
                            «Аўтобусны парк № 3 г. Пінска»
                            рэспубліканскага унітарнага
                            транспартнага прадпрыемства
                            «Брэстгрузаўта-сэрвіс»

Цакаленку                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Вячаслава Дзмітрыевіча      акцыянернага таварыства «Мінскае
                            вытворчае гарбарнае аб'яднанне»

Царыка                    - начальніка цэха № 1 па вытворчасці
Пятра Антонавіча            лекавых сродкаў рэспубліканскага
                            унітарнага вытворчага прадпрыемства
                            «Белмедпрэпараты», г. Мінск

Цітова                    - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Святаслава Андрэевіча       прадпрыемства «Магілёўскі завод
                            «Электрарухавік»

Ціханкава                 - дзяжурнага па станцыі Віцебск
Міхаіла Сцяпанавіча         транспартнага рэспубліканскага
                            унітарнага прадпрыемства «Віцебскае
                            аддзяленне Беларускай чыгункі»

Цыганкова                 - трактарыста-машыніста Касцюковіцкага
Васілія Міхайлавіча         сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Калгас «Прагрэс»

Цярэшка                   - дырэктара ўстановы «Беларускі дзяржаўны
Галіну Яфімаўну             архіў навукова-тэхнічнай дакументацыі»,
                            г. Мінск

Чапега                    - напаўняльніка балонаў аўтамабільнага
Алену Паўлаўну              газанапаўняльнага пункта Гомельскага
                            рамонтна-вытворчага ўпраўлення
                            рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Гомельаблгаз»

Чаргінца                  - памочніка генеральнага дырэктара
Ігара Мікалаевіча           рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Нацыянальная авіякампанія
                            «Белавія»

Чарнюк                    - кіраўніка ўзорнага харэаграфічнага
Наталлю Аляксандраўну       ансамбля «Зорка» дзяржаўнай установы
                            «Культурна-дзелавы цэнтр «Віцебск»

Чахоўскага                - генеральнага дырэктара рэспубліканскага
Юрыя Мікалаевіча            унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                            авіярамонтны завод»

Шаблоўскую                - кіраўніка групы тэхналагічнага аддзела
Дзіну Міхайлаўну            праектнага рэспубліканскага унітарнага
                            прадпрыемства «Белгіпрагаз»

Шчаснага                  - пасла па асобых даручэннях Міністэрства
Уладзіміра Рыгоравіча       замежных спраў

Юркойць                   - арганізатара-тэхнолага свінагадоўчага
Рэгіну Вікенцьеўну          комплексу сельскагаспадарчага вытворчага
                            кааператыва «Варняны» Астравецкага раёна

Юртаева                   - дырэктара філіяла Полацкія электрычныя
Аляксандра Васільевіча      сеткі Віцебскага рэспубліканскага
                            унітарнага прадпрыемства
                            электраэнергетыкі «Віцебскэнерга»

Юрэвіча                   - начальніка Магілёўскага абласнога
Тадэвуша Казіміравіча       ўпраўлення па нагляду за рацыянальным
                            выкарыстаннем паліўна-энергетычных
                            рэсурсаў Камітэта па энергаэфектыўнасці
                            пры Савеце Міністраў Рэспублікі Беларусь

Юхнаўца                   - генеральнага дырэктара адкрытага
Анатолія Іванавіча          акцыянернага таварыства «Віцебскдрэў»

Якавенка                  - начальніка ўпраўлення эканомікі і
Вольгу Васільеўну           фінансаў Міністэрства транспарту і
                            камунікацый

Яноўскага                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Аляксандра Уладзіміравіча   акцыянернага таварыства «Амкадор»,
                            г. Мінск

Яськова                   - начальніка галоўнага ўпраўлення
Аляксандра Валянцінавіча    эканомікі Міністэрства прамысловасці
     
Прэм'ер-міністр Рэспублікі Беларусь                       С.Сідорскі


-- Назад --

Право Беларуси 2010. Регионы. Архив

<<<< | >>>>



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор