Банк Законов
 

Указ Президента Республики Беларусь от 1 марта 2006 г. №136 "Аб узнагароджаннi работнiкаў, якiя ўнеслi найбольш значны ўклад у сацыяльна-эканамiчнае развiццё рэспублiкi ў 2001 - 2005 гадах, дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

Архивы

текст документа по состоянию на 11 февраля 2007 года

-- Навигация --

Документы по состоянию на апрель 2008 года тут

 
                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                      1 сакавіка 2006 г. № 136

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ РАБОТНІКАЎ, ЯКІЯ ЎНЕСЛІ НАЙБОЛЬШ
ЗНАЧНЫ ЎКЛАД У САЦЫЯЛЬНА-ЭКАНАМІЧНАЕ РАЗВІЦЦЁ
РЭСПУБЛІКІ Ў 2001-2005 ГАДАХ, ДЗЯРЖАЎНЫМІ
ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ

     За   высокія  дасягненні  ў  вытворчай  і  сацыяльна-культурнай
сферах,  значны  асабісты  ўклад у выкананне  прагнозных  паказчыкаў
сацыяльна-эканамічнага развіцця рэспублікі ў 2001-2005 гадах:
     1. Узнагародзіць:
     
                  ордэнам Айчыны II ступені

Іоффе                 - генеральнага дырэктара беларуска-
Міхаіла Фадзеевіча      расійскага сумеснага прадпрыемства
                        адкрытага акцыянернага таварыства
                        «Брэстгазаапарат»

Маісеева                - дырэктара закрытага акцыянернага
Леаніда Сяргеевіча        таварыства «Агракамбінат «Зара»
                          Магілёўскага раёна

                  ордэнам Айчыны III ступені

Азаматава               - Старшыню Дзяржаўнага ваенна-
Мікалая Ільясавіча        прамысловага камітэта

Ачапоўскага             - дырэктара раённага сельскагаспадарчага
Васілія Міхайлавіча       унітарнага прадпрыемства «Саўгас
                          «Слуцк» Слуцкага раёна

Ашэйчыка                - генеральнага дырэктара адкрытага
Мікалая Захаравіча        акцыянернага таварыства
                          «Салігорскпрамбуд»

Барысава                - старшыню Касцюковіцкага раённага
Міхаіла Рыгоравіча        выканаўчага камітэта

Басарабу                - дырэктара вытворчага рэспубліканскага
Мікалая Міхайлавіча       унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          электратэхнічны завод імя В.І.Казлова»

Баярына                 - загадчыка хірургічнага аддзялення
Леаніда Уладзіміравіча    ўстановы аховы здароўя «Аршанская
                          гарадская бальніца № 1 імя Сямашкі»

Бухавецкага             - дырэктара адкрытага акцыянернага
Якава Адамавіча           таварыства «Брэсцкі мясакамбінат»

Васілевіча              - старшыню сельскагаспадарчага
Мікалая Ільіча            вытворчага кааператыва «Аграфірма
                          «Лучнікі» Слуцкага раёна
  
Жмайліка                - генеральнага дырэктара вытворчага
Валерыя Аляксеевіча       аб’яднання «Гомсельмаш» - дырэктара
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельскі завод
                          сельскагаспадарчага машынабудавання
                          «Гомсельмаш»

Канаша                  - машыніста электрапоезда маторвагоннага
Сяргея Пятровіча          дэпо Мінск унітарнага прадпрыемства
                          «Мінскае аддзяленне Беларускай
                          чыгункі»

Котава                  - вадзіцеля аўтамабіля рэспубліканскага
Леаніда Анатольевіча      унітарнага вытворчага прадпрыемства
                          «Граніт», Лунінецкі раён

Лейчанку                - дырэктара адкрытага акцыянернага
Леаніда Паўлавіча         таварыства «Ляхавіцкі кансервавы
                          завод» Ляхавіцкага раёна

Марыева                 - генеральнага дырэктара вытворчага
Паўла Лук’янавіча         аб’яднання «Беларускі аўтамабільны
                          завод» - генеральнага дырэктара
                          рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                          прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
                          завод»

Пахілку                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Яўгенія Палікарпавіча     акцыянернага таварыства
                          «Бабруйскаграмаш»

Пахолака                - першага намесніка старшыні камітэта па
Мікалая Аляксандравіча    сельскай гаспадарцы і харчаванню
                          Гродзенскага абласнога выканаўчага
                          камітэта

Саўчыца                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Аляксандра Васільевіча    акцыянернага таварыства «Савушкін
                          прадукт», г. Брэст

Талкачова               - дырэктара вытворчага унітарнага
Віктара Іванавіча         прадпрыемства «Мінскі вагонарамонтны
                          завод імя А.Ф.Мяснікова»

Тукалу                  - дырэктара дзяржаўнага унітарнага
Мікалая Дзмітрыевіча      сельскагаспадарчага прадпрыемства
                          «Племзавод «Мухавец» Брэсцкага раёна

Чалдышкіна              - старшыню сельскагаспадарчага
Анатолія Васільевіча      вытворчага кааператыва «Бальшавік-
                          Агра» Салігорскага раёна
                          ордэнам Пашаны

Грынкевіч               - прадаўца закрытага акцыянернага
Леанілу Пятроўну          таварыства «Універсам «Валгаград», г.
                          Мінск

Дашкевіча               - начальніка інспекцыі Міністэрства па
Віктара Віктаравіча       падатках і зборах па г. Мінску

Драбышэўскага           - першага намесніка галоўнага інжынера
Валянціна Іванавіча       рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельскі завод
                          сельскагаспадарчага машынабудавання
                          «Гомсельмаш»

Зеньчык                 - штампоўшчыка рэспубліканскага
Галіну Мікалаеўну         унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          трактарны завод»

Зорыча                  - вадзіцеля-выпрабавальніка
Уладзіміра Лукіча         рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                          прадпрыемства «Беларускі аўтамабільны
                          завод»

Кабака                  - токара рэспубліканскага унітарнага
Канстанціна Сцяпанавіча   вытворчага прадпрыемства вытворчага
                          аб’яднання «Беларускі аўтамабільны
                          завод»

Кабякова                - Намесніка Прэм’ер-міністра Рэспублiкi
Андрэя Уладзіміравіча     Беларусь

Камінскага              - слесара-рамонтніка рэспубліканскага
Дзмітрыя Браніслававіча   унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          трактарны завод»

Корбута                 - Міністра фінансаў
Мікалая Пятровіча

Кузьміч                 - начальніка ўпраўлення сацыяльнай
Рэгіну Станіславаўну      абароны адміністрацыі Ленінскага раёна
                          г. Мінска

Курыцкага               - начальніка спецыялізаванага ўпраўлення
Вікенція Іосіфавіча       № 246 адкрытага акцыянернага
                          таварыства «МАПІД», г. Мінск

Макея                   - памочніка Прэзідэнта Рэспублікі
Уладзіміра Уладзіміравіча Беларусь

Макрыцкага              - начальніка цэха механізацыі вытворчага
Міхаіла Міхайлавіча       рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі маторны завод»
Мартынава               - Міністра замежных спраў
Сяргея Мікалаевіча

Марчэўскага             - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Анатолія Іванавіча        прадпрыемства «2566 завод па рамонту
                          радыёэлектроннага ўзбраення»

Падаляку                - першага намесніка Міністра прыродных
Васілія Міронавіча        рэсурсаў і аховы навакольнага
                          асяроддзя

Парфяновіча             - вядучага майстра сцэны ўстановы
Аляксандра Аляксандравіча культуры «Магілёўскі абласны тэатр
                          драмы і камедыі імя В.І.Дуніна-
                          Марцінкевіча (г. Бабруйск)»

Пліндава                - начальніка Круглянскай раённай
Віктара Канстанцінавіча   інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя
Пранчака                - тэхніка-асемянатара
Мікалая Барысавіча        сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Шлях новы» Ляхавіцкага
                          раёна

Прохарчык               - начальніка аддзела сертыфікацыі
Неаліну Аляксандраўну     Камітэта па стандартызацыі, метралогіі
                          і сертыфікацыі пры Савеце Міністраў
                          Рэспублікі Беларусь

П’еха                   - начальніка Мазырскай нафтаразведачнай
Багдана Марцінавіча       экспедыцыі глыбокага бурэння геолага-
                          разведачнага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Белгеалогія»

Рабага                  - машыніста горных выемачных машын
Уладзіміра Рыгоравіча     рудніка Другога рудаўпраўлення
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                          «Беларуськалій»

Радкова                 - начальніка Камянецкай раённай
Уладзіміра Васільевіча    інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя

Рэўтовіча               - начальніка вытворчасці адкрытага
Уладзіміра Іванавіча      акцыянернага таварыства «Нафтан»

Савянок                 - апаратчыка пастэрызацыі адкрытага
Алу Рыгораўну             акцыянернага таварыства «Малочныя
                          прадукты», г. Гомель

Тарасюка                - старшыню сельскагаспадарчага
Івана Іванавіча           вытворчага кааператыва «Узыходзячая
                          зара» Кобрынскага раёна

Ткачова                 - памочніка Прэзідэнта Рэспублікі
Сяргея Паўлавіча          Беларусь

Цалуйку                 - трактарыста-машыніста камунальнага
Юрыя Уладзіміравіча       сельскагаспадарчага унітарнага
                          прадпрыемства «Саўгас «Камінтэрн» Буда-
                          Кашалёўскага раёна

Шавель                  - дырэктара адкрытага акцыянернага
Лідзію Іванаўну           таварыства «Элема», г. Мінск

Ясюка                   - намесніка начальніка ўпраўлення
Сяргея Кузьміча           продажу грузавой тэхнікі вытворчага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі аўтамабільны
                          завод»

                  ордэнам Францыска Скарыны

Волкава                 - настаўніка ліцэя № 1 г. Віцебска
Міхаіла Мікалаевіча

Зарыцкага               - канцэртмайстра дзяржаўнай установы
Эдуарда Барысавіча        «Нацыянальны аркестр сімфанічнай і
                          эстраднай музыкі Рэспублiкi Беларусь»

                медалём «За працоўныя заслугі»

Абламскую               - прадаўца адкрытага акцыянернага
Таццяну Мікалаеўну        таварыства «ГУМ», г. Мінск

Абрамовіча              - слесара механазборачных работ
Юрыя Іванавіча            вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі аўтамабільны
                          завод»

Абромчыка               - фармоўшчыка машыннай фармоўкі
Генадзія Валерыанавіча    вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі аўтамабільны
                          завод»

Агіевіча                - начальніка землеўпарадкавальнай і
Аляксандра Уладзіміравіча геадэзічнай службы Кобрынскага раёна

Адзерыху                - намесніка начальніка унітарнага
Аляксандра Паўлавіча      прадпрыемства «Упраўленне дарожна-
                          маставога будаўніцтва і
                          добраўпарадкавання Мінгарвыканкома»

Азарава                 - загадчыка траўматалагічнага аддзялення
Юрыя Аляксеевіча          № 1 установы аховы здароўя «Гарадская
                          клінічная бальніца хуткай медыцынскай
                          дапамогі г. Гродна»

Аксёненку               - дырэктара вытворчага рэспубліканскага
Аляксандра Іванавіча      унітарнага прадпрыемства «Мінская
                          фабрыка каляровага друку»

Аксючыца                - вадзіцеля сельскагаспадарчага
Анатолія Сцяпанавіча      вытворчага кааператыва «Будслаўскі»
                          Мядзельскага раёна

Акуленку                - вадзіцеля-прадаўца аўтамагазіна
Івана Ільіча              Хойніцкага раённага спажывецкага
                          таварыства

Акушэвіча               - начальніка ўпраўлення культуры
Анатоля Леанідавіча       Мінскага абласнога выканаўчага
                          камітэта

Алейніка                - генеральнага дырэктара
Рамана Сцяпанавіча        рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Выдавецтва «Беларускі
                          Дом друку»

Аляшкевіча              - балетмайстра-пастаноўшчыка дзяржаўнай
Аляксандра Арсеньявіча    установы «Заслужаны калектыў
                          Рэспублікі Беларусь Дзяржаўны ансамбль
                          танца Беларусі»

Андрушчанка             - загадчыка магазіна № 12 гандлёвага
Ірыну Пятроўну            рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінгарсаюздрук»

Андрыанава              - генеральнага дырэктара
Мікалая Віктаравіча       рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі металургічны
                          завод»

Арлоўскага              - галоўнага інспектара аддзела мытнага
Аляксандра Аляксандравіча афармлення і кантролю № 8
                          Верхнядзвінскага мытнага паста
                          Полацкай мытні

Аскерко                 - старшыню сельскагаспадарчага
Міхаіла Пятровіча         вытворчага кааператыва «Лазавічы»
                          Клецкага раёна

Астапук                 - галоўнага ляснічага дзяржаўнай
Вольгу Рыгораўну          вопытнай лесагаспадарчай установы
                          «Кобрынскі вопытны лясгас»

Бабаеда                 - вадзіцеля аўтамабіля дзяржаўнай
Пятра Пятровіча           лесагаспадарчай установы «Лепельскі
                          лясгас»

Баброву                 - закройшчыка атэлье індывідуальнага
Святлану Міхайлаўну       пашыву і рамонту адзення Чэрыкаўскага
                          унітарнага камунальнага прадпрыемства
                          «Бытпаслугі»

Баброўскага             - вадзіцеля аўтамабіля дзяржаўнай
Генадзія Раманавіча       лесагаспадарчай установы «Навагрудскі
                          лясгас»

Бабрышава               - брыгадзіра жывёлагадоўлі
Аляксея Мікалаевіча       малочнатаварнай фермы
                          сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Вялікія Навасёлкі»
                          Барысаўскага раёна

Байдава                 - мастацкага кіраўніка ансамбля салістаў
Уладзіміра Аляксеевіча    «Класік-Авангард» установы «Беларуская
                          дзяржаўная ордэна Працоўнага Чырвонага
                          Сцяга філармонія»

Байдалава               - галоўнага інспектара Краўцоўскага
Дзмітрыя Фёдаравіча       мытнага паста Гомельскай мытні

Балбатунова             - начальніка аддзела аэрапортаў і
Валерыя Піліпавіча        наземных сродкаў Дзяржаўнага камітэта
                          па авіяцыі

Бальшакову              - намесніка начальніка па эканамічнай
Любоў Уладзіміраўну       працы мытні «Заходні Буг»

Балянкову               - маляра корпуса зваркі і афарбоўкі
Зою Іванаўну              рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельскі завод
                          сельскагаспадарчага машынабудавання
                          «Гомсельмаш»

Бандаровіча             - выбівальшчыка адлівак рэспубліканскага
Андрэя Генадзьевіча       унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          трактарны завод»

Бараноўскага            - дырэктара вытворча-камерцыйнага
Уладзіміра Антонавіча     таварыства з абмежаванай адказнасцю
                          «Барэф», г. Мінск

Бардунову               - мастацкага кіраўніка ўзорнага тэатра
Нінэль Мікалаеўну         студыі «Радуга» ўстановы адукацыі
                          «Цэнтр пазашкольнай работы» ўпраўлення
                          адукацыі Магілёўскага абласнога
                          выканаўчага камітэта

Барысевіча              - намесніка начальніка галоўнага
Віктара Іванавіча         ўпраўлення аграпрамысловага і ляснога
                          комплексаў Міністэрства эканомікі

Барэль                  - апаратчыка перагонкі цэха капралактаму
Тамару Антонаўну          другой чаргі адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Гродна Азот»

Басалыгу                - намесніка начальніка механазборачнага
Міхаіла Сяргеевіча        цэха № 3 вытворчага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Мінскі завод
                          колавых цягачоў»

Безводзіцкую            - начальніка інфармацыйна-аналітычнага
Надзею Дзмітрыеўну        аддзела Камітэта па энергаэфектыўнасці
                          пры Савеце Міністраў Рэспублікі
                          Беларусь

Безік                   - начальніка станцыі аховы раслін
Вольгу Васільеўну         вытворчага камунальнага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскзелянбуд»

Белакурскага            - трактарыста-машыніста
Мікалая Іванавіча         сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Світанак» імя
                          К.П.Арлоўскага Кіраўскага раёна

Белякову                - архівіста навукова-метадычнай установы
Марыну С-Аліеўну          «Дзяржаўны архіў Гродзенскай вобласці»

Браіма                  - брыгадзіра муляраў будаўнічага
Уладзіміра Мікалаевіча    ўпраўлення № 10 адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Будаўнічы трэст № 4»

Булановіч               - загадчыка аддзялення аднаўленчага
Аляксандру Рыгораўну      лячэння пратэзна-артапедычнага шпіталю
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі пратэзна-
                          артапедычны аднаўленчы цэнтр»

Бушылу                  - генеральнага дырэктара закрытага
Валерыя Уладзіміравіча    акцыянернага таварыства
                          «Маладзечнамэбля»

Бявідзене               - аператара машыннага даення
Марыну Іванаўну           сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Камайскі» Пастаўскага
                          раёна

Бярэзіну                - дырэктара па эканоміцы і фінансах
Зінаіду Мікалаеўну        закрытага акцыянернага таварыства
                          «Пінскдрэў»

Вайцянкова              - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Аляксандра Сяргеевіча     прадпрыемства «Канструктарскае бюро
                          «Дысплей»

Вайцяховіча             - намесніка старшыні камітэта па
Аляксандра Віктаравіча    сельскай гаспадарцы і харчаванню
                          Гродзенскага абласнога выканаўчага
                          камітэта

Вараб’ёва               - галоўнага інжынера дзяржаўнага
Віктара Герасімавіча      унітарнага прадпрыемства «Галоўнае
                          вытворчае ўпраўленне жыллёвай
                          гаспадаркі Мінгарвыканкома»

Васілеўскага            - старшыню Бераставіцкага раённага
Яна Янавіча               выканаўчага камітэта

Ваўранчук               - аператара рэспубліканскага унітарнага
Наталію Васільеўну        сельскагаспадарчага прадпрыемства
                          «Селекцыйна-гібрыдны цэнтр «Заходні»
                          Брэсцкага раёна

Верамееву               - генеральнага дырэктара
Наталлю Віктараўну        рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                          прадпрыемства хлебапякарнай
                          прамысловасці «Гомельхлебпром»

Вераскоўскага           - токара рэспубліканскага унітарнага
Аляксандра Уладзіміравіча прамысловага прадпрыемства «Барысаўскі
                          завод «Аўтагідраўзмацняльнік»

Верэнька                - галоўнага інжынера праектаў
Алену Барысаўну           камунальнага праектна-вышукальнага
                          унітарнага прадпрыемства
                          «Мінскінжпраект»

Віннічак                - начальніка Лідскага раённага вузла
Алу Мікалаеўну            паштовай сувязі Гродзенскага філіяла
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства паштовай сувязі
                          «Белпошта»

Вірынскую               - навуковага супрацоўніка лабараторыі
Ганну Сяргееўну           эпідэміялогіі энтэравірусных інфекцый
                          дзяржаўнай установы «Навукова-даследчы
                          інстытут эпідэміялогіі і
                          мікрабіялогіі» Міністэрства аховы
                          здароўя

Вішневецкую             - намесніка начальніка галоўнага
Святлану Аляксандраўну    ўпраўлення фінансавання дзяржаўных,
                          праваахоўных органаў і абароны
                          Міністэрства фінансаў

Водчыц                  - жылоўшчыка мяса і субпрадуктаў
Таццяну Іванаўну          камунальнага вытворчага унітарнага
                          прадпрыемства «Пінскі мясакамбінат»

Выхрысценку             - загадчыка хірургічнага аддзялення
Сяргея Пятровіча          ўстановы аховы здароўя «Віцебская
                          абласная клінічная бальніца»

Гаева                   - начальніка ўстаноўкі адкрытага
Віктара Паўлавіча         акцыянернага таварыства «Мазырскі
                          нафтаперапрацоўчы завод»

Гайдука                 - бурыльшчыка падземнага і капітальнага
Уладзіміра Мікалаевіча    рамонту свідравін рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Вытворчае
                          аб’яднанне «Беларуснафта»

Галаванава              - Міністра юстыцыі
Віктара Рыгоравіча

Галёнку                 - трактарыста-машыніста камунальнага
Віктара Аляксеевіча       унітарнага сельскагаспадарчага
                          прадпрыемства «Бярозаўскае»
                          Бярозаўскага раёна

Галкіну                 - інжынера даччынага унітарнага
Ніну Ціханаўну            прадпрыемства «Праектны інстытут
                          Гроднадзіпразем» рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Праектны
                          інстытут «Белдзіпразем»

Гарасімчыка             - намесніка галоўнага ўрача па
Тадэвуша Уладзіслававіча  медыцынскай частцы ўстановы аховы
                          здароўя «Брэсцкая абласная бальніца»

Гараўцова               - машыніста - ўкладчыка асфальтабетону
Мікалая Уладзіміравіча    філіяла «Гомельскае дарожна-рамонтна-
                          будаўнічае ўпраўленне № 113»
                          камунальнага праектна-рамонтна-
                          будаўнічага унітарнага прадпрыемства
                          «Гомельаблдарбуд»

Гарбуза                 - начальніка механічнага цэха № 1
Уладзіміра Уладзіміравіча вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі маторны завод»

Гарнастая               - галоўнага хірурга ўпраўлення аховы
Пятра Уладзіміравіча      здароўя Гомельскага абласнога
                          выканаўчага камітэта

Гарнішэўскага           - начальніка Салігорскай гаррайінспекцыі
Аляксандра Рыгоравіча     прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя

Гаўрыльчыка             - рэгуліроўшчыка рэспубліканскага
Васіля Уладзіміравіча     унітарнага вытворчага прадпрыемства
                          «Віцязь»

Генова                  - трэнера-выкладчыка спецыялізаванай
Уладзіміра Мікалаевіча    дзіцяча-юнацкай школы алімпійскага
                          рэзерву па водналыжнаму спорту імя
                          М.Генова аддзела фізічнай культуры,
                          спорту і турызму Наваполацкага
                          гарадскога выканаўчага камітэта

Гіро                    - дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі
Мікалая Мікалаевіча       «Агульнаадукацыйная сярэдняя школа № 3
                          з экалагічным ухілам» г. Вілейкі
 
Глазко                  - загадчыка сектара аддзела тэхнічнага
Таццяну Уладзіміраўну     нарміравання і стандартызацыі
                          тэхналагічнага абсталявання харчовай і
                          хімічнай прадукцыі навукова-вытворчага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі дзяржаўны
                          інстытут стандартызацыі і
                          сертыфікацыі»
  
Глушчанка               - дырэктара Быхаўскай дзіцячай школы
Вольгу Мікалаеўну         мастацтваў

Гойшыка                 - слесара-рамонтніка адкрытага
Аляксандра Іванавіча      акцыянернага таварыства «Брэсцкі
                          камбінат будаўнічых матэрыялаў»

Голуба                  - трактарыста сельскагаспадарчага
Леаніда Уладзіміравіча    вытворчага кааператыва «Вялікія
                          Навасёлкі» Барысаўскага раёна

Гомлю                   - электразваршчыка адкрытага
Івана Арцёмавіча          акцыянернага таварыства «Брэстсельмаш»

Горбача                 - галоўнага заатэхніка-селекцыянера
Мікалая Андрэевіча        рэспубліканскага унітарнага
                          сельскагаспадарчага прадпрыемства
                          «Племянны завод «Чырвоная Зорка»
                          Клецкага раёна

Гормаша                 - электразваршчыка зборачна-зварачнага
Алега Сямёнавіча          цэха адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Бабруйскаграмаш»

Грамыку                 - намесніка генеральнага дырэктара па
Уладзіміра Іванавіча      будаўніцтву адкрытага акцыянернага
                          таварыства «МАПІД», г. Мінск

Грома                   - дырэктара дзяржаўнай установы
Уладзіміра Мікалаевіча    «Крупіцкі цэнтр культуры» Мінскага
                          раёна

Груца                   - аператара машыннага даення
Любоў Леанідаўну          сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Усход - Чырына»
                          Дубровенскага раёна

Грыба                   - трактарыста-машыніста прыватнага
Юрыя Аляксеевіча          унітарнага прадпрыемства па аказанню
                          паслуг «Малаграпрамсэрвіс»
                          Маладзечанскага раёна

Грыбоўскага             - слесара-рамонтніка адкрытага
Васілія Васільевіча       акцыянернага таварыства «Барысаўскі
                          ДОК»

Грыгілевіч              - аператара машыннага даення
Ніну Міхайлаўну           рэспубліканскага сельскагаспадарчага
                          унітарнага прадпрыемства «Племзавод
                          «Карэлічы» Карэліцкага раёна

Грыцкова                - шліфоўшчыка рамонтнага цэха
Аляксандра Уладзіміравіча рэспубліканскага унітарнага
                          прамысловага прадпрыемства «Барысаўскі
                          завод «Аўтагідраўзмацняльнік»

Грыцэнка                - начальніка аддзела эканомікі і
Іну Васільеўну            інвестыцыйнай дзейнасці Камітэта па
                          энергаэфектыўнасці пры Савеце
                          Міністраў Рэспублікі Беларусь

Грышука                 - дырэктара адкрытага акцыянернага
Анатолія Георгіевіча      таварыства «Гродзенскі мясакамбінат»

Грэсько                 - першага намесніка начальніка
Люцыю Казіміраўну         ўпраўлення сельскай гаспадаркі і
                          харчавання Верхнядзвінскага раённага
                          выканаўчага камітэта

Гундара                 - старшага майстра вытворчага ўчастка
Уладзіміра Іванавіча      філіяла Гродзенскага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства
                          электраэнергетыкі «Гроднаэнерга»
                          Гродзенскія электрычныя сеткі

Гурэвіча                - намесніка галоўнага ўрача па
Аляксандра Рафаілавіча    хірургічнай дапамозе ўстановы аховы
                          здароўя «Магілёўская гарадская
                          бальніца хуткай медыцынскай дапамогі»

Давыдзенку              - аператара па адкорму буйной рагатай
Аляксея Аляксеевіча       жывёлы сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Астрамечава» Брэсцкага
                          раёна

Дамброўскага            - трактарыста-машыніста
Казіміра Станіслававіча   сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Агранёманскі»
                          Стаўбцоўскага раёна

Дамнянкова              - дырэктара дзяржаўнай лесагаспадарчай
Аляксандра Васільевіча    установы «Пухавіцкі лясгас»

Данілевіч               - начальніка ўпраўлення адукацыі
Таісу Іванаўну            Мінскага абласнога выканаўчага
                          камітэта

Данілевіча              - слесара механазборачных работ Мінскага
Уладзіміра Пятровіча      завода халадзільнікаў закрытага
                          акцыянернага таварыства «Атлант»

Даніловіч               - галоўнага эканаміста аддзела даходаў
Марыю Пятроўну            бюджэту фінансавага аддзела
                          Бярозаўскага раённага выканаўчага
                          камітэта

Даніловіча              - машыніста вытворчага рэспубліканскага
Алега Мікалаевіча         унітарнага торфапрадпрыемства
                          «Дзітва», Лідскі раён

Даўшко                  - начальніка свінаводчага комплексу
Івана Іванавіча           сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Агракамбінат «Сноў»
                          Нясвіжскага раёна

Дашкевіча               - дырэктара дзяржаўнай лесагаспадарчай
Алега Уладзіміравіча      установы «Лагойскі лясгас»

Дашкевіча               - машыніста экскаватара комплексу
Леаніда Іванавіча         «Крылава» дзяржаўнай установы
                          «Галоўнае ўпраўленне па абслугоўванню
                          дыпламатычнага корпусу і афіцыйных
                          дэлегацый «Дыпсервіс» Кіраўніцтва
                          справамі Прэзідэнта Рэспублікі
                          Беларусь

Дзейка                  - Міністра па падатках і зборах
Ганну Канстанцінаўну

Дземідаўца              - майстра лесу Махнавіцкага лясніцтва
Анатолія Давыдавіча       дзяржаўнай вопытнай лесагаспадарчай
                          установы «Мазырскі вопытны лясгас»

Дземідовіч              - дырэктара філіяла кнігагандлёвага
Тамару Іванаўну           рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Белкніга»

Дзінькевіча             - цесляра філіяла «Будаўнічае ўпраўленне
Васілія Міхайлавіча       № 53» адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Лаўсанбуд»

Дзям’янку               - жывёлавода сельскагаспадарчага
Васілія Аляксеевіча       вытворчага кааператыва «Дарапеевічы»
                          Маларыцкага раёна

Дзянісаву               - начальніка фінансавага аддзела
Валянціну Іванаўну        Нараўлянскага раённага выканаўчага
                          камітэта

Досава                  - начальніка Магілёўскай мытні
Леаніда Сяргеевіча

Досту                   - першага намесніка генеральнага
Аляксандра Іванавіча      дырэктара рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства па аэранавігацыйнаму
                          абслугоўванню паветранага руху
                          «Белаэранавігацыя»

Дразда                  - машыніста гумазмяшальніка
Міхаіла Міхайлавіча       падрыхтоўчага цэха вытворчасці
                          звышбуйнагабарытных шын адкрытага
                          акцыянернага таварыства «Белшына»

Драздова                - слесара механазборачных работ
Леаніда Леанідавіча       вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі аўтамабільны
                          завод»

Драздову                - начальніка ўпраўлення Міністэрства
Таццяну Міхайлаўну        эканомікі

Драніцу                 - старшыню Беларускага дзяржаўнага
Вячаслава Віктаравіча     канцэрна па вытворчасці і рэалізацыі
                          фармацэўтычнай і мікрабіялагічнай
                          прадукцыі

Дрозд                   - аператара машыннага даення адкрытага
Галіну Аляксандраўну      акцыянернага таварыства «Белавежскі»
                          Камянецкага раёна

Дуброўца                - машыніста буравой устаноўкі Мазырскай
Аляксандра Рыгоравіча     нафтаразведачнай экспедыцыі глыбокага
                          свідравання геолагаразведачнага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Белгеалогія»

Дударэнку               - брыгадзіра ўчастка асноўнай
Аляксандра Андрэевіча     вытворчасці цэха машыннай апрацоўкі
                          драўніны закрытага акцыянернага
                          таварыства «Маладзечнамэбля»

Дылеўскага              - старшыню спецыялізаванага вытворчага
Мікалая Іосіфавіча        кааператыва «Галавачы», Клецкі раён

Егорава                 - дырэктара навукова-тэхнічнага цэнтра -
Аляксандра Мікалаевіча    намесніка генеральнага дырэктара -
                          галоўнага канструктара вытворчага
                          аб’яднання «Беларускі аўтамабільны
                          завод»

Ермачкову               - рабочую па комплекснай уборцы і
Таццяну Уладзіміраўну     ўтрыманню домаўладанняў дзяржаўнага
                          даччынага унітарнага прадпрыемства
                          «ЖЭС № 107 ЖРЭА Першамайскага раёна г.
                          Мінска»

Ефімовіча               - начальніка інспекцыі Міністэрства па
Міхаіла Канстанцінавіча   падатках і зборах па Віцебскай
                          вобласці

Жалнерчыка              - ляснічага Высокаўскага лясніцтва
Уладзіміра Уладзіміравіча дзяржаўнай лесагаспадарчай установы
                          «Брэсцкі лясгас» Брэсцкага вытворчага
                          лесагаспадарчага аб’яднання

Жаркова                 - намесніка дырэктара па хірургіі і
Уладзіміра Васільевіча    інфарматыцы дзяржаўнай установы
                          «Навукова-даследчы інстытут анкалогіі
                          і медыцынскай радыялогіі імя
                          М.М.Аляксандрава»

Жолудзь                 - начальніка фінансавага аддзела
Ганну Іванаўну            Крычаўскага раённага выканаўчага
                          камітэта

Жука                    - дырэктара адкрытага акцыянернага
Анатолія Канстанцінавіча  таварыства «Слоніммэбля»


Жыгімонта               - электразваршчыка ручной зваркі
Васілія Васільевіча       вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі электратэхнічны
                          завод імя В.І.Казлова»
 
Жыранкову               - майстра ўчастка цэха № 4
Ганну Мікалаеўну          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Белмедпрэпараты»

Зайцава                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Валерыя Еўдакімавіча      акцыянернага таварыства
                          «Прамтэхмантаж», г. Мінск

Зайцава                 - дырэктара адкрытага акцыянернага
Генадзія Міхайлавіча      таварыства «Аддзелачнік-28, г. Полацк»
                          Віцебскай вобласці

Зайцава                 - дырэктара адкрытага акцыянернага
Івана Іванавіча           таварыства «ПМК-4», г. Заслаўе

Зайчанку                - Міністра эканомікі
Мікалая Пятровіча

Зельмана                - камандзіра - другога памочніка
Канстанціна Сцяпанавіча   механіка земснарада рэспубліканскага
                          унітарнага эксплуатацыйна-будаўнічага
                          прадпрыемства «Днепра-Бугскі водны
                          шлях», г. Пінск

Зелянко                 - загадчыка вытворчасці сталовай
Ганну Пятроўну            рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Дзіцячы рэабілітацыйна-
                          аздараўленчы цэнтр «Ждановічы»

Зеляніка                - аператара тэхналагічных установак
Пятра Ананьевіча          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Нафтан», г. Наваполацк

Зенькова                - мантажніка тэхналагічнага абсталявання
Уладзіміра Дзмітрыевіча   адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Цэнтраэнергамантаж»

Зубок                   - аператара сувязі аддзялення паштовай
Людмілу Казіміраўну       сувязі-15 вытворчасці «Мінская пошта»
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства паштовай сувязі
                          «Белпошта»

Зямскову                - загадчыка сектара аддзела
Вольгу Аляксандраўну      бібліяграфічнай апрацоўкі дакументаў
                          дзяржаўнай установы «Нацыянальная
                          бібліятэка Беларусі»

Іванова                 - электразваршчыка аўтаматычных і
Мікалая Фёдаравіча        паўаўтаматычных машын цэха
                          металаканструкцый рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Магілёўскі
                          завод ліфтавага машынабудавання»

Іванову                 - старшага майстра сыраробнага ўчастка
Таццяну Уладзіміраўну     адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Чавускі масларобна-сыраробны завод»

Іванчук                 - прадаўца Зэльвенскага раённага
Ніну Міхайлаўну           спажывецкага таварыства Гродзенскай
                          вобласці

Івулёва                 - дырэктара Бялыніцкага унітарнага
Віктара Міхайлавіча       камунальнага вытворчага прадпрыемства
                          «Жылкамгас»

Кавалёву                - намесніка галоўнага дырэктара агенцтва
Людмілу Генадзьеўну       тэлевізійных навін Нацыянальнай
                          дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі

Кавалёнка               - вадзіцеля аўтамабіля дзяржаўнай
Васілія Паўлавіча         вопытнай лесагаспадарчай установы
                          «Асіповіцкі вопытны лясгас»

Каваленку               - генеральнага дырэктара адкрытага
Анатолія Іванавіча        акцыянернага таварыства «Мінскдрэў»

Кавальчука              - байца жывёлы адкрытага акцыянернага
Валерыя Фёдаравіча        таварыства «Бярозаўскі мясакансервавы
                          камбінат»

Кавецкага               - галоўнага ўрача ўстановы аховы здароўя
Алега Ціханавіча          «Бялыніцкая цэнтральная раённая
                          бальніца»

Кажамякіна              - дырэктара навукова-вытворчага
Валерыя Аляксандравіча    унітарнага прадпрыемства «АТАМТЭХ»
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «МНІПІ»

Казлова                 - майстра Мазырскай нафтаразведачнай
Алега Фёдаравіча          экспедыцыі глыбокага свідравання
                          геолагаразведачнага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Белгеалогія»

Казлоўскага             - ляснічага Пескаўскага лясніцтва
Юрыя Іосіфавіча           дзяржаўнай лесагаспадарчай установы
                          «Шчучынскі лясгас»

Казерук                 - начальніка аддзела інфармацыі і
Багдану Багданаўну        прагназавання ўзроўню забруджвання
                          паветра дзяржаўнай установы
                          «Рэспубліканскі цэнтр радыяцыйнага
                          кантролю і маніторынгу навакольнага
                          асяроддзя»

Калупановіча            - вадзіцеля аўтамабіля Камянецкай
Віктара Мікалаевіча       аўтакалоны прыватнага транспартнага
                          унітарнага прадпрыемства «Брэсцкі
                          кааптранс»

Каляда                  - прасавальшчыка адкрытага акцыянернага
Алену Канстанцінаўну      таварыства «Фабэкс», г. Мінск

Кандратчыка             - першага намесніка генеральнага
Валерыя Аркадзьевіча      дырэктара адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Амкадор»

Каніну                  - апаратчыка пастэрызацыі адкрытага
Іну Барысаўну             акцыянернага таварыства «Полацкі
                          малочны камбінат»

Каралевіч               - галоўнага спецыяліста аддзела
Лізавету Пятроўну         дзяржаўнага кантролю за выкарыстаннем
                          і аховай жывёльнага свету і вядзеннем
                          паляўнічай гаспадаркі Міністэрства
                          прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя

Каранеўскую             - начальніка ўпраўлення аналітычнай
Марыю Васільеўну          работы прагназавання галоўнага
                          ўпраўлення эканомікі Міністэрства
                          сельскай гаспадаркі і харчавання

Касенюка                - начальніка аддзела лясной гаспадаркі і
Пятра Мікалаевіча         лесааднаўлення Брэсцкага вытворчага
                          лесагаспадарчага аб’яднання

Касянкова               - дырэктара дзяржаўнай лесагаспадарчай
Уладзіміра Анатольевіча   установы «Клічаўскі лясгас»


Катлярова               - вальцоўшчыка сортапракатнага цэха
Аляксандра Анатольевіча   рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі металургічны
                          завод», г. Жлобін

Катоўскага              - друкара плоскага друку адкрытага
Уладзіміра Лукіча         акцыянернага таварыства «Брэсцкая
                          друкарня»

Качалава                - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Алега Уладзіміравіча      прадпрыемства «Авіякампанія Гродна»

Качаноўскую             - начальніка фінансавага аддзела
Вольгу Іванаўну           Пінскага раённага выканаўчага камітэта

Кашаленку               - вядучага інжынера электрасувязі
Станіслава Віктаравіча    філіяла «Мінская гарадская тэлефонная
                          сетка» рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства электрасувязі
                          «Белтэлекам»

Каштанаву               - апаратчыка адкрытага акцыянернага
Інэсу Іванаўну            таварыства «Крыніца», г. Мінск

Кашынскага              - вадзіцеля аўтамабіля камунальнага
Сяргея Васільевіча        аўтатранспартнага унітарнага
                          прадпрыемства «Спецаўтабаза»,
                          г. Віцебск

Кейнюха                 - лесніка Дуброўскага лясніцтва
Уладзіміра Анатольевіча   дзяржаўнай вопытнай лесагаспадарчай
                          установы «Лельчыцкі вопытны лясгас»

Кіеўца                  - дырэктара рэспубліканскага унітарнага
Івана Міхайлавіча         эксплуатацыйна-будаўнічага
                          прадпрыемства «Днепра-Бугскі водны
                          шлях», г. Пінск

Кісялёва                - генеральнага дырэктара вытворчага
Уладзіміра Аляксеевіча    рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі цэментны
                          завод»

Клеменціонка            - авіятэхніка рэспубліканскага
Аляксея Іванавіча         унітарнага прадпрыемства «Авіякампанія
                          Гродна»
  
Клімантовіча            - майстра па рамонту абсталявання
Ігара Іванавіча           рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Барысаўскі завод
                          медыцынскіх прэпаратаў»

Клімко                  - вадзіцеля сельскагаспадарчага
Генадзя Міхайлавіча       вытворчага кааператыва «Нягневічы»
                          Навагрудскага раёна

Клімковіча              - аператара па адкорму буйной рагатай
Лявонція Міхайлавіча      жывёлы рэспубліканскага унітарнага
                          сельскагаспадарчага прадпрыемства
                          «Саўгас-камбінат «Мір» Баранавіцкага
                          раёна

Клімовіч                - намотчыка катушак апаратнага цэха
Алену Вікенцьеўну         вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі электратэхнічны
                          завод імя В.І.Казлова»

Клюева                  - начальніка цэха абпалу вытворчага
Мікалая Паўлавіча         рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Крычаўцэментнашыфер»

Кляшчук                 - апаратчыка рэспубліканскага унітарнага
Галіну Мікалаеўну         прадпрыемства «Белмедпрэпараты», г.
                          Мінск

Колабава                - электрагазазваршчыка Аршанскага
Браніслава Леанідавіча    ўпраўлення магістральных газаправодаў
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Белтрансгаз»

Колца                   - начальніка Гарадоцкай раённай
Антаніну Барысаўну        інспекцыі прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя

Комліка                 - слесара-сантэхніка дзяржаўнага
Алега Аляксандравіча      даччынага унітарнага прадпрыемства
                          «ЖЭС № 21 ЖРЭА Заводскага раёна г.
                          Мінска»

Корбута                 - першага намесніка Кіраўніка спраў
Мікалая Мікалаевіча       Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь

Коўшун                  - аператара машыннага даення
Любоў Ігнатаўну           Круглянскага сельскагаспадарчага
                          вытворчага кааператыва «Калгас
                          «Комсенічы»

Краўчука                - генеральнага дырэктара адкрытага
Леаніда Дзмітрыевіча      акцыянернага таварыства «Мінскі завод
                          ігрыстых він»

Кротава                 - слесара механазборачных работ
Анатолія Васільевіча      рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельскі завод
                          сельскагаспадарчага машынабудавання
                          «Гомсельмаш»

Кротава                 - электрагазазваршчыка спецыялізаванай
Анатолія Іванавіча        перасовачнай механізаванай калоны
                          вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Магілёўаблгаз»

Крупінскага             - кіраўніка перасовачнай механізаванай
Валерыя Міхайлавіча       калоны адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Будтрэст № 35»

Крыўду                  - аператара па адкорму буйной рагатай
Андрэя Міхайлавіча        жывёлы сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Сянькоўшчына» Слонімскага
                          раёна

Крыштаповіча            - дырэктара адкрытага акцыянернага
Міхаіла Васільевіча       таварыства «Гарадзейскі цукровы
                          камбінат», Нясвіжскі раён

Куваеву                 - загадчыка аддзела дзяржаўнай навуковай
Зою Іванаўну              установы «Інстытут фізіка-арганічнай
                          хіміі Нацыянальнай акадэміі навук
                          Беларусі»

Кудранка                - аператара аўтаматычных і
Валерыя Рыгоравіча        паўаўтаматычных ліній цэха па
                          вытворчасці ламініраваных пліт
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Івацэвічдрэў»

Кузняцова               - генеральнага дырэктара
Аляксандра Мікалаевіча    рэспубліканскага аб’яднання
                          «Белнасенне»

Кузняцову               - урача-неўролага паліклінікі дзяржаўнай
Галіну Андрэеўну          установы «Медыка-санітарная частка»
                          Дзяржаўнага камітэта па авіяцыі

Кузьміча                - цесляра Баранавіцкага камунальнага
Івана Мікалаевіча         унітарнага вытворчага прадпрыемства
                          водаправодна-каналізацыйнай гаспадаркі
                          «Водаканал»

Кузьмук                 - сырасола адкрытага акцыянернага
Еўдакію Трафімаўну        таварыства «Кобрынскі масларобча-
                          сыраробчы завод»

Кузьмянкова             - начальніка ўпраўлення лясной
Міхаіла Васільевіча       гаспадаркі Міністэрства лясной
                          гаспадаркі

Кулеша                  - начальніка ўчастка падземных
Іосіфа Іосіфавіча         водазабораў гарадскога унітарнага
                          камунальнага вытворчага прадпрыемства
                          «Гроднаводаканал»

Курыловіча              - станочніка дрэваапрацоўчых станкоў
Яўгенія Паўлавіча         адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Слоніммэбля»

Кур’яновіч              - начальніка цэха пісьмовай
Браніславу Раймундаўну    карэспандэнцыі вытворчасці «Мінская
                          пошта» рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства паштовай сувязі
                          «Белпошта»

Кучко                   - старшыню сельскагаспадарчага
Генадзія Мечыслававіча    вытворчага кааператыва «Нарачанскія
                          зоры» Вілейскага раёна

Ладуцька                - кіраўніка групы аддзела палітычных
Алену Анатольеўну         аглядальнікаў агенцтва тэлевізійных
                          навін Нацыянальнай дзяржаўнай
                          тэлерадыёкампаніі

Лагуна                  - дырэктара адкрытага акцыянернага
Аляксандра Міхайлавіча    таварыства «Рудзенск»

Ладыгіну                - вадзіцеля тралейбуса філіяла
Марыю Рыгораўну           «Тралейбуснае дэпо № 3» транспартнага
                          камунальнага унітарнага прадпрыемства
                          «Мінсктранс»

Лазарава                - сталявара рэспубліканскага унітарнага
Аляксея Пятровіча         прадпрыемства «Беларускі металургічны
                          завод»

Лазоўскага              - токара эксперыментальнага цэха
Анатолія Балеслававіча    вытворчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі маторны завод»

Лазоўскага              - механізатара закрытага акцыянернага
Уладзіміра Фёдаравіча     таварыства «Ольгаўскае» Віцебскага
                          раёна
 
Лазоўскага              - намесніка начальніка ўпраўлення
Уладзіміра Ягоравіча      сельскай гаспадаркі і харчавання
                          Мінскага раённага выканаўчага камітэта

Лапцэвіч                - начальніка фінансавага аддзела
Галіну Іосіфаўну          Талачынскага раённага выканаўчага
                          камітэта

Леановіча               - друкара плоскага друку
Васілія Іванавіча         рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Выдавецтва «Беларускі
                          Дом друку»

Лецко                   - генеральнага дырэктара вытворча-
Сяргея Мікалаевіча        гандлёвага камунальнага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі парнікова-
                          цяплічны камбінат»

Лівенцэву               - вядучага навуковага супрацоўніка
Марыю Міхайлаўну          лабараторыі артэрыяльнай гіпертэнзіі
                          дзяржаўнай установы «Рэспубліканскі
                          навукова-практычны цэнтр «Кардыялогія»
                          Міністэрства аховы здароўя

Лісоўскага              - шэф-повара дзяржаўнай установы
Мікалая Мікалаевіча       «Рэспубліканскі санаторый «Бярэзіна»
                          для ветэранаў вайны, працы і
                          інвалідаў»

Ліхуту                  - трактарыста-машыніста
Георгія Міхайлавіча       сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Гарадзея», Нясвіжскі раён

Лоўкіса                 - генеральнага дырэктара
Зянона Валянцінавіча      рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі навукова-
                          даследчы і праектна-канструктарскі
                          інстытут харчовых прадуктаў»

Лук’яненку              - ляснічага Варацецкага лясніцтва
Леаніда Дзмітрыевіча      ўстановы «Палескі дзяржаўны радыяцыйна-
                          экалагічны запаведнік»
  
Лыскаўца                - слесара механазборачных работ завода
Уладзіміра Іванавіча      «Дармаш» адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Амкадор»

Лянко                   - начальніка Гродзенскага абласнога
Мікалая Уладзіміравіча    ўпраўлення дэпартамента дзяржаўнай
                          інспекцыі працы Міністэрства працы і
                          сацыяльнай абароны

Леўданскага             - вадзіцеля аўтамабіля транспартнага
Алега Пятровіча           цэха вытворчага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          маторны завод»

Ляхаву                  - аператара дыстанцыйнага пульта
Раісу Мікалаеўну          кіравання адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Палімір»

Мазая                   - мантажніка вентыляцыйных сістэм,
Мікалая Макаравіча        кандыцыяніравання паветра,
                          пнеўматранспарту і аспірацыі філіяла
                          «Чацвёртае мантажнае ўпраўленне»
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Белсантэхмантаж-2»

Мамуль                  - аператара машыннага даення
Святлану Міхайлаўну       сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Сынкавічы» Зэльвенскага
                          раёна
 
Манько                  - дырэктара адкрытага акцыянернага
Наталлю Віктараўну        таварыства «Баранавіцкі камбінат
                          хлебапрадуктаў»

Марачкову               - маляра спецыялізаванага ўпраўлення
Клаўдзію Міхайлаўну       № 204 адкрытага акцыянернага
                          таварыства «МАПІД», г. Мінск

Марозаву                - дырэктара камунальнага
Алену Гардзееўну          сельскагаспадарчага унітарнага
                          прадпрыемства «Ельск» Ельскага раёна

Мартынчыка              - начальніка ўпраўлення працы і
Вячаслава Пятровіча       сацыяльнай палітыкі Міністэрства
                          эканомікі

Мартыненку              - намесніка Старшыні Нацыянальнай
Аляксандра Іванавіча      дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі

Масанавец               - палітычнага аглядальніка агенцтва
Святлану Іванаўну         тэлевізійных навін Нацыянальнай
                          дзяржаўнай тэлерадыёкампаніі

Маскаленка              - аператара машыннага даення
Тамару Канстанцінаўну     камунальнага сельскагаспадарчага
                          унітарнага прадпрыемства «Саўгас
                          «Чырвонакастрычніцкі» Буда-
                          Кашалёўскага раёна

Маціеўскага             - начальніка аддзела
Уладзіміра Лук’янавіча    землеўпарадкавальных і зямельна-
                          кадастравых работ рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства аэракасмічных
                          метадаў у геадэзіі
                          «Белаэракосмагеадэзія»

Мірчука                 - намесніка старшыні Мінскага абласнога
Анатолія Васільевіча      выканаўчага камітэта

Міхно                   - дырэктара ўстановы адукацыі
Васілія Кандрацьевіча     «Гродзенскі дзяржаўны прафесіянальна-
                          тэхнічны каледж бытавога абслугоўвання
                          насельніцтва»

Муратава                - токара рэспубліканскага унітарнага
Васілія Іванавіча         прадпрыемства «Магілёўскі завод
                          ліфтавага машынабудавання»

Мураўёва                - дырэктара аўстрыйскай кампаніі ATEC
Аляксандра Аляксандравіча Handelsgesellscaft mbH


Мурыгіну                - вырабляльніка натуральнай каўбаснай
Лідзію Леанідаўну         абалонкі адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Брэсцкі мясакамбінат»

Муху                    - намесніка начальніка галоўнага
Мікалая Мікалаевіча       кантрольна-рэвізійнага ўпраўлення
                          Міністэрства фінансаў

Мяцельскага             - наладчыка аўтаматычных ліній і
Мікалая Мікалаевіча       агрэгатных станкоў рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Барысаўскі
                          завод агрэгатаў»

Навахроста              - начальніка кампрэсарнай станцыі
Генадзя Міхайлавіча       «Крупская» газаправода «Ямал-Еўропа»
                          Крупскага ўпраўлення магістральных
                          газаправодаў адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Белтрансгаз»

Налівайку               - хормайстра Ланскага народнага
Івана Веніамінавіча       мужчынскага хору Ланскага сельскага
                          Дома культуры Нясвіжскага раёна

Наркевіч                - ізаліроўшчыка будаўнічага ўпраўлення
Марыю Сямёнаўну           № 101 адкрытага акцыянернага
                          таварыства «МАПІД», г. Мінск

Наўрось                 - аператара машыннага даення дзяржаўнага
Валянціну Антонаўну       унітарнага сельскагаспадарчага
                          прадпрыемства «Племзавод «Мухавец»
                          Брэсцкага раёна

Неўмяржыцкага           - старшыню Смалявіцкага раённага
Мікалая Уладзіміравіча    выканаўчага камітэта

Нехвядовіча             - сталяра зборачнага цэха закрытага
Івана Часлававіча         акцыянернага таварыства
                          «Маладзечнамэбля»

Нікалаева               - слесара кантрольна-вымяральных
Андрэя Леанідавіча        прыбораў і аўтаматыкі Смаргонскага
                          раённага унітарнага прадпрыемства
                          «Жыллёва-камунальная гаспадарка»

Нікіфарава              - генеральнага дырэктара вытворчага
Валерыя Іванавіча         аб’яднання «Віцязь» - дырэктара
                          рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                          прадпрыемства «Віцязь»

Нікіціна                - начальніка Магілёўскага філіяла
Уладзіміра Міхайлавіча    рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства па аэранавігацыйнаму
                          абслугоўванню паветранага руху
                          «Белаэранавігацыя»

Падаляка                - мастацкага кіраўніка вакальна-
Мікалая Мікалаевіча       харэаграфічнага ансамбля музыкі, песні
                          і танца «Талака» дзяржаўнай канцэртнай
                          установы «Віцебская абласная
                          філармонія»

Пажарыцкую              - аператара філіяла «Нарцызава»
Тамару Анатольеўну        закрытага акцыянернага таварыства
                          «Віцебскаграпрадукт», Талачынскі раён

Пазняка                 - намесніка старшыні Мінскага абласнога
Андрэя Мікалаевіча        выканаўчага камітэта

Палешчука               - галоўнага агранома адкрытага
Віктара Пятровіча         акцыянернага таварыства «Усход-
                          Камянец» Камянецкага раёна

Палешчука               - аператара аўтаматычных і
Фёдара Фёдаравіча         паўаўтаматычных ліній цэха па
                          вытворчасці драўняна-стружкавых пліт
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Івацэвічдрэў»

Пальчыка                - дырэктара навукова-метадычнай установы
Генадзія Уладзіміравіча   «Нацыянальны інстытут адукацыі»
                          Міністэрства адукацыі

Панкевіча               - дырэктара адкрытага акцыянернага
Анатоля Міхайлавіча       таварыства «Гармалзавод № 2», г. Мінск

Патапенку               - фармоўшчыка вырабаў і канструкцый
Уладзіміра Рыгоравіча     завода буйнапанельнага домабудавання
                          № 3 адкрытага акцыянернага таварыства
                          «МАПІД», г. Мінск

Пахомчыка               - фрэзероўшчыка рэспубліканскага
Мікалая Іванавіча         унітарнага вытворчага прадпрыемства
                          «Віцязь»

Пацеева                 - вадзіцеля аўтамабіля камунальнага
Анатолія Іванавіча        аўтамабільнага унітарнага
                          прадпрыемства па ўтрыманню дарог
                          «ГарСАП», г. Гомель

Пашкевіча               - начальніка Бярозаўскага раённага вузла
Адама Мікалаевіча         электрасувязі Брэсцкага філіяла
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства электрасувязі
                          «Белтэлекам»

Пашкоўскага             - машыніста экскаватара ўчастка
Мікалая Станіслававіча    механізацыі і спецыяльных работ
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Будаўніча-мантажны трэст № 41»,
                          г. Смаргонь

Пекача                  - ляснічага Нікарскага лясніцтва
Аляксандра Міхайлавіча    дзяржаўнай прыродаахоўнай установы
                          «Нацыянальны парк «Белавежская пушча»

Петкевіч                - Намесніка Кіраўніка Адміністрацыі
Наталлю Уладзіміраўну     Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь

Петрыкіна               - вядучага інжынера-канструктара
Віктара Уладзіміравіча    рэспубліканскага вытворчага аб’яднання
                          «Белгандаль-прагрэс», г. Мінск

Пінчука                 - галоўнага інжынера рэспубліканскага
Мікалая Міхайлавіча       унітарнага эксплуатацыйна-будаўнічага
                          прадпрыемства «Днепра-Бугскі водны
                          шлях», г. Пінск

Пірагоўскую             - загадчыка лабараторыі навукова-
Галіну Уладзіміраўну      даследчага рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Інстытут глебазнаўства
                          і аграхіміі Нацыянальнай акадэміі
                          навук Беларусі»

Пішчулёнка              - начальніка аддзела па архівах і
Міхаіла Уладзіміравіча    справаводству Віцебскага абласнога
                          выканаўчага камітэта

Пішчыка                 - вадзіцеля аўтамабіля рэспубліканскага
Адама Цімафеевіча         унітарнага даччынага Бабруйскага
                          аўтатранспартнага прадпрыемства
                          «Грузавы аўтамабільны парк № 1»

Плешчанку               - брыгадзіра мантажнікаў будаўнічага
Аляксандра Сямёнавіча     ўпраўлення № 1 будаўнічага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Віцебскі домабудаўнічы
                          камбінат»

Прадуна                 - дырэктара Баранавіцкага гарадскога
Васілія Сцяпанавіча       Дома культуры

Пракапенку              - машыніста экскаватара камунальнага
Уладзіміра Васільевіча    даччынага будаўніча-мантажнага
                          прадпрыемства «Мазырская
                          спецыялізаваная перасовачная
                          механізаваная калона № 50»
                          камунальнага вытворча-будаўнічага
                          унітарнага прадпрыемства «Палессебуд»

Пракапчука              - механіка - памочніка капітана
Віктара Трафімавіча       цеплахода рэспубліканскага унітарнага
                          эксплуатацыйна-будаўнічага
                          прадпрыемства «Днепра-Бугскі водны
                          шлях», г. Пінск

Прановіча               - намесніка Старшыні Дзяржаўнага
Уладзіміра Барысавіча     камітэта па навуцы і тэхналогіях

Пранчака                - старшыню праўлення Салігорскага
Івана Іванавіча           раённага спажывецкага таварыства
                          Мінскай вобласці

Пратасевіча             - дацэнта першай кафедры хірургічных
Аляксея Іванавіча         хвароб установы адукацыі «Беларускі
                          дзяржаўны медыцынскі універсітэт»

Процку                  - матарыста цэментна-песказмяшальнага
Васілія Адамавіча         агрэгата Мазырскай нафтаразведачнай
                          экспедыцыі глыбокага свідравання
                          геолагаразведачнага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Белгеалогія»

Прывалава               - старшыню Нясвіжскага раённага
Фёдара Іванавіча          выканаўчага камітэта

Пушкова                 - электраманцёра Калінкавіцкага раённага
Пятра Аляксандравіча      вузла электрасувязі Гомельскага
                          філіяла рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства электрасувязі
                          «Белтэлекам»

Пушыка                  - механізатара сельскагаспадарчага
Уладзіміра Іосіфавіча     вытворчага кааператыва «Палессе-агра»
                          Любанскага раёна

Пшыкава                 - дырэктара сярэдняй школы № 51 г.
Віктара Васільевіча       Мінска

Пярову                  - швачку адкрытага акцыянернага
Раісу Фёдараўну           таварыства «Світанак», г. Жодзіна

Пяткевіча               - генеральнага дырэктара адкрытага
Рыгора Іосіфавіча         акцыянернага таварыства «Крыніца», г.
                          Мінск

Пятрушэнку              - дырэктара дзяржаўнай установы
Івана Нікіфаравіча        «Рацэўскі псіханеўралагічны дом-
                          інтэрнат» Талачынскага раёна

Пяцэвіча                - мантажніка санітарна-тэхнічных сістэм
Івана Віктаравіча         і абсталявання спецыялізаванага
                          ўпраўлення № 205 адкрытага
                          акцыянернага таварыства «МАПІД»,
                          г. Мінск

Радцэвіч                - дэкана педыятрычнага факультэта
Вольгу Рыгораўну          дзяржаўнай установы адукацыі
                          «Беларуская медыцынская акадэмія
                          паслядыпломнай адукацыі»

Рака                    - брыгадзіра цесляроў-бетоншчыкаў
Аляксандра Фёдаравіча     будаўнічага ўпраўлення № 55 адкрытага
                          акцыянернага таварыства
                          «Салігорскпрамбуд»

Раманюк                 - галоўнага ўрача Шчомысліцкай урачэбнай
Надзежду Кірылаўну        амбулаторыі ўстановы аховы здароўя
                          «Мінскае раённае тэрытарыяльнае
                          медыцынскае аб’яднанне»

Раманюка                - слесара-рамонтніка філіяла «Гомельскі
Уладзіміра Іванавіча      завод самаходных камбайнаў»
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельскі завод
                          сельскагаспадарчага машынабудавання
                          «Гомсельмаш»

Рамнёнка                - аператара па вырошчванню і адкорму
Сяргея Міхайлавіча        буйной рагатай жывёлы унітарнага
                          камунальнага сельскагаспадарчага
                          прадпрыемства «Саўгас «Дабраволец»
                          Клічаўскага раёна

Рудніка                 - генеральнага дырэктара
Пятра Міхайлавіча         рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Магілёўскі завод
                          ліфтавага машынабудавання»

Русаковіча              - дырэктара дзяржаўнай лесагаспадарчай
Мікалая Андрэевіча        установы «Любанскі лясгас»

Русецкага               - Міністра прамысловасці
Анатолія Максімавіча

Русцікава               - кабельшчыка-спайшчыка Мінскага лінейна-
Івана Іванавіча           тэхнічнага цэха сувязі Мінскага
                          філіяла рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства электрасувязі
                          «Белтэлекам»

Рыбак                   - медыцынскую сястру паліклінікі Мінскай
Алену Васільеўну          цэнтральнай раённай бальніцы ўстановы
                          аховы здароўя «Мінскае раённае
                          тэрытарыяльнае медыцынскае аб’яднанне»

Рымашэўскага            - першага намесніка старшыні Слуцкага
Аляксандра Браніслававіча раённага выканаўчага камітэта


Савіна                  - майстра ўчастка эксплуатацыі вежавых
Міхаіла Герасімавіча      кранаў адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Упраўленне механізацыі
                          № 79», г. Мінск

Савіцкага               - бурыльшчыка Мазырскай нафтаразведачнай
Аляксея Афанасьевіча      экспедыцыі глыбокага свідравання
                          геолагаразведачнага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Белгеалогія»

Сазонава                - рэктара дзяржаўнай установы вышэйшай
Ігара Сяргеевіча          прафесіянальнай адукацыі «Беларуска-
                          Расійскі універсітэт»
 
Сакавец                 - тынкоўшчыка спецыялізаванага
Тамару Мікалаеўну         ўпраўлення № 202 адкрытага
                          акцыянернага таварыства «МАПІД»,
                          г. Мінск

Саламаху                - трактарыста-машыніста
Валянціна Мікалаевіча     сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Чырвоны Сцяг» Рэчыцкага
                          раёна

Салаўя                  - ляснічага Лашанскага лясніцтва
Рыгора Іванавіча          дзяржаўнай лесагаспадарчай установы
                          «Уздзенскі лясгас»

Салтана                 - вядучага інжынера тапографа-
Пятра Сямёнавіча          геадэзічнага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Белгеадэзія»

Самасюка                - генеральнага дырэктара
Уладзіміра Георгіевіча    рэспубліканскага аб’яднання
                          «Белаграсервіс»

Самовіча                - начальніка цэха рэспубліканскага
Генадзя Аляксандравіча    унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          трактарны завод»

Саніковіча              - машыніста горных выемачных машын
Мікалая Мікалаевіча       рудніка Першага рудаўпраўлення
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                          «Беларуськалій», г. Салігорск

Санько                  - электразваршчыка спецыялізаванага
Уладзіміра Канстанцінавіча  ўпраўлення № 207 адкрытага
                          акцыянернага таварыства «МАПІД», г.
                          Мінск

Саўчанку                - намесніка генеральнага дырэктара па
Валерыя Іванавіча         кадрах, быту і ідэалагічнай рабоце
                          адкрытага акцыянернага таварыства
                          «МАПІД», г. Мінск

Саўчанку                - начальніка спецыялізаванай інспекцыі
Уладзіміра Васільевіча    дзяржаўнага кантролю за выкарыстаннем
                          і аховай зямель, расліннага свету,
                          лясоў і ландшафтаў Міністэрства
                          прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя

Саўчука                 - выпрабавальніка рухавікоў вытворчага
Віктара Леанідавіча       рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскі маторны завод»

Сафронаву               - галоўнага спецыяліста аддзела
Дзіану Анатольеўну        кансервавання рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Беларускі
                          навукова-даследчы і праектна-
                          канструктарскі інстытут харчовых
                          прадуктаў»

Саханько                - генеральнага дырэктара
Уладзіміра Якаўлевіча     рэспубліканскага вытворчага унітарнага
                          прадпрыемства «Магілёўскі завод
                          «Строммашына»

Саяпіна                 - намесніка начальніка Гродзенскай
Віктара Юр’евіча          рэгіянальнай мытні па ідэалагічнай
                          рабоце

Свірыда                 - старшыню сельскагаспадарчага
Васіля Афанасьевіча       вытворчага кааператыва імя
                          Дзеньшчыкова Гродзенскага раёна

Свянціцкага             - першага намесніка Міністра гандлю
Міхаіла Іванавіча

Серада                  - загадчыка паліклінікі дзяржаўнай
Ірыну Іосіфаўну           установы «Мядзельскае раённае
                          тэрытарыяльна-медыцынскае аб’яднанне»

Серакова                - старшыню сельскагаспадарчага
Аляксандра Уладзіміравіча вытворчага кааператыва «Чырвоны баец»
                          Кіраўскага раёна

Сержантава              - майстра рамонтна-механічнага ўчастка
Уладзіміра Міхайлавіча    сумеснага таварыства з абмежаванай
                          адказнасцю «Белвест», г. Віцебск

Сідарэнка               - ткача фабрыкі № 2 рэспубліканскага
Надзею Канстанцінаўну     унітарнага вытворча-гандлёвага
                          прадпрыемства «Аршанскі льнокамбінат»

Сіліну                  - даярку сельскагаспадарчага вытворчага
Антаніну Кузьмінічну      кааператыва «Маяк Камуны» Аршанскага
                          раёна

Сілуціну                - начальніка аддзела арганізацыі
Ларысу Аляксееўну         персаніфікаванага ўліку Фонду
                          сацыяльнай абароны насельніцтва
                          Міністэрства працы і сацыяльнай
                          абароны

Сімукова                - муляра будаўнічага ўпраўлення № 59
Міхаіла Іванавіча         адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Будаўнічы трэст № 12», г. Магілёў

Сімчанка                - даярку рэспубліканскага унітарнага
Галіну Ціханаўну          прадпрыемства «Вучэбна-доследная
                          гаспадарка Беларускай дзяржаўнай
                          сельскагаспадарчай акадэміі»

Сіўца                   - аператара машыннага даення
Віталія Уладзіміравіча    малочнатаварнай фермы «Гасцілавічы»
                          сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Гасцілавічы» Лагойскага
                          раёна

Сіўца                   - вядучага інжынера рэспубліканскага
Юрыя Рыгоравіча           унітарнага прадпрыемства «Брэсцкі
                          цэнтр стандартызацыі, метралогіі і
                          сертыфікацыі»

Скарыну                 - машыніста горных выемачных машын
Аляксандра Яўгеньевіча    рудніка Трэцяга рудаўпраўлення
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                          «Беларуськалій», г. Салігорск

Скідзевіча              - ляснічага Пяцігорскага лясніцтва
Валерыя Мікалаевіча       дзяржаўнай лесагаспадарчай установы
                          «Бешанковіцкі лясгас»

Скрыпунова              - слесара механазборачных работ
Пятра Аляксеевіча         адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Бабруйскаграмаш»

Слаіна                  - настаўніка ўстановы адукацыі
Якава Іосіфавіча          «Магілёўскі дзяржаўны абласны ліцэй
                          № 3»

Слізеня                 - дарожнага майстра Баранавіцкай
Леаніда Рыгоравіча        дыстанцыі пуці транспартнага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Баранавіцкае аддзяленне
                          Беларускай чыгункі»

Смольскага              - рэктара ўстановы адукацыі «Беларуская
Рычарда Баляслававіча     дзяржаўная акадэмія мастацтваў»

Сокал                   - старшую медыцынскую сястру дзяржаўнай
Люсю Мікалаеўну           установы «Рэспубліканскі інтэрнат
                          ветэранаў вайны і працы»

Сташкевіча              - старшыню праўлення сельскагаспадарчага
Віктара Іванавіча         вытворчага кааператыва «Туркова»
                          Міёрскага раёна

Стральцова              - слесара рэспубліканскага унітарнага
Мікалая Віктаравіча       прадпрыемства «Магілёўскі завод
                          ліфтавага машынабудавання»

Стрыгу                  - электрагазазваршчыка міжраённага
Сяргея Пятровіча          вытворчага ўпраўлення
                          «Маладзечнаміжрайгаз» вытворчага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінскаблгаз»

Стрыжак                 - кандытара камунальнага унітарнага
Вольгу Іванаўну           прадпрыемства «Гомельскі гарадскі
                          камбінат школьнага харчавання»

Стрыхара                - слесара-сантэхніка ЖЭС-4 камунальнага
Канстанціна Сцяпанавіча   унітарнага рамонтнага эксплуатацыйнага
                          прадпрыемства «Жыллёвае рамонтна-
                          эксплуатацыйнае ўпраўленне
                          г. Баранавічы»

Стрэху                  - станцыйнага дыспетчара станцыі Полацк
Уладзіміра Іванавіча      транспартнага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Віцебскае
                          аддзяленне Беларускай чыгункі»

Субоцкую                - начальніка ўпраўлення сацыяльна-
Лідзію Іванаўну           эканамічнага развіцця Міністэрства
                          адукацыі

Сумара                  - старшыню праўлення Лунінецкага
Максіма Андрэевіча        раённага спажывецкага таварыства

Сушко                   - дырыжора і мастацкага кіраўніка
Іосіфа Фаміча             заслужанага аматарскага калектыву
                          Рэспублікі Беларусь ансамбля песні і
                          танца «Спадчына» дзяржаўнай установы
                          «Палац культуры г. Маладзечна»

Сушынскую               - начальніка інспекцыі Міністэрства па
Валянціну Міхайлаўну      падатках і зборах па Заводскаму раёну
                          г. Мінска

Сяргейчыка              - вядучага інжынера-землеўпарадчыка
Мікалая Кузьміча          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Праектны інстытут
                          «Белдзіпразем»

Таберка                 - даярку малочнатаварнай фермы
Таццяну Рыгораўну         «Бярозавіца» рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства
                          «Эксперыментальная база «Жодзіна»
                          Смалявіцкага раёна

Татарыновіча            - намесніка начальніка галоўнага
Уладзіслава Вікенцьевіча  ўпраўлення - начальніка ўпраўлення
                          падатковай палітыкі Міністэрства
                          фінансаў

Трафімовіча             - начальніка галоўнага ўпраўлення
Сяргея Барысавіча         інвестыцый Міністэрства эканомікі

Тупіцыну                - дырэктара дзяржаўнай установы адукацыі
Галіну Васільеўну         «Даўгінаўская агульнаадукацыйная
                          сярэдняя школа» Вілейскага раёна

Уласевіч                - начальніка фінансавага аддзела
Зінаіду Іванаўну          Навагрудскага раённага выканаўчага
                          камітэта

Усіка                   - старшыню Старадарожскага раённага
Васілія Пятровіча         выканаўчага камітэта

Утачкіну                - начальніка спецыялізаванай інспекцыі
Святлану Пятроўну         маніторынгу і арганізацыі аналітычнага
                          кантролю Міністэрства прыродных
                          рэсурсаў і аховы навакольнага
                          асяроддзя

Федарцова               - старшыню праўлення Сенненскага
Мікалая Васільевіча       раённага спажывецкага таварыства

Федзько                 - начальніка аддзела па фізічнай
Эдуарда Цімафеевіча       культуры, спорту і турызму
                          адміністрацыі Маскоўскага раёна г.
                          Мінска

Фесіну                  - дырэктара па птушкагадоўлі, галоўнага
Валянціну Васільеўну      заатэхніка адкрытага акцыянернага
                          таварыства «Агракамбінат «Дзяржынскі»
                          Дзяржынскага раёна

Феськова                - начальніка Маладзечанскай дыстанцыі
Генадзія Яўгеньевіча      пуці унітарнага прадпрыемства «Мінскае
                          аддзяленне Беларускай чыгункі»

Фірсіна                 - дырэктара рэспубліканскага
Аляксандра Уладзіміравіча сельскагаспадарчага унітарнага
                          прадпрыемства «Агракамбінат «Юбілейны»
                          Аршанскага раёна

Фокіна                  - слесара механазборачных работ
Аляксандра Ціханавіча     адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Бабруйскаграмаш»

Фядотаву                - галоўнага сіноптыка дзяржаўнай
Вольгу Антонаўну          установы «Рэспубліканскі
                          гідраметэаралагічны цэнтр»

Хадзінскую              - старшыню Сугваздаўскага сельскага
Браніславу Канстанцінаўну Савета дэпутатаў Валожынскага раёна


Ханцэвіч                - аператара машыннага даення
Ірыну Баляславаўну        рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                          сельскагаспадарчага прадпрыемства
                          «Птушкафабрыка «Дружба» Баранавіцкага
                          раёна

Харужыка                - Міністра прыродных рэсурсаў і аховы
Лявонція Іванавіча        навакольнага асяроддзя

Хацука                  - брыгадзіра электрамантажнікаў філіяла
Анатолія Паўлавіча        «Электрамантажнае ўпраўленне № 2»
                          адкрытага акцыя-нернага таварыства
                          «Белэлектрамантаж», г. Мінск

Хрона                   - начальніка Віцебскага абласнога
Уладзіміра Рыгоравіча     ўпраўлення па нагляду за рацыянальным
                          выкарыстаннем паліўна-энергетычных
                          рэсурсаў Камітэта па
                          энергаэфектыўнасці пры Савеце
                          Міністраў Рэспублікі Беларусь

Хурсевіч                - аператара адкрытага акцыянернага
Ніну Міхайлаўну           таварыства «Брэсцкае піва»

Хусанаву                - загадчыка склада адкрытага
Тамару Мікалаеўну         акцыянернага таварыства «Белбакалея»,
                          г. Мінск

Цагельніка              - электрагазазваршчыка рэспубліканскага
Афанаса Рыгоравіча        унітарнага вытворчага прадпрыемства
                          «Беларускі аўтамабільны завод»

Цімафеева               - загадчыка лабараторыі рэспубліканскага
Сяргея Фёдаравіча         навукова-даследчага унітарнага
                          прадпрыемства «Інстытут радыялогіі»

Цітова                  - дырэктара Брэсцкага філіяла
Генадзія Сяргеевіча       рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства паштовай сувязі
                          «Белпошта»
  
Цэйрэфман               - галоўнага рэдактара рэспубліканскага
Кацярыну Аляксееўну       унітарнага прадпрыемства
                          «Белкартаграфія»

Цяцеру                  - галоўнага агранома вытворчага
Васілія Васільевіча       сельскагаспадарчага кааператыва «50
                          гадоў Кастрычніка» Рэчыцкага раёна

Цяцерыча                - аператара тэхналагічных установак
Пятра Іванавіча           адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Мазырскі нафтаперапрацоўчы завод»

Чабатар                 - аператара сувязі аддзялення паштовай
Тамару Іванаўну           сувязі-36 вытворчасці «Мінская пошта»
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства паштовай сувязі
                          «Белпошта»

Чаеўскага               - начальніка Маладзечанскага гарадскога
Яўгенія Фаміча            унітарнага прадпрыемства
                          «Домакіраўніцтва № 1»

Чайкіну                 - аператара машыннага даення
Таццяну Генадзьеўну       сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Данукалава» Лёзненскага
                          раёна

Чуканаву                - зборшчыка абутку сумеснага беларуска-
Наталлю Мікалаеўну        германскага таварыства з абмежаванай
                          адказнасцю «Марка», г. Віцебск

Чучкевіча               - начальніка інспекцыі Міністэрства па
Леаніда Іосіфавіча        падатках і зборах па г. Жодзіна

Чырко                   - брыгадзіра муляраў будаўнічага
Міхаіла Уладзіміравіча    ўпраўлення № 145 адкрытага
                          акцыянернага таварыства «Будаўнічы
                          трэст № 25», г. Баранавічы

Чэркаса                 - начальніка Гомельскай гаррайінспекцыі
Міхаіла Мікалаевіча       прыродных рэсурсаў і аховы
                          навакольнага асяроддзя

Шакуціна                - намесніка генеральнага дырэктара
Аляксандра Васільевіча    закрытага акцыянернага таварыства
                          «Праммедінвест»

Шалаханава              - слесара ўчастка водаправодных сетак
Леаніда Аляксеевіча       камунальнага вытворчага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельводаканал»

Шарапу                  - токара сельскагаспадарчага вытворчага
Вячаслава Васільевіча     кааператыва «Агракамбінат «Сноў»
                          Нясвіжскага раёна

Шарэйка                 - дырэктара адкрытага акцыянернага
Ганну Васільеўну          таварыства «Віцебская бройлерная
                          птушкафабрыка» Віцебскага раёна

Шаўцова                 - наладчыка абсталявання адкрытага
Віктара Аляксеевіча       акцыянернага таварыства
                          «Гомельбудматэрыялы»

Шаўчук                  - начальніка ўпраўлення па
Марыю Дзмітрыеўну         супрацоўніцтву з міжнароднымі
                          арганізацыямі і каардынацыі тэхнічнай
                          дапамогі галоўнага ўпраўлення знешняй
                          эканамічнай палітыкі Міністэрства
                          эканомікі

Шаўчэнка                - галоўнага архівіста аддзела
Таццяну Анатольеўну       справаводства, ведамасных архіваў і
                          камплектавання дзяржаўнай установы
                          «Нацыянальны архіў Рэспублікі
                          Беларусь»

Шлык                    - кантралёра прадукцыі рэспубліканскага
Валянціну Станіславаўну   унітарнага прадпрыемства «Нясвіжскі
                          завод медыцынскіх прэпаратаў»

Шубара                  - загадчыка малочнатаварнай фермы
Генаэфу Станіславаўну     «Бярозавіца» рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства
                          «Эксперыментальная база «Жодзіна»,
                          Смалявіцкі раён

Шчадрова                - токара адкрытага акцыянернага
Пятра Міхайлавіча         таварыства «Гідрасельмаш», г. Пінск

Шчарбакову              - тэхніка Гомельскага гарадскога філіяла
Веру Фёдараўну            рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Гомельскае агенцтва па
                          дзяржаўнай рэгістрацыі і зямельнаму
                          кадастру»

Шымковіча               - галоўнага агранома сельскагаспадарчага
Аляксандра Станіслававіча вытворчага кааператыва «Камайскі»
                          Пастаўскага раёна
 
Шынкевіч                - аператара машыннага даення
Святлану Мікалаеўну       сельскагаспадарчага вытворчага
                          кааператыва «Жаберычы» Крупскага раёна

Шыпіцу                  - начальніка аддзела эксперыментальных
Уладзіміра Ігнацьевіча    канструкцый праектнага унітарнага
                          прадпрыемства «Белпрампраект»

Шыпулю                  - дырэктара даччынага унітарнага
Мікалая Васільевіча       прадпрыемства «Праектны інстытут
                          «Віцебскдзіпразем»

Шыраева                 - начальніка вытворчага ўпраўлення
Сяргея Дзмітрыевіча       нафтапрамысловага і буравога сервісу
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                          «Беларуснафта»

Шышко                   - намесніка начальніка аддзела прагнозаў
Леакадзію Аляксандраўну   і праграм галоўнага ўпраўлення
                          макраэканамічнага аналізу і
                          прагназавання Міністэрства эканомікі

Эстрыну                 - начальніка фінансавага аддзела
Таццяну Васільеўну        Наваполацкага гарадскога выканаўчага
                          камітэта

Юр’ева                  - машыніста аўтаматычнай лініі па вырабу
Мікалая Паўлавіча         кніг «Колбус» вытворчага
                          рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Мінская фабрыка
                          каляровага друку»

Юркевіча                - старшыню Пружанскага раённага
Аляксандра Іванавіча      выканаўчага камітэта

Юхновіча                - кіраўніка адміністрацыі Заводскага
Вячаслава Станіслававіча  раёна г. Мінска

Ядчанка                 - аператара машыннага даення адкрытага
Ірыну Мікалаеўну          акцыянернага таварыства «Саўгас-
                          камбінат «Сож» Гомельскага раёна

Яжова                   - загадчыка дзіцячага нейрахірургічнага
Генадзія Іванавіча        анестэзійна-рэанімацыйнага аддзялення
                          лячэбна-прафілактычнай установы «9-я
                          гарадская клінічная бальніца», г.
                          Мінск

Якаўлева                - штурмана авіяцыйнага атрада
Віталія Рыгоравіча        рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Нацыянальная
                          авіякампанія «Белавія»

Якаўца                  - травільшчыка-гальваніка
Сяргея Васільевіча        рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі металургічны
                          завод»

Якіменку                - брыгадзіра вытворчай брыгады
Міхаіла Георгіевіча       рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                          прадпрыемства «558-ы авіяцыйны
                          рамонтны завод»

Якубоўскую              - цырульніка Дома быту г. Бярозаўкі
Алену Барысаўну           камунальнага унітарнага прадпрыемства
                          па абслугоўванню сельскага
                          насельніцтва «Лідабытсервіс»

Якусевіч                - даярку фермы сельскагаспадарчага
Вераніку Міхайлаўну       вытворчага кааператыва «Абухава»
                          Гродзенскага раёна

Яланскага               - электрамантажніка па сілавых сетках і
Уладзіміра Антонавіча     электраабсталяванню прыватнага
                          будаўнічага унітарнага прадпрыемства
                          «Брэсткаапбуд»

Янтоўскую               - першага намесніка начальніка
Алену Уладзіміраўну       юрыдычнага ўпраўлення Апарату Савета
                          Міністраў Рэспублікі Беларусь

                  медалём Францыска Скарыны

Анішчанку               - намесніка генеральнага дырэктара
Уладзіміра Віктаравіча    дзяржаўнай навуковай установы
                          «Аб’яднаны інстытут праблем
                          інфарматыкі Нацыянальнай акадэміі
                          навук Беларусі»

Аўрукевіча              - дырыжора аркестра ансамбля песні,
Аляксандра Міхайлавіча    музыкі і танца «Белыя росы» дзяржаўнай
                          установы культуры «Гродзенская
                          абласная філармонія»

Багатку                 - рэдактара дзяржаўнай установы
Івана Мікалаевіча         «Рэдакцыя газеты «Прамень» і праграмы
                          радыёвяшчання «Радыё Стоўбцы»
 
Белага                  - галоўнага навуковага супрацоўніка
Уладзіміра Мікалаевіча    дзяржаўнай навуковай установы
                          «Інстытут фізікі імя Б.І.Сцяпанава
                          Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»

Бірукову                - намесніка Старшыні Камітэта па архівах
Вольгу Уладзіміраўну      і справаводству пры Савеце Міністраў
                          Рэспублікі Беларусь

Бубера                  - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай
Аляксандра Мікалаевіча    тэатральна-відовішчнай установы
                          «Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр
                          балета Рэспублікі Беларусь»

Гардзеева               - прафесара кафедры неўралогіі ўстановы
Якава Якаўлевіча          адукацыі «Гродзенскі дзяржаўны
                          медыцынскі універсітэт»

Гасцюхіна               - вядучага майстра сцэны тэатра-студыі
Уладзіміра Васільевіча    кінаакцёра рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Нацыянальная кінастудыя
                          «Беларусьфільм»

Гейхмана                - загадчыка аддзела культуры Ельскага
Валерыя Якаўлевіча        раённага выканаўчага камітэта

Дзялендзіка             - члена Саюза пісьменнікаў Беларусі
Анатолія Андрэевіча

Ізворска-Елізареву      - мастацкага кіраўніка дзяржаўнай
Маргарыту Ніколаву        тэатральна-відовішчнай установы
                          «Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр
                          оперы Рэспублікі Беларусь»

Ільюшчанку              - генеральнага дырэктара Беларускага
Аляксандра Фёдаравіча     дзяржаўнага навукова-вытворчага
                          канцэрна парашковай металургіі -
                          дырэктара дзяржаўнай навуковай
                          установы «Інстытут парашковай
                          металургіі»

Каваленю                - дырэктара дзяржаўнай навуковай
Аляксандра Аляксандравіча установы «Інстытут гісторыі
                          Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»

Календа                 - адказнага сакратара рэспубліканскага
Людмілу Валяр’янаўну      унітарнага прадпрыемства «Выдавецтва
                          «Беларуская Энцыклапедыя імя П.Броўкі»

Кашперава               - вядучага майстра сцэны тэатра-студыі
Аляксандра Барысавіча     кінаакцёра рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Нацыянальная кінастудыя
                          «Беларусьфільм»
 
Козел                   - выкладчыка ўстановы адукацыі
Валянціну Іванаўну        «Баранавіцкі дзяржаўны прафесіянальны
                          ліцэй машынабудавання»

Лемяшонка               - галоўнага рэдактара ўстановы «Рэдакцыя
Анатолія Іванавіча        газеты «Рэспубліка»

Лесніковіча             - намесніка Старшыні Прэзідыума
Анатолія Іванавіча        Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі

Новікаву                - галоўнага архівіста аддзела
Ірыну Леанідаўну          інфармацыйна-пошукавых сістэм
                          дзяржаўнай установы «Нацыянальны
                          гістарычны архіў Беларусі»

Окаракава               - прафесара кафедры тэрапіі № 2
Аляксандра Мікалаевіча    факультэта павышэння кваліфікацыі і
                          перападрыхтоўкі кадраў установы
                          адукацыі «Віцебскі дзяржаўны ордэна
                          Дружбы народаў медыцынскі універсітэт»

Радзіона                - настаўніка ўстановы адукацыі
Уладзіміра Сяргеевіча     «Дзяржаўная агульнаадукацыйная
                          сярэдняя школа № 3 г. Стоўбцы»

Рудкоўскага             - друкара афсетнага друку
Віктара Міхайлавіча       рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Бабруйская ўзбуйненая
                          друкарня імя А.Т.Непагодзіна»

Сафроненка              - загадчыка аддзела навукова-вытворчага
Людмілу Уладзіміраўну     рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «БЕЛНДКТІММП»
                          Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі

Сцефановіч              - вядучага майстра сцэны дзяржаўнага
Юлію Віктараўну           акадэмічнага сімфанічнага аркестра
                          Рэспублікі Беларусь установы
                          «Беларуская дзяржаўная ордэна
                          Працоўнага Чырвонага Сцяга філармонія»

Цікунову                - вядучага рэдактара рэдакцыі
Людмілу Віктараўну        тэматычнага планавання, літаратурнай
                          падрыхтоўкі выданняў і маркетынгу
                          выдавецкага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Народная
                          асвета», г. Мінск

Чэкерэса                - артыста вышэйшай катэгорыі дзяржаўнай
Сяргея Мікалаевіча        установы «Нацыянальны акадэмічны
                          драматычны тэатр імя М.Горкага»

Шаблоўскую              - настаўніка ўстановы адукацыі
Людмілу Львоўну           «Шаркаўшчынская дзяржаўная
                          агульнаадукацыйная сярэдняя школа № 1»
     
     2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
                     «Народны артыст Беларусі»

Пятрову                 - вядучаму майстру сцэны дзяржаўнай
Уладзіміру Генадзьевічу   тэатральна-відовішчнай установы
                          «Нацыянальны акадэмічны Вялікі тэатр оперы
                          Рэспублікі Беларусь»

Скорыкаву               - вядучаму майстру сцэны дзяржаўнай установы
Мікалаю Мікалаевічу       «Нацыянальны аркестр сімфанічнай і
                          эстраднай музыкі Рэспублікі Беларусь»

            «Заслужаны дзеяч навукі Рэспублікі Беларусь»

Маісеенку               - загадчыку лабараторыі дзяржаўнай навуковай
Уладзіміру Іванавічу      установы «Інстытут механікі і надзейнасці
                          машын Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі»

           «Заслужаны дзеяч культуры Рэспублікі Беларусь»

Стахоўскаму             - дырэктару рэспубліканскага унітарнага
Яўстафію Канстанцінавічу  прадпрыемства «Друкарня «Перамога», 
                          г. Маладзечна

             «Заслужаны настаўнік Рэспублікі Беларусь»

Яльчыку                 - сацыяльнаму педагогу дзяржаўнай установы
Мікалаю Цярэнцьевічу      адукацыі «Гімназія г. Светлагорска»

    «Заслужаны работнік сацыяльнай абароны Рэспублікі Беларусь»

Волкаву                 - генеральнаму дырэктару рэспубліканскага
Івану Мікалаевічу         унітарнага прадпрыемства «Беларускі
                          пратэзна-артапедычны аднаўленчы цэнтр»

Лінніку                 - механіку па вырабу пратэзна-артапедычных
Пятру Васільевічу         вырабаў рэспубліканскага унітарнага
                          прадпрыемства «Беларускі пратэзна-
                          артапедычны аднаўленчы цэнтр»

       «Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь»

Гурыновічу              - генеральнаму дырэктару вытворчага
Валянціну Аркадзьевічу    аб’яднання «БелаўтаМАЗ» - генеральнаму
                          дырэктару вытворчага рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                          аўтамабільны завод»

Пухавому                - генеральнаму дырэктару вытворчага
Аляксандру Аляксеевічу    аб’яднання «Мінскі трактарны завод» -
                          генеральнаму дырэктару рэспубліканскага
                          унітарнага прадпрыемства «Мінскі трактарны
                          завод»

    «Заслужаны работнік сельскай гаспадаркі Рэспублікі Беларусь»

Ашмянцаву               - намесніку старшыні Брэсцкага абласнога
Сяргею Дзмітрыевічу       выканаўчага камітэта

              «Заслужаны будаўнік Рэспублікі Беларусь»

Леміновічу              - дырэктару завода буйнапанельнага
Леаніду Мікалаевічу       домабудавання № 1 адкрытага акцыянернага
                          таварыства «МАПІД», г. Мінск

              «Заслужаны сувязіст Рэспублікі Беларусь»

Бабеню                  - мантажніку абсталявання сувязі філіяла № 1
Мікалаю Канстанцінавічу   адкрытага акцыянернага таварыства
                          «Белсувязьбуд»

Чорнаму                 - дырэктару Гродзенскага філіяла
Віктару Валянцінавічу     рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                          электрасувязі «Белтэлекам»

        «Заслужаны работнік транспарту Рэспублікі Беларусь»

Гусарову                - генеральнаму дырэктару рэспубліканскага
Анатолію Мікалаевічу      унітарнага прадпрыемства «Нацыянальная
                          авіякампанія «Белавія»

Рыжыкаву                - дырэктару рэспубліканскага унітарнага
Алегу Васільевічу         прадпрыемства «Авіякампанія
                         «Трансавіяэкспарт»

Рынгу                   - начальніку Брэсцкага транспартнага
Уладзіміру Іосіфавічу     рэспубліканскага прадпрыемства «Брэсцкае
                          аддзяленне Беларускай чыгункі»

               «Заслужаны пілот Рэспублікі Беларусь»

Мялешку                 - камандзіру авіяцыйнага атрада
Віталію Уладзіміравічу    рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                         «Нацыянальная авіякампанія «Белавія»
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка


-- Назад --

Право Беларуси 2010

<<<< | >>>>



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор