Банк Законов
 

Указ Президента Республики Беларусь от 14 октября 1996 г. №423 "О награждении многодетных матерей орденом Матери"

Архивы

<<<< >>>>

Тест документа по состоянию на май 2008 года


                               УКАЗ
                  Прэзiдэнта Рэспублiкi Беларусь

 14 кастрычнiка 1996 г. N 423                     г.Мiнск


 Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi

===

     Узнагародзiць  мацi, якiя  нарадзiлi  i  выхавалi пяць  i больш
дзяцей, ордэнам Мацi:

                       па Брэсцкай вобласцi

 Азiмка Марыю Iосiфаўну        - калгаснiцу калгаса "Перамога"
                                 Столiнскага раёна

 Андрэйчук Святлану Макараўну  - калгаснiцу калгаса "За Радзiму"
                                 Столiнскага раёна

 Буцяец Веру Пятроўну          - даярку калгаса "40 год Кастрычнiка"
                                 Камянецкага раёна

 Дайлiд Марыю Пятроўну         - кантралёра Ганцавiцкага фiлiяла
                                 N 107 Акцыянернага ашчаднага банка
                                 "Беларусбанк"

 Жалезную Яўгенiю Сямёнаўну    - даярку калгаса iмя Калiнiна
                                 Ганцавiцкага раёна

 Задарожную Алену Мiхайлаўну   - калгаснiцу калгаса "Рубельскi"
                                 Столiнскага раёна

 Занька Валянцiну
 Канстанцiнаўну                - хатнюю гаспадыню, в.Малькавiчы
                                 Ганцавiцкага раёна

 Занька Кацярыну Андрэеўну     - даярку калгаса iмя Калiнiна
                                 Ганцавiцкага раёна

 Зiноўчык Лiдзiю Iванаўну      - рабочую льнозавода "Рубельскi",
                                 Столiнскi раён

 Злотнiк Надзею Арцёмаўну      - даярку калгаса iмя Свярдлова
                                 Камянецкага раёна

 Кацэвiч Лiдзiю Навумаўну      - даярку калгаса "Праўда"
                                 Камянецкага раёна

 Краўцову Наталлю Iванаўну     - калгаснiцу калгаса "Палессе"
                                 Столiнскага раёна

 Крысюк Валянцiну Мiхайлаўну   - даярку калгаса iмя Кiрава
                                 Ганцавiцкага раёна

 Лаўранюк Галiну Рыгораўну     - даярку калгаса "Прагрэс"
                                 Камянецкага раёна

 Лашка Марыю Мiхайлаўну        - палявода калгаса "Бальшавiк"
                                 Ганцавiцкага раёна

 Лагвiновiч Кацярыну Барысаўну - работнiцу Малькавiцкай сярэдняй
                                 школы Ганцавiцкага раёна

 Макатрэвiч Яўгенiю
 Аляксандраўну                 - даярку калгаса "Праўда"
                                 Ганцавiцкага раёна

 Марынiч Волльгу Рыгораўну     - калгаснiцу калгаса "Беларусь"
                                 Столiнскага раёна

 Мiнiч Нiну Генадзьеўну        - даярку калгаса iмя Кiрава
                                 Ганцавiцкага раёна

 Пашкевiч Марыю Мiкалаеўну     - ветфельчара калгаса "Радзiма"
                                 Камянецкага раёна

 Пашкевiч Святлану Iванаўну    - паштальёна аддзялення сувязi
                                 "Белавуша", Столiнскi раён

 Пытэль Святлану Пятроўну      - калгаснiцу калгаса "Беларуская
                                 нiва" Столiнскага раёна

 Рылка Кацярыну Iванаўну       - даярку калгаса iмя Калiнiна
                                 Ганцавiцкага раёна

 Сайка Любоў Iосiфаўну         - работнiцу дзiцячага садка N 17,
                                 в.Малькавiчы Ганцавiцкага раёна

 Сайка Вольгу Васiльеўну       - загадчыка магазiна Ганцавiцкага
                                 райспажыўсаюза

 Сiмановiч Вольгу Iванаўну     - калгаснiцу калгаса "40 год
                                 Кастрычнiка" Столiнскага раёна

 Сiмановiч Марыю Пятроўну      - калгаснiцу калгаса "40 год
                                 Кастрычнiка" Столiнскага раёна

 Сцельмашук Валянцiну
 Мiкалаеўну                    - рабочую дзяржаўнага нацыянальнага
                                 парка "Белавежская пушча",
                                 Камянецкi раён

 Сяргейчык Таццяну Сцяпанаўну  - палявода калгаса iмя Калiнiна
                                 Ганцавiцкага раёна

 Тарасаву Наталлю Анатольеўну  - даярку калгаса "Ленiнскi шлях"
                                 Камянецкага раёна

 Таргоня Паўлiну Васiльеўну    - работнiцу Вялiкамалешаўскай
                                 сярэдняй школы Столiнскага раёна

 Хандрыка Таццяну
 Аляксандраўну                 - медыцынскую сястру дзiцячага садка,
                                 в.Чудзiн Ганцавiчкага раёна

 Шапялевiч Алену Мiкалаеўну    - хатнюю гаспадыню, в.Малькавiчы
                                 Ганцавiцкага раёна

 Шапялевiч Надзею Пятроўну     - хатнюю гаспадыню, в.Малькавiчы
                                 Ганцавiцкага раёна

 Шыла Галiну Мiкалаеўну        - калгаснiцу калгаса iмя Чапаева
                                 Столiнскага раёна

 Шмат Надзею Андрэеўну         - калгаснiцу калгаса "За Радзiму"
                                 Столiнскага раёна

 Шчучку Марыю Iванаўну         - калгаснiцу калгаса "Беларуская
                                 нiва" Столiнскага раёна

 Ярмакевiч Любоў Сцяпанаўну    - калгаснiцу калгаса "17 партз'езд"
                                 Столiнскага раёна

                       па Вiцебскай вобласцi

 Базыленка Валянцiну
 Георгiеўну                    - бухгалтара аўтабазы, г.Гарадок

 Доўгую Нiну Алякандраўну      - работнiцу аптэкi N 73, г.Расоны

 Забароўскую Таццяну
 Аляксандраўну                 - загадчыка гаспадаркi саўгаса
                                 "Гвардыя" Расонскага раёна

 Казлоўскую Вольгу Iванаўну    - сакратара Цяцераўскага сельскага
                                 Савета Браслаўскага раёна

 Карбоўскую Ларысу
 Аляксандраўну                 - майстра Лепельскага камбiкормавага
                                 завода

 Макаранка Валянцiну
 Васiльеўну                    - прадаўца гандлёва-прамысловага
                                 аб'яднання "Прадукты", Кастрычнiцкi
                                 раён г.Вiцебска

 Пеставу Iрыну Уладзiмiраўну   - рабочую саўгаса "Ударнiк"
                                 Аршанскага раёна

 Скур'ят Тарэсу Мiхайлаўну     - ветфельчара калгаса "Далёкiя"
                                 Браслаўскага раёна

 Тарасаву Галiну Аляксандраўну - загадчыка бiблiятэкi, в.Белева
                                 Аршанскага раёна

 Трунову Клаўдзiю Паўлаўну     - паштальёна Лепельскага вузла
                                 паштовай сувязi

                      па Гомельскай вобласцi

 Здольнiк Кацярыну Мiхайлаўну  - хатнюю гаспадыню, в.Дубовы Лог
                                 Добрушскага раёна

 Стасеву Святлану Мiкалаеўну   - палявода агракамбiната "Новы шлях"
                                 Добрушскага раёна

 Сямёнаву Аксану Яўгеньеўну    - даярку племзавода "Насовiчы"
                                 Добрушскага раёна

                      па Гродзенскай вобласцi

 Аляшкевiч Веру Iгнатьеўну     - палявода калгаса "Прынёманскi"
                                 Навагрудскага раёна

 Балбатун Людмiлу
 Уладзiмiраўну                 - даярку калектыўна-сялянскай
                                 гаспадаркi "Уселюб" Навагрудскага
                                 раёна

 Болбат Iрыну Вiктараўну       - жывёлавода калгаса "Сцяг працы"
                                 Навагрудскага раёна

 Бузук Людмiлу Дзям'янаўну     - даярку калгаса "Свiцязь"
                                 Навагрудскага раёна

 Буцкевiч Тамару Анатольеўну   - палявода калгаса iмя Кiрава
                                 Навагрудскага раёна

 Быкаву Валянцiну Iванаўну     - даярку калгаса iмя Дзяржынскага
                                 Зэльвенскага раёна

 Гардзiеўскую
 Станiславу Вiкенцьеўну        - бухгалтара калгаса "40 год
                                 Кастрычнiка" Мастоўскага раёна

 Дмiтрэвiч Ванду Тадэвушаўну   - палявода калгаса "Праўда"
                                 Навагрудскага раёна

 Драчылоўскую Iрыну
 Аляксандраўну                 - даярку калгаса iмя Кiрава
                                 Навагрудскага раёна

 Дэнiс Ганну Мiкалаеўну        - аператара свiнагадоўчага комплексу
                                 калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Занько Нiну Васiльеўну        - калгаснiцу калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Карповiч Кацярыну
 Аляксандраўну                 - хатнюю гаспадыню, в.Сенна
                                 Навагрудскага раёна

 Касарэвiч Ганну Анатольеўну   - повара Пятрэвiцкай сярэдняй школы
                                 Навагрудскага раёна

 Клышко Алену Мiкалаеўну       - даярку калгаса "Сцяг працы"
                                 Навагрудскага раёна

 Кот Леанiду Леанiдаўну        - даярку калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Масальскую Людмiлу Арсеньеўну - аператара свiнагадоўчага комплексу
                                 калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Нагулевiч Наталлю Паўлаўну    - работнiцу калектыўна-сялянскай
                                 гаспадаркi "Камунар" Навагрудскага
                                 раёна

 Нечпай Марыану Вадзiмаўну     - бухгалтара калектыўна-сялянскай
                                 гаспадаркi "Камунар" Навагрудскага
                                 раёна

 Панамарову Алену Сямёнаўну    - даярку калгаса "Прагрэс"
                                 Навагрудскага раёна

 Раманюк Таiсу Мiхайлаўну      - жывёлавода калгаса "Свiцязь"
                                 Навагрудскага раёна

 Рудзевiч Галiну Уладзiмiраўну - даярку калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Самантаву Мiраславу
 Мiхайлаўну                    - хатнюю гаспадыню, г.Слонiм

 Сiнкевiч Галiну Яўгенаўну     - калгаснiцу калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Фарафонаву Iрыну Рыгораўну    - кантралёра вытворчага аб'яднання
                                 жыллёва-камунальнай гаспадаркi
                                 Слонiмскага гарвыканкома

 Хрэшчык Ганну Станiславаўну   - работнiцу дзiцячага садка-ясляў N 6
                                 акцыянернага таварыства "Слонiмская
                                 камвольна-прадзiльная фабрыка"

 Цiхановiч Алу Кiрылаўну       - аператара свiнагадоўчага комплексу
                                 калгаса iмя Маякоўскага
                                 Навагрудскага раёна

 Ягаўдзiк Iрыну Мiкалаеўну     - палявода калгаса iмя Дзяржынскага
                                 Зэльвенскага раёна

 Яромiч Галiну Мiкалаеўну      - псаломшчыка Свята-Мiкалаеўскай
                                 царквы, г.п.Вялiкая Бераставiца

                        па Мiнскай вобласцi

 Барейка Таiсу Iванаўну        - работнiцу дзiцячага садка калгаса
                                 "Маркава" Маладзечанскага раёна

 Карпiцкую Нiну Аляксандраўну  - работнiцу фабрыкi мастацкiх
                                 вырабаў, г.Маладзечна

 Медашвiлi Натэлу Захараўну    - хатнюю гаспадыню, в.Краснае
                                 Маладзечанскага раёна

 Юрчэнка Марыну Генрыхаўну     - даярку калгаса "Герой працы"
                                 Маладзечанскага раёна

                      па Магiлёўскай вобласцi

 Азараву Людмiлу Iванаўну      - хатнюю гаспадыню, в.Нiвiшчы
                                 Горацкага раёна

 Арзамасаву Палiну Мiкалаеўну  - хатнюю гаспадыню, г.Асiповiчы

 Арцюшэўскую Надзею Мiкалаеўну - хатнюю гаспадыню, г.Асiповiчы

 Будкову Люсю Пятроўну         - жывёлавода калгаса "Шлях Ленiна"
                                 Горацкага раёна

 Гарнуш Тамару Iванаўну        - хатнюю гаспадыню, г.Касцюковiчы

 Груздову Галiну Васiльеўну    - палявода саўгаса "Усход" Горацкага
                                 раёна

 Дзялендзiк Зою Вiктараўну     - даярку калгаса "Радзiма" Глускага
                                 раёна

 Дзямбiнскую Таiсу Iванаўну    - работнiцу спецшколы-iнтэрната,
                                 г.Асiповiчы

 Дрэнь Людмiлу Мiкалаеўну      - швачку-матарыстку бабруйскай
                                 фабрыкi "Славянка", г.Асiповiчы

 Дудараву Валянцiну Пракопаўну - работнiцу гасцiнiцы "Вiхра"
                                 г.Мсцiслаў

 Ждановiч Любоў Дзмiтрыеўну    - рабочую гандлёвага прадпрыемства
                                 "Людмiла", г.Бабруйск

 Зайцаву Святлану Ягораўну     - кантралёра аўтамабiльнага парка
                                 N 17, г.Горкi

 Iвашкову Раiсу Робертаўну     - хатнюю гаспадыню, в.Бярозаўка
                                 Глускага раёна

 Кавальчук Надзею Аляксееўну   - памочнiка выхавальнiка дзiцячага
                                 садка N 2, г.Асiповiчы

 Казлову Галiну Мiтрафанаўну   - паштальёна аддзялення сувязi
                                 "Лабковiчы", Крычаўскi раён

 Казначэеву Ларысу
 Уладзiмiраўну                 - эканамiста аддзела статыстыкi
                                 Магiлёўскага аддзялення Беларускай
                                 чыгункi

 Койпыш Маргарыту
 Уладзiмiраўну                 - бухгалтара дзяржаўнага
                                 прадпрыемства асушальных i
                                 арашальных сiстэм, г.Асiповiчы

 Куляшову Нiну Дзмiтрыеўну     - паштальёна аддзялення сувязi
                                 "Паршына", Горацкi раён

 Кучарэнка Таццяну Карпаўну    - аператара дзяржаўнага
                                 прадпрыемства "Энергiя",
                                 г.Асiповiчы

 Лiневiч Ларысу Адамаўну       - хатнюю гаспадыню, в.Бярозаўка
                                 Глускага раёна

 Максiмаўцову Надзею Рыгораўну - хатнюю гаспадыню, в.Зенянковiчы
                                 Глускага раёна

 Махнач Людмiлу Барысаўну      - работнiцу Веснаўскага
                                 дома-iнтэрната, Глускi раён

 Муха Галiну Анатольеўну       - рабочую Бабруйскага мясакамбiната

 Назараву Таццяну Мiкалаеўну   - работнiцу спецшколы-iнтэрната,
                                 г.Асiповiчы

 Пастарнак Тамару Вiктараўну   - загадчыка ветэрынарнай аптэкi,
                                 в.Запруддзе Горацкага раёна

 Пацёмкiну Галiну Васiльеўну   - прадаўца магазiна N 17 арэнднага
                                 гандлёва-вытворчага прадпрыемства
                                 "Асiповiчы"

 Сапега Людмiлу Мiкалаеўну     - повара Веснаўскага дома-iнтэрната,
                                 Глускi раён

 Сойкiну Любоў Дзмiтрыеўну     - работнiцу Дома культуры, в.Аўсянка
                                 Горацкага раёна

 Халецкую Любоў Уладзмiраўну   - хатнюю гаспадарыню, в.Душкi
                                 Горацкага раёна

 Хегай Наталлю Мiкалаеўну      - паштальёна Асiповiцкага раённага
                                 вузла паштовай сувязi

 Цiмафеюк Анастасiю Пятроўну   - кладаўшчыка ўпраўлення
                                 вытворча-тэхналагiчнай камплектацыi
                                 трэста N 10 "Цэментбуд",
                                 г.Касцюковiчы

 Цуправу Святлану Пятроўну     - хатнюю гаспадыню, в.Паршына
                                 Горацкага раёна

                            па г.Мiнску

 Гуменюк Святлану Iосiфаўну    - медыцынскую сястру дзiцячага садка
                                 N 408, Савецкi раён

 Дзiткоўскую Таццяну
 Аляксандраўну                 - дворнiка жыллёва-эксплуатацыйнай
                                 службы N 59, Савецкi раён

 Жукаву Людмiлу Мiхайлаўну     - дворнiка жыллёва-эксплуатацыйнай
                                 службы N 63, Савецкi раён

 Загорскую Галiну Пятроўну     - хатнюю гаспадыню, Савецкi раён

 Занеўскую Зiнаiду
 Канстанцiнаўну                - работнiцу сярэдняй школы N 66,
                                 Савецкi раён

 Касцюк Марыю Паўлаўну         - мантажнiцу радыёапаратуры
                                 Беларускага вытворчага аб'яднання
                                 "БелВАР"

 Пецелава Таццяну Вiктараўну   - аператара электронна-вылiчальных
                                 машын вытворчага аб'яднання
                                 "Гарызонт"

 Рачкову Вольгу Мiкалаеўну     - дворнiка жыллёва-эксплуатацыйнай
                                 службы N 25, Савецкi раён

 Таболiну Галiну Сцяпанаўну    - рэферэнт рэдакцыi газеты "Знамя
                                 юности"


 Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь                    А.Лукашэнка






-- Навигация --

<<<< >>>>

Архив Белорусского права 2008 на old.BankZakonov.com



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор