Банк Законов
 

Указ Президента Республики Беларусь от 30 июня 2001 г. №363 "Аб узнагароджаннi работнiкаў прадпрыемстваў i арганiзацый, рэспублiканскiх i мясцовых органаў дзяржаўнага кiравання дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

Архивы

<<<< >>>>

Тест документа по состоянию на май 2008 года

                УКАЗ ПРЭЗIДЭНТА РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ
                      30 чэрвеня 2001 г. № 363

АБ УЗНАГАРОДЖАННI РАБОТНIКАЎ ПРАДПРЫЕМСТВАЎ I АРГАНIЗАЦЫЙ,
РЭСПУБЛIКАНСКIХ I МЯСЦОВЫХ ОРГАНАЎ ДЗЯРЖАЎНАГА КIРАВАННЯ
ДЗЯРЖАЎНЫМI ЎЗНАГАРОДАМI РЭСПУБЛIКI БЕЛАРУСЬ

     За дасягненне станоўчых вынiкаў у выкананнi асноўных паказчыкаў
сацыяльна-эканамiчнага развiцця рэспублiкi i стварэннi рэальных умоў
для росту ўзроўню жыцця насельнiцтва i эканамiчнай бяспекi краiны:
     1. Узнагародзiць:

                     ордэнам Айчыны III ступенi

Маiсеева                   - старшыню калгаса "Зара" Магiлёўскага
Леанiда Сяргеевiча           раёна

Новiкава                   - старшыню калгаса "Зара камунiзму"
Уладзiмiра Мефодзьевiча      Докшыцкага раёна

Пакрышкiна                 - генеральнага дырэктара адкрытага
Уладзiмiра Iванавiча         акцыянернага таварыства "Пеленг"

Пупарэвiч                  - начальнiка змены завода штучнага
Нiну Iванаўну                валакна рэспублiканскага унiтарнага
                             прадпрыемства "Светлагорскае вытворчае
                             аб'яднанне "Хiмвалакно"

Тарасевiча                 - старшыню калгаса "Расiя" Шчучынскага
Iвана Баляслававiча          раёна

                           ордэнам Пашаны

Астроўскага                - намеснiка дырэктара па хiрургiчнай
Юрыя Пятровiча               дапамозе рэспублiканскага
                             навукова-практычнага цэнтра
                             "Кардыялогiя" Мiнiстэрства аховы
                             здароўя

Ачапоўскага                - дырэктара саўгаса "Слуцк" Слуцкага
Васiлiя Мiхайлавiча          раёна

Галабурда                  - пекара унiтарнага вытворчага
Валянцiну Iванаўну           прадпрыемства "Камбiнат кааператыўнай
                             прамысловасцi" Бярозаўскага раённага
                             спажывецкага таварыства

Ганчарова                  - электрагазазваршчыка адкрытага
Аляксандра Анкудзiнавiча     акцыянернага таварыства "Мiнскi
                             камбiнат хлебапрадуктаў"

Ганчарова                  - начальнiка будаўнiчага рэспублiканскага
Аляксандра Мiкалаевiча       унiтарнага прадпрыемства "Бялынiцкая
                             перасовачная механiзаваная калона
                             № 241"

Гатоўку                    - дырэктара рэспублiканскага унiтарнага
Рамуальда Iосiфавiча         прадпрыемства "Лiдаграпраммаш"

Герасiмава                 - дырэктара рэспублiканскага унiтарнага
Вiктара Васiльевiча          прадпрыемства "Бабруйскi
                             машынабудаўнiчы завод iмя У.I.Ленiна"

Дзем'янкова                - старшыню калгаса "Слаўгарадскi"
Яўгенiя Мiкалаевiча          Глускага раёна

Дубчука                    - начальнiка Кобрынскага раённага вузла
Фёдара Сцяпанавiча           электрычнай сувязi

Жука                       - дырэктара абласнога унiтарнага
Мiкалая Мiкалаевiча          вытворчага прадпрыемства "Навагрудскi
                             завод металавырабаў"

Зайцаву                    - зборшчыка абутку таварыства з
Iрыну Рыгораўну              абмежаванай адказнасцю сумеснага
                             прадпрыемства "Белвест", г.Вiцебск

Iльюкевiча                 - дырэктара саўгаса "Зубкi" Клецкага
Iвана Сцяпанавiча            раёна

Карасцялёву                - начальнiка ўпраўлення дашкольнага
Тамару Мацвееўну             выхавання Мiнiстэрства адукацыi

Качаноўскага               - начальнiка цэха рэспублiканскага
Мiкалая Аляксандравiча       унiтарнага прадпрыемства "Полацкае
                             вытворчае аб'яднанне "Шкловалакно"

Кiсялёва                   - старшыню Мастоўскага раённага
Аляксандра Рыгоравiча        выканаўчага камiтэта

Лаўрыненку                 - дырэктара рэспублiканскага
Уладзiмiра Паўлавiча         сельскагаспадарчага вытворчага
                             унiтарнага прадпрыемства па племянной
                             справе "Насовiчы", Добрушскi раён

Лашыну                     - галоўнага ўрача 23-й гарадской дзiцячай
Наталлю Мiхайлаўну           палiклiнiкi г.Мiнска

Леўкаўца                   - старшыню праўлення Пастаўскага раённага
Рыгора Арсенцьевiча          спажывецкага таварыства

Матыгiна                   - рабочага рэспублiканскага унiтарнага
Вiктара Рыгоравiча           вытворчага прадпрыемства "Вiцязь"
                             вытворчага аб'яднання "Вiцязь",
                             г.Вiцебск

Мацкевiча                  - кiраўнiка адмiнiстрацыi Першамайскага
Iвана Фёдаравiча             раёна г.Мiнска

Мядзведзь                  - начальнiка аддзела сацыяльнай абароны
Нiну Сяргееўну               Бярозаўскага раённага выканаўчага
                             камiтэта

Пiшчынскага                - брыгадзiра фармоўшчыкаў завода
Канстанцiна Сяргеевiча       буйна-панельнага домабудавання № 1
                             адкрытага акцыянернага таварыства
                             "МАПIД" вытворчага канцэрна "Мiнскбуд"

Радзюль                    - начальнiка вытворчага ўчастка "Праважа"
Ванду Вацлаваўну             калгаса iмя Янкi Купалы Воранаўскага
                             раёна

Раманюка                   - дырэктара Вясейскай сярэдняй школы
Георгiя Сцяпанавiча          Слуцкага раёна

Раўбеля                    - старшыню калгаса "Чырвоны сцяг"
Уладзiмiра Iванавiча         Асiповiцкага раёна

Рэшатко                    - намеснiка генеральнага дырэктара
Уладзiмiра Уладзiмiравiча    закрытага акцыянернага таварыства
                             "Атлант" - дырэктара Баранавiцкага
                             станкабудаўнiчага завода

Салаўёва                   - дырэктара закрытага акцыянернага
Аляксандра Аляксандравiча    таварыства "Магiлёўская швейная фiрма
                             "Вяснянка"

Тачылкiна                  - старшыню Рэчыцкага раённага выканаўчага
Iвана Фёдаравiча             камiтэта

Хонскую                    - швачку адкрытага акцыянернага
Наталью Анатольеўну          таварыства "Свiтанак", г.Жодзiна

Чыкiлеўскага               - намеснiка кiраўнiка адмiнiстрацыi
Iвана Мiкалаевiча            Кастрычнiцкага раёна г.Мiнска

Шахновiча                  - вадзiцеля аўтобуса рэспублiканскага
Станiслава Iгнатавiча        унiтарнага даччынага транспартнага
                             прадпрыемства "Аўтобусны парк № 3
                             г.Пiнска"

Шпiлеўскую                 - намеснiка начальнiка Галоўнага
Зою Бранiславаўну            дзяржаўнага казначэйства Мiнiстэрства
                             фiнансаў

Шэвель                     - галоўную медыцынскую сястру Гомельскага
Таццяну Палiкарпаўну         абласнога клiнiчнага кардыялагiчнага
                             дыспансера

                   медалём "За працоўныя заслугi"

Аблажэй                    - даярку калгаса "Гвардыя" Дзятлаўскага
Ганну Пятроўну               раёна

Астанькевiча               - вадзiцеля аўтобуса рэспублiканскага
Аляксандра Рыгоравiча        унiтарнага даччынага Крычаўскага
                             аўтатранспартнага прадпрыемства
                             "Аўтобусны парк № 3"

Барташэвiч                 - аператара машыннага даення калгаса
Тамару Iванаўну              "Раванiчы" Чэрвеньскага раёна

Бернат                     - загадчыка Даўнарскага
Кацярыну Аркадзьеўну         фельчарска-акушэрскага пункта ўстановы
                             аховы здароўя "Iўеўскае тэрытарыяльнае
                             медыцынскае аб'яднанне"

Болбата                    - электрагазазваршчыка вытворчага
Аляксандра Аляксандравiча    рэспублiканскага унiтарнага
                             прадпрыемства "Мiнскi аўтамабiльны
                             завод" вытворчага аб'яднання
                             "БелаўтаМАЗ"

Булыку                     - шклавара вытворчага рэспублiканскага
Лявона Канстанцiнавiча       унiтарнага прадпрыемства "Гродзенскi
                             шклозавод"

Вайнiлку                   - старшыню калгаса "Будслаўскi"
Анатолiя Мар'янавiча         Мядзельскага раёна

Варанько                   - вадзiцеля аўтамабiля адкрытага
Зыгманда Станiслававiча      акцыянернага таварыства
                             "Аўтатранспартнае прадпрыемства № 6",
                             г.Наваполацк

Венiямiнава                - дырэктара адкрытага акцыянернага
Рэймана Карлавiча            таварыства "Веста", г.Вiцебск

Ганчарова                  - старшыню праўлення калгаса "Iскра"
Уладзiмiра Анатольевiча      Веткаўскага раёна

Гатальскага                - слесара па рамонту рухомага саставу
Аляксандра Мiхайлавiча       камунальнага унiтарнага прадпрыемства
                             "Гарэлектратранспарт", г.Гомель

Грамыку                    - наладчыка-мантажнiка завода "Iнтэс"
Iгара Аляксандравiча         унiтарнага прадпрыемства "Завод
                             паўправаднiковых прыбораў iмя
                             Ф.Э.Дзяржынскага" навукова-вытворчага
                             аб'яднання "Iнтэграл"

Грыпiнскага                - намеснiка генеральнага дырэктара па
Уладзiмiра Мiкалаевiча       кадрах, рэжыму i iнфармацыйнай рабоце
                             вытворчага рэспублiканскага унiтарнага
                             прадпрыемства "МВАВТ"

Джасава                    - токара-расточнiка рэспублiканскага
Анатолiя Рыгоравiча          унiтарнага прадпрыемства "Гомельскi
                             станкабудаўнiчы завод iмя С.М.Кiрава"

Дзiкавiцкую                - прадаўца магазiна № 30 "Юбiлейны"
Тамару Мiхайлаўну            адкрытага акцыянернага таварыства
                             "Прадукты", г.Пiнск

Жук                        - старшага аператара машыннага даення
Надзею Антонаўну             саўгаса "Заказельскi" Драгiчынскага
                             раёна

Кавалёва                   - загадчыка аддзела адукацыi Клiмавiцкага
Васiлiя Васiльевiча          раённага выканаўчага камiтэта

Калеснiкаву                - аператара саўгаса-камбiната "Усход"
Валянцiну Раманаўну          дзяржаўнага аб'яднання "Галоўжыўпром",
                             Магiлёўскi раён

Кароткiна                  - электрагазазваршчыка Магiлёўскага
Уладзiмiра Васiльевiча       гарадскога камунальнага унiтарнага
                             прадпрыемства цеплаэнергетыкi

Кiсялёва                   - мантажнiка Мiнскага спецыялiзаванага
Аляксандра Канстанцiнавiча   рамонтна-мантажнага ўпраўлення
                             будаўнiча-мантажнага адкрытага
                             акцыянернага таварыства "Белзаводбуд"

Клочка                     - майстра прадзiльнага цэха камунальнага
Марыю Iосiфаўну              унiтарнага прадпрыемства па аказанню
                             паслуг "Жабiнкаўскi раённы камбiнат
                             бытавога абслугоўвання"

Клюку                      - начальнiка ачышчальных збудаванняў
Уладзiмiра Мiхайлавiча       Брэсцкага камунальнага унiтарнага
                             прадпрыемства
                             водаправодна-каналiзацыйнай гаспадаркi
                             "Водаканал"

Курыловiч                  - аператара па вырошчванню буйной рагатай
Любоў Лукашаўну              жывёлы калгаса iмя Даватара
                             Шаркаўшчынскага раёна

Кусанаву                   - настаўнiцу сярэдняй школы № 3 г.Ашмяны
Людмiлу Адамаўну

Лабачова                   - настаўнiка па спорту Магiлёўскага
Анатолiя Леанiдавiча         вучылiшча алiмпiйскага рэзерву

Лапцёнка                   - намеснiка генеральнага дырэктара па
Генадзя Iльiча               гандлю i сацыяльных пытаннях арэнднага
                             прадпрыемства "Мiнскi камбiнат
                             сiлiкатных вырабаў"

Луцко                      - вадзiцеля аўтобуса рэспублiканскага
Мiкалая Ануфрыевiча          даччынага аўтатранспартнага унiтарнага
                             прадпрыемства "Аўтобусны парк № 6",
                             г.Гомель

Малашанка                  - майстра лiнейнай дарожнай дыстанцыi
Алу Васiльеўну               № 5201 дарожна-эксплуатацыйнага
                             ўпраўлення № 52 рэспублiканскага
                             унiтарнага прадпрыемства аўтамабiльных
                             дарог "Гроднааўтадор"

Мiхайлаву                  - даярку калгаса "Камiнтэрн" Аршанскага
Святлану Iванаўну            раёна

Пацiюка                    - кiраўнiка ачышчальнага горнага ўчастка
Сяргея Iванавiча             руднiка Трэцяга рудаўпраўлення
                             вытворчага аб'яднання "Беларуськалiй"

Скарабагацьку              - начальнiка
Пятра Андрэевiча             праектна-рамонтна-будаўнiчага
                             аб'яднання "Брэстаблдарбуд"

Статкевiча                 - вадзiцеля аўтамабiля калгаса "Авангард"
Уладзiмiра Iванавiча         Капыльскага раёна

Сыракваш                   - тынкоўшчыка дзяржаўнага будаўнiчага
Лiпу Рыгораўну               прадпрыемства "Перасовачная
                             механiзаваная калона № 185", Вiлейскi
                             раён

Фiнагентаву                - прадаўца унiтарнага раённага
Марыю Аляксандраўну          камунальнага гандлёвага прадпрыемства
                             "Гарадскi унiверсальны магазiн",
                             г.Смаргонь

Чачуковiч                  - даярку племзавода "Порплiшча"
Марыю Фёдараўну              Докшыцкага раёна

Яльчыка                    - настаўнiка гiмназii г.Светлагорска
Мiкалая Цярэнцьевiча

     2. Прысвоiць ганаровыя званнi Рэспублiкi Беларусь:

       "Заслужаны работнiк прамысловасцi Рэспублiкi Беларусь"

Антонаву                   - генеральнаму дырэктару адкрытага
Валерыю Пятровiчу            акцыянернага таварыства "Гомельдрэў"

Басарабу                   - дырэктару вытворчага рэспублiканскага
Мiкалаю Мiхайлавiчу          унiтарнага прадпрыемства "Мiнскi
                             электратэхнiчны завод iмя В.I.Казлова"

Гуляю                      - слесару-iнструментальшчыку адкрытага
Аляксандру Уладзiмiравiчу    акцыянернага таварыства "Орша"

Карнаухавай                - дырэктару адкрытага акцыянернага
Марыi Паўлаўне               таварыства "Галантэя", г.Мiнск

Лукашэню                   - начальнiку ўпраўлення службы галоўнага
Анатолiю Iльiчу              тэхнолага - галоўнаму тэхнолагу
                             рэспублiканскага унiтарнага
                             прамысловага прадпрыемства "Барысаўскi
                             завод "Аўтагiдраўзмацняльнiк"

Саўчыцу                    - дырэктару адкрытага акцыянернага
Аляксандру Васiльевiчу       таварыства "Брэсцкi малочны камбiнат"

    "Заслужаны работнiк сельскай гаспадаркi Рэспублiкi Беларусь"

Асiпенку                   - дырэктару саўгаса-камбiната "Паўночны"
Васiлiю Сямёнавiчу           Гарадоцкага раёна

Грынько                    - дырэктару Верхнядзвiнскага раённага
Iвану Iванавiчу              прадпрыемства па вытворча-тэхнiчнаму
                             абслугоўванню раённага аграпрамысловага
                             аб'яднання

Захарчуку                  - старшынi Бераставiцкага раённага
Iвану Максiмавiчу            выканаўчага камiтэта

Карпуку                    - дырэктару бройлернай птушкафабрыкi
Канстанцiну Пятровiчу        "Дружба", Баранавiцкi раён

Лукуцю                     - трактарысту сельскагаспадарчага
Iвану Станiслававiчу         калектыўнага прадпрыемства "Нiва"
                             Гродзенскага раёна

Мамiнай                    - даярцы унiтарнага камунальнага
Антанiне Iванаўне            сельскагаспадарчага прадпрыемства
                             "Племсаўгас iмя В.П.Чкалава" Горацкага
                             раёна

Хлебаказавай               - даярцы камунальнага сельскагаспадарчага
Ганне Сцяпанаўне             унiтарнага прадпрыемства "Брылева"
                             Гомельскага раёна

              "Заслужаны будаўнiк Рэспублiкi Беларусь"

Андрэйкаўцу                - начальнiку перасовачнай механiзаванай
Iвану Фёдаравiчу             калоны № 24 аб'яднання
                             "Брэстаблсельбуд", г.Столiн

Мальцаву                   - дырэктару адкрытага акцыянернага
Уладзiмiру Рыгоравiчу        таварыства "Светлагорскi домабудаўнiчы
                             камбiнат"

Маразевiчу                 - цесляру фiлiяла "Будаўнiчае ўпраўленне
Мiхаiлу Мiкалаевiчу          Лукомльскай ДРЭС" адкрытага
                             акцыянернага таварыства "Белэнергабуд"

        "Заслужаны работнiк транспарту Рэспублiкi Беларусь"

Лапцiнскаму                - начальнiку транспартнага
Уладзiмiру Мiхайлавiчу       рэспублiканскага унiтарнага
                             прадпрыемства "Магiлёўскае аддзяленне
                             Беларускай чыгункi"

            "Заслужаны дзеяч навукi Рэспублiкi Беларусь"

Мартыненку                 - дырэктару акадэмiчнага навуковага
Алегу Рыгоравiчу             комплексу "Iнстытут цепла- i масаабмену
                             iмя А.В.Лыкава" Нацыянальнай акадэмii
                             навук Беларусi

                "Заслужаны ўрач Рэспублiкi Беларусь"

Ананенку                   - загадчыку ўралагiчнага аддзялення
Васiлiю Аляксандравiчу       Магiлёўскай абласной бальнiцы

Бардухаеву                 - загадчыку хiрургiчнага аддзялення
Аляксандру Канстанцiнавiчу   Брэсцкай гарадской бальнiцы хуткай
                             медыцынскай дапамогi

Глушакевiчу                - загадчыку хiрургiчнага аддзялення
Станiславу Анатольевiчу      Уздзенскага тэрытарыяльнага
                             медыцынскага аб'яднання

Сафронавай                 - першаму намеснiку старшынi камiтэта па
Галiне Леанiдаўне            ахове здароўя Мiнскага гарадскога
                             выканаўчага камiтэта

         "Заслужаны работнiк адукацыi Рэспублiкi Беларусь"

Танасюк                    - дырэктару Бабруйскага спецыялiзаванага
Святлане Уладзiмiраўне       дашкольнага дзiцячага дома № 1 iмя
                             Н.К.Крупскай

           "Заслужаны дзеяч культуры Рэспублiкi Беларусь"

Блашкевiч                  - выкладчыку Астравецкай дзiцячай
Дануце Мiхайлаўне            музычнай школы

Вiхровай                   - загадчыку аддзела культуры Нясвiжскага
Леанiдзе Мiкалаеўне          раённага выканаўчага камiтэта

Нячаевай                   - дырэктару Веткаўскага музея народнай
Галiне Рыгораўне             творчасцi

    "Заслужаны работнiк сферы абслугоўвання Рэспублiкi Беларусь"

Пiнчук                     - повару-брыгадзiру камунальнага
Галiне Вiктараўне            унiтарнага прадпрыемства "Рэстаран
                             "Беларусь", г.Гомель

Рысiку                     - начальнiку вытворчага ўпраўлення
Станiславу Альбiнавiчу       жыллёва-камунальнай гаспадаркi
                             Гродзенскага абласнога выканаўчага
                             камiтэта

Прэзiдэнт Рэспублiкi Беларусь                            А.ЛУКАШЭНКА





-- Навигация --

<<<< >>>>

Архив Белорусского права 2008 на old.BankZakonov.com



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор