Банк Законов
 

Указ Президента Республики Беларусь от 26 декабря 2006 г. №746 "Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

Архивы

текст документа по состоянию на 11 февраля 2007 года

-- Навигация --

Документы по состоянию на апрель 2008 года тут

 
                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                       26 снежня 2006 г. № 746

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ
БЕЛАРУСЬ

     За  шматгадовую плённую працу, высокае прафесійнае майстэрства,
дасягненне  значных вытворчых паказчыкаў, вялікі  ўклад  у  развіццё
энергетычнай  сістэмы,  адукацыі  і  культуры,  заслугі  ў  воінскай
службе:
     1. Узнагародзіць:
     
                     ордэнам Айчыны III ступені
Разумава                 - дырэктара філіяла «Аўтобусны парк № 1»
Глеба Іванавіча            транспартнага камунальнага унітарнага
                           прадпрыемства «Мінсктранс»

              ордэнам «За службу Радзіме» III ступені
Архіпава                 - начальніка ўпраўлення дэлімітацыі і
Аляксандра Іванавіча       дэмаркацыі дзяржаўнай граніцы Дзяржаўнага
                           камітэта пагранічных войскаў, палкоўніка

Вашкевіча                - камандзіра спецыяльнага атрада хуткага
Уладзіміра Уладзіміравіча  рэагавання вайсковай часці 3214 унутраных
                           войскаў Міністэрства унутраных спраў,
                           маёра

                           ордэнам Пашаны
Піскунова                - старшыню камітэта ветэранаў працы
Аляксея Афанасьевіча       Рэспубліканскага савета Беларускага
                           грамадскага аб’яднання ветэранаў

Суздалева                - майстра ўчастка Слаўгарадскага раёна
Мікалая Уладзіміравіча     электрычных сетак філіяла Магілёўскага
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           электраэнергетыкі «Магілёўэнерга»
                           Клімавіцкія электрычныя сеткі

                     ордэнам Францыска Скарыны
Акружную                 - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы
Святлану Арцёмаўну         «Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр
                           імя Якуба Коласа»

Роўду                    - загадчыка кафедры харавога дырыжыравання
Віктара Уладзіміравіча     ўстановы адукацыі «Беларуская дзяржаўная
                           акадэмія музыкі»

                        медалём «За адвагу»
Аланцева                 - байца групы спецыяльнага прызначэння № 1
Івана Васільевіча          спецыяльнага атрада хуткага рэагавання
                           вайсковай часці 3214 унутраных войскаў
                           Міністэрства унутраных спраў, прапаршчыка

Румянцава                - камандзіра групы спецыяльнага прызначэння
Аляксея Юр’евіча           № 2 спецыяльнага атрада хуткага рэагавання
                           вайсковай часці 3214 унутраных войскаў
                           Міністэрства унутраных спраў, лейтэнанта

               медалём «За адзнаку ў воінскай службе»
Багдзеля                 - камандзіра інжынерна-дарожнага ўзвода
Вячаслава Аляксандравіча   інжынерна-тэхнічнай роты 18-га
                           пагранічнага атрада пагранічных войскаў,
                           старшага прапаршчыка

Базанава                 - начальніка планава-эканамічнай службы
Паўла Віктаравіча          аддзела арганізацыі дэмаркацыі дзяржаўнай
                           граніцы ўпраўлення дэлімітацыі і
                           дэмаркацыі дзяржаўнай граніцы Дзяржаўнага
                           камітэта пагранічных войскаў, маёра

Касцюкевіча              - намесніка начальніка ўзбраення 14-га
Анатолія Віктаравіча       пагранічнага атрада пагранічных войскаў,
                           падпалкоўніка

Лебедзева                - галоўнага інжынера ўпраўлення дэлімітацыі
Анатоля Міхайлавіча        і дэмаркацыі дзяржаўнай граніцы
                           Дзяржаўнага камітэта пагранічных войскаў,
                           палкоўніка

Марціновіча              - намесніка начальніка пагранічнага атрада
Паўла Рыгоравіча           па ўзбраенню - начальніка ўзбраення 15-га
                           пагранічнага атрада пагранічных войскаў,
                           палкоўніка

          медалём «За адзнаку ў ахове грамадскага парадку»
Арлова                   - камандзіра 3-га аддзялення 2-га
Аляксея Леанідавіча        патрульнага ўзвода на аўтамабілях
                           патрульнай роты на аўтамабілях
                           аўтамабільнага батальёна вайсковай часці
                           5448 унутраных войскаў Міністэрства
                           унутраных спраў, сяржанта

Кулешу                   - старшага вадзіцеля 2-га аддзялення
Паўла Генадзьевіча         аўтамабільнага ўзвода роты баявога і
                           матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння
                           вайсковай часці 5522 унутраных войскаў
                           Міністэрства унутраных спраў, яфрэйтара

Рэйбу                    - начальніка радыёстанцыі групы
Сяргея Віктаравіча         радыёправадной сувязі аддзялення сувязі і
                           тэхнічных сродкаў аховы роты баявога і
                           матэрыяльна-тэхнічнага забеспячэння
                           вайсковай часці 5522 унутраных войскаў
                           Міністэрства унутраных спраў, малодшага
                           сяржанта

Цынгалёва                - камандзіра 3-й асобнай патрульнай роты
Міхаіла Аляксандравіча     вайсковай часці 5524 унутраных войскаў
                           Міністэрства унутраных спраў, капітана

                   медалём «За працоўныя заслугі»
Багданава                - вогнетрывальшчыка цэха цэнтралізаванага
Мікалая Васільевіча        рамонту філіяла «Лукомльская ДРЭС»
                           Віцебскага рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «Віцебскэнерга»

Белавусаву               - загадчыка лабараторыі сістэмнага
Раісу Іванаўну             матэматычнага забеспячэння навукова-
                           даследчага і праектнага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства «БЕЛЦЭІ»

Брэгана                  - вадзіцеля аўтобуса гарадскіх маршрутаў
Арцёма Канстанцінавіча     філіяла «Аўтобусны парк № 1» транспартнага
                           камунальнага унітарнага прадпрыемства
                           «Мінсктранс»

Бубянько                 - аператара лініі прыгатавання фаршу цэха
Людмілу Аляксандраўну      сыравэнджаных каўбасных вырабаў адкрытага
                           акцыянернага таварыства «Барысаўскі
                           мясакамбінат»

Гарбачэўскага            - электраслесара па рамонту абсталявання
Івана Уладзіміравіча       размеркавальных устройстваў службы
                           падстанцый Маладзечанскіх электрычных
                           сетак філіяла Мінскага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «Мінскэнерга»

Говіна                   - кацельшчыка кацельна-механічнага цэха
Івана Васільевіча          рэспубліканскага унітарнага вытворчага
                           прадпрыемства «Белаазёрскі энергамеханічны
                           завод»

Давыдава                 - старшага машыніста кацельнага абсталявання
Ваціслава Ягоравіча        кацельні № 1 філіяла Магілёўскага
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           электраэнергетыкі «Магілёўэнерга»
                           Магілёўскія цеплавыя сеткі

Дзенісенку               - вадзіцеля аўтамабіля тапографа-геадэзічнай
Мікалая Рыгоравіча         экспедыцыі Тапографа-геадэзічнага
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Белгеадэзія»

Дзямешчыка               - электраманцёра па рамонту і абслугоўванню
Генадзія Сцяпанавіча       электраабсталявання рамонтнай роты 18-га
                           пагранічнага атрада пагранічных войскаў

Дубініна                 - намесніка галоўнага інжынера - начальніка
Аляксандра Мікалаевіча     навукова-тэхнічнага ўпраўлення адкрытага
                           акцыянернага таварыства «Белэнергабуд»

Дулевіча                 - начальніка цэха цеплавой аўтаматыкі і
Аляксея Максімавіча        вымярэнняў Мінскай цеплаэлектрацэнтралі-4
                           філіяла Мінскага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «Мінскэнерга»

Ігнатовіча               - засольшчыка мяса і мясапрадуктаў
Васілія Уладзіміравіча     каўбаснага цэха адкрытага акцыянернага
                           таварыства «Барысаўскі мясакамбінат»

Кавалеўскага             - электрагазазваршчыка вытворчага ўпраўлення
Рыгора Яўгеньевіча         нафтапрамысловага і спецыялізаванага
                           будаўніцтва рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»

Казакевіча               - намесніка дырэктара па вытворчасці
Валерыя Пятровіча          Тапографа-геадэзічнага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства «Белгеадэзія»

Каноду                   - матарыста цэментавальнага агрэгата
Сямёна Мікалаевіча         тампанажнага ўпраўлення рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства «Вытворчае
                           аб’яднанне «Беларуснафта»

Канстанцінава            - начальніка каўбаснага цэха адкрытага
Уладзіміра Іванавіча       акцыянернага таварыства «Барысаўскі
                           мясакамбінат»

Каржанеўскага            - вядучага інжынера-тэхнолага аддзела
Рамуальда Барысавіча       знешнеэканамічных сувязей адкрытага
                           акцыянернага таварыства
                           «Белэнергарамналадка» канцэрна «Белэнерга»

Коцура                   - слесара па рамонту тэхналагічных установак
Фёдара Іванавіча           Беларускага газаперапрацоўчага завода
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Крывашэя                 - намесніка дырэктара па забеспячэнню і
Станіслава Вікенцьевіча    арганізацыі перавозак Баранавіцкага
                           станкабудаўнічага завода закрытага
                           акцыянернага таварыства «Атлант»

Кузьміч                  - абвальшчыка мяса цэха сыравэнджаных
Лідзію Мікалаеўну          каўбасных вырабаў адкрытага акцыянернага
                           таварыства «Барысаўскі мясакамбінат»

Лабуду                   - наладчыка зварачнага і
Генрыха Станіслававіча     газаплазмарэзальнага абсталявання
                           Баранавіцкага станкабудаўнічага завода
                           закрытага акцыянернага таварыства «Атлант»

Лайшу                    - намесніка дырэктара па агульных пытаннях
Івана Аляксандравіча       філіяла Брэсцкага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «Брэстэнерга» Баранавіцкія электрычныя
                           сеткі

Лапус                    - галоўнага тэхнолага адкрытага акцыянернага
Ларысу Сяргееўну           таварыства «Барысаўскі мясакамбінат»

Ласіцу                   - аператара па здабычы нафты і газу
Васілія Міхайлавіча        нафтагазаздабываючага ўпраўлення
                           «Рэчыцанафта» рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»

Лінчэўскага              - майстра Смаргонскага раёна электрычных
Валерыя Іпалітавіча        сетак філіяла Гродзенскага
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           электраэнергетыкі «Гроднаэнерга» Ашмянскія
                           электрычныя сеткі

Ляхава                   - генеральнага дырэктара рэспубліканскага
Аляксандра Андрэевіча      унітарнага прадпрыемства «Вытворчае
                           аб’яднанне «Беларуснафта»

Маргуна                  - галоўнага інжынера Баранавіцкага
Аляксандра Аляксандравіча  станкабудаўнічага завода закрытага
                           акцыянернага таварыства «Атлант»

Мароза                   - прараба адкрытага акцыянернага таварыства
Уладзіміра Мікалаевіча     «Электрацэнтрмантаж»

Мартыненку               - майстра буравой Светлагорскага ўпраўлення
Анатолія Фёдаравіча        буравых работ рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»

Мацюшэнку                - начальніка аўтамабільнай калоны Рэчыцкага
Міхаіла Якаўлевіча         ўпраўлення тэхналагічнага транспарту
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Міхайлоўскага            - намесніка генеральнага дырэктара
Фёдара Іванавіча           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Мядзведзева              - бурыльшчыка эксплуатацыйнага і
Аляксандра Яўгеньевіча     разведвальнага бурэння свідравін на нафту
                           і газ Светлагорскага ўпраўлення буравых
                           работ рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства «Вытворчае аб’яднанне
                           «Беларуснафта»

Нядзельку                - электразваршчыка на аўтаматычных і
Віктара Аляксандравіча     паўаўтаматычных машынах Баранавіцкага
                           станкабудаўнічага завода закрытага
                           акцыянернага таварыства «Атлант»

Паліўку                  - памочніка генеральнага дырэктара,
Мікалая Антонавіча         начальніка агульнага аддзела адкрытага
                           акцыянернага таварыства «Мінскводбуд»

Палкунова                - начальніка вытворча-тэхнічнага аддзела
Святаслава Мікалаевіча     ўпраўлення па павышэнню нафтааддачы
                           пластоў і рамонту свідравін
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Папковіч                 - укладальніка фаршу каўбаснага цэха
Наталлю Віктараўну         адкрытага акцыянернага таварыства
                           «Барысаўскі мясакамбінат»

Паўловіча                - генеральнага дырэктара адкрытага
Сцяпана Георгіевіча        акцыянернага таварыства «Мінскводбуд»

Пачынка                  - дырэктара філіяла Гомельскія цеплавыя
Міхаіла Іосіфавіча         сеткі Гомельскага рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «Гомельэнерга»

Петрашэвіча              - фрэзероўшчыка Баранавіцкага
Аляксандра Мікалаевіча     станкабудаўнічага завода закрытага
                           акцыянернага таварыства «Атлант»

Пінчука                  - матарыста цэментавальнага агрэгата
Пятра Сяргеевіча           тампанажнага ўпраўлення рэспубліканскага
                           унітарнага прадпрыемства «Вытворчае
                           аб’яднанне «Беларуснафта»

Прушака                  - тэхнічнага дырэктара закрытага
Віктара Якаўлевіча         акцыянернага таварыства «Салігорскі
                           інстытут праблем рэсурсазберажэння з
                           вопытнай вытворчасцю»

Раманоўскага             - байца жывёлы мясатлушчавага цэха адкрытага
Андрэя Андрэевіча          акцыянернага таварыства «Барысаўскі
                           мясакамбінат»

Сівуху                   - слесара па рамонту тэхналагічных установак
Аляксея Аляксеевіча        Беларускага газаперапрацоўчага завода
                           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Скітава                  - генеральнага дырэктара адкрытага
Генадзія Віктаравіча       акцыянернага таварыства «Барысаўскі
                           мясакамбінат»

Сыцік                    - жылоўшчыка мяса цэха сыравэнджаных
Таццяну Васільеўну         каўбасных вырабаў адкрытага акцыянернага
                           таварыства «Барысаўскі мясакамбінат»

Філіпчыка                - выканаўцу работ вышкамантажнага ўпраўлення
Фёдара Адамавіча           рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                          «Вытворчае аб’яднанне «Беларуснафта»

Хоміча                   - галоўнага інжынера Тапографа-геадэзічнага
Уладзіміра Сцяпанавіча     рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           «Белгеадэзія»

Ціхага                   - машыніста крана філіяла «Механізаваная
Васілія Вячаслававіча      калона № 3» адкрытага акцыянернага
                           таварыства «Захадэлектрасеткабуд»

Цырэльчука               - рэктара ўстановы адукацыі «Мінскі
Мікалая Андрэевіча         дзяржаўны вышэйшы радыётэхнічны каледж»

Шаблыку                  - начальніка будаўніча-мантажнага ўпраўлення
Віктара Уладзіміравіча     № 2 адкрытага акцыянернага таварыства
                           «Мінскводбуд»

Шацерніка                - генеральнага дырэктара Гродзенскага
Уладзіміра Уладзіміравіча  рэспубліканскага унітарнага прадпрыемства
                           электраэнергетыкі «Гроднаэнерга»

Шнітко                   - дыспетчара філіяла «Аўтобусны парк № 1»
Ніну Сцяфанаўну            транспартнага камунальнага унітарнага
                           прадпрыемства «Мінсктранс»

Шырму                    - генеральнага дырэктара рэспубліканскага
Аляксея Расціслававіча     унітарнага прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «ОДУ»

Юркевіч                  - першага памочніка Старшыні Палаты
Галіну Іванаўну            прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу
                           Рэспублікі Беларусь

                     медалём Францыска Скарыны
Салаўёва                 - вядучага майстра сцэны дзяржаўнай установы
Валянціна Мікалаевіча      «Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр
                           імя Якуба Коласа»

Немцова                  - мастака манументальна-дэкаратыўнага
Віктара Віктаравіча        мастацтва, члена грамадскага аб’яднання
                           «Беларускі саюз мастакоў»

Федасеенку               - члена грамадскага аб’яднання «Саюз
Уладзіміра Канстанцінавіча пісьменнікаў Беларусі»

     
     2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
             «Заслужаны настаўнік Рэспублікі Беларусь»
Кулакоўскаму             - дырэктару дзяржаўнай установы адукацыі
Пятру Міхайлавічу          «Гімназія г. Светлагорска»

        «Заслужаны работнік транспарту Рэспублікі Беларусь»
Ліўшыцу                  - намесніку дырэктара па бяспецы руху
Навуму Абрамавічу          філіяла «Аўтобусны парк № 1» транспартнага
                           камунальнага унітарнага прадпрыемства
                           «Мінсктранс»

             «Заслужаны энергетык Рэспублікі Беларусь»
Мазенкову                - галоўнаму інжынеру філіяла Віцебская ЦЭЦ
Дзмітрыю Мацвеевічу        Віцебскага рэспубліканскага унітарнага
                           прадпрыемства электраэнергетыкі
                           «Віцебскэнерга»

Супічэнку                - электраманцёру па рамонту апаратуры
Мікалаю Іванавічу          рэлейнай засцярогі і аўтаматыкі філіяла
                           Гомельскага унітарнага прадпрыемства
                           электраэнергетыкі «Гомельэнерга»
                           Гомельскія электрычныя сеткі
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка


-- Назад --

Право Беларуси 2010

<<<< | >>>>



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор