Банк Законов
 

Указ Президента Республики Беларусь от 14 апреля 2007 г. №184 "Аб узнагароджаннi мнагадзетных мацi ордэнам Мацi"

Архивы

<<<< >>>>

Тест документа по состоянию на май 2008 года

                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                     14 красавіка 2007 г. № 184

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ МНАГАДЗЕТНЫХ МАЦІ ОРДЭНАМ МАЦІ

     За  нараджэнне  i  выхаванне пяцi і больш дзяцей  узнагародзiць
ордэнам Мацi:
     
                        па Брэсцкай вобласці

Андрусевіч               - хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столінскага
Наталлю Уладзіміраўну      раёна
Белавус                  - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Таццяну Андрэеўну          раёна
Босак                    - работніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Алену Васільеўну           «Дапаможная школа г. Брэста»
Бруцкую                  - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Ірыну Леанідаўну           раёна
Бруцкую                  - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Таццяну Леанідаўну         раёна
Валошчык                 - сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы
Галіну Аляксееўну          «Маларыцкі тэрытарыяльны цэнтр
                           сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва»
Вінярскую                - работніцу дзяржаўнай установы культуры
Людмілу Адамаўну           «Брэсцкі абласны грамадска-культурны
                           цэнтр»
Выгоўскую                - вязальшчыцу адкрытага акцыянернага
Дзіну Іосіфаўну            таварыства «Брэсцкі панчошны камбінат»
Гром                     - хатнюю гаспадыню, в. Альшаны Столінскага
Наталлю Сяргееўну          раёна
Гужоці                   - даярку сельскагаспадарчага вытворчага
Святлану Сцяпанаўну        кааператыва «Фляр’янава» Ляхавіцкага
                           раёна
Ермакевіч                - аператара машыннага даення
Алену Аляксандраўну        сельскагаспадарчага вытворчага
                           кааператыва «Новая Прыпяць» Столінскага
                           раёна
Кавальчук                - выхавальніка навучальна-выхаваўчай
Ірыну Васільеўну           установы «Дзіцячы сад-школа № 6»
                           г. Брэста
Казакевіч                - работніцу камунальнага унітарнага
Святлану Лявонцьеўну       вытворчага прадпрыемства «Манькавічы»
                           Столінскага раёна
Кахавец                  - работніцу Пінскага дзяржаўнага аграрнага
Алену Аркадзьеўну          тэхналагічнага каледжа
Ківачук                  - жывёлавода сельскагаспадарчага вытворчага
Аксану Васільеўну          кааператыва «Арэхава» Маларыцкага раёна
Кобец                    - работніцу адкрытага акцыянернага
Ірыну Уладзіміраўну        таварыства «Брэсцкі электралямпавы завод»
Кот                      - работніцу адкрытага акцыянернага
Раісу Ільінічну            таварыства «Пінскі завод штучных скур»
Кунтуш                   - повара дзіцячага ясляў-сада № 9 г. Пінска
Таццяну Генадзьеўну
Літвінка                 - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Марыю Радзівонаўну         раёна
Мазоль                   - настаўніцу Альшанскай сярэдняй школы
Алу Мікалаеўну             Столінскага раёна
Новікаву                 - машыністку Маларыцкага райвыканкома
Таццяну Віктараўну
Пасюк                    - повара Альшанскай сярэдняй школы
Марыю Міхайлаўну           Столінскага раёна
Пачка                    - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Кацярыну Пятроўну          раёна
Прыймачук                - санітарку лячэбна-прафілактычнай установы
Лідзію Фёдараўну           «Аддзяленчая бальніца на станцыі Брэст
                           Беларускай чыгункі»
Радцэвіч                 - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Надзею Мікалаеўну          раёна
Сай                      - аператара машыннага даення
Алу Іванаўну               сельскагаспадарчага вытворчага
                           кааператыва «Арэхава» Маларыцкага раёна
Свірыдзенка              - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Марыю Рыгораўну            раёна
Свірыдзенка              - хатнюю гаспадыню, в. Белавуша Столінскага
Наталію Яўгеньеўну         раёна
Сенькавец                - работніцу камунальнага унітарнага
Марыю Іванаўну             вытворчага прадпрыемства «Манькавічы»
                           Столінскага раёна
Ступакевіч               - лабаранта ўстановы аховы здароўя
Таццяну Віктараўну         «Брэсцкая абласная бальніца»
Цімафееву                - хатнюю гаспадыню, в. Беражное Столінскага
Антаніну Мікалаеўну        раёна

                       па Віцебскай вобласці

Балай                    - настаўніцу ўстановы адукацыі «Балаёўская
Наталлю Дзмітрыеўну        дзяржаўная агульнаадукацыйная базавая
                           школа» Пастаўскага раёна
Барысаву                 - хатнюю гаспадыню, в. Мосар Глыбоцкага
Таццяну Юр’еўну            раёна
Белаусаву                - дыспетчара вытворчага сельскагаспадарчага
Ніну Уладзіміраўну         кааператыва «Калгас Каманіна»
                           Дубровенскага раёна
Быкаву                   - работніцу Езярышчанскай раённай бальніцы
Наталлю Іванаўну           Гарадоцкага раёна
Кожух                    - работніцу ўстановы адукацыі «Удзелаўская
Аліну Пятроўну             дзяржаўная агульнаадукацыйная дзіцячы сад-
                           сярэдняя школа» Глыбоцкага раёна
Малец                    - настаўніцу ўстановы адукацыі «Шуневіцкая
Валянціну Аляксандраўну    дзяржаўная агульнаадукацыйная дзіцячы сад-
                           сярэдняя школа» Глыбоцкага раёна
Мароз                    - выкладчыка Глыбоцкай дзіцячай школы
Наталлю Канстанцінаўну     мастацтваў
Мілашэвіч                - работніцу Пастаўскага раённага вузла
Наталлю Зянонаўну          электрычнай сувязі
Траян                    - санітарку гарадскога радзільнага дома
Наталлю Мікалаеўну         ўстановы аховы здароўя «Аршанская
                           цэнтральная паліклініка»
Шабусаву                 - бухгалтара вытворчага сельскагаспадарчага
Таццяну Іванаўну           кааператыва «Калгас Каманіна»
                           Дубровенскага раёна

                       па Гомельскай вобласці

Алехна                   - работніцу Вяжноўскага сельскага Дома
Святлану Мікалаеўну        культуры Светлагорскага раёна
Быкаву                   - паштальёна аддзялення паштовай сувязі
Алену Леанідаўну           «Жгунь» Добрушскага раённага вузла
                           паштовай сувязі
Бялько                   - работніцу Сялецкага дзіцячага сада
Валянціну Іванаўну         «Алёнка» Брагінскага раёна
Валюшаву                 - работніцу рэспубліканскага вытворчага
Таісію Міхайлаўну          сельскагаспадарчага унітарнага
                           прадпрыемства «Жлобінская птушкафабрыка»
Грэк                     - аператара камунальнага
Настассю Цітаўну           сельскагаспадарчага унітарнага
                           прадпрыемства «Бярэзіна» Светлагорскага
                           раёна
Жураўлёву                - загадчыка магазіна Чачэрскага
Таццяну Мікалаеўну         райспажыўсаюза
Індрылюнас               - настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Людмілу Міхайлаўну         «Праскурнянская сярэдняя
                           агульнаадукацыйная школа» Жлобінскага
                           раёна
Лук’янаву                - работніцу камунальнага
Галіну Васільеўну          сельскагаспадарчага унітарнага
                           прадпрыемства «Эксперыментальная база
                           «Стралічава» Хойніцкага раёна
Маркаву                  - памочніка выхавальніка дзяржаўнай
Святлану Іванаўну          установы адукацыі «Каменскі навучальна-
                           педагагічны комплекс дзіцячы сад -
                           сярэдняя школа Кармянскага раёна»
Маручок                  - санітарку Малажынскага фельчарска-
Алу Іванаўну               акушэрскага пункта ўстановы аховы здароўя
                           «Брагінская цэнтральная раённая бальніца»
Марушкевіч               - пакаёўку гасцініцы «Юбілейная»
Алу Васільеўну             камунальнага даччынага унітарнага
                           прадпрыемства кацельных і цеплавых сетак
                           «Цепласервіс», г. Жлобін
Пехцераву                - работніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Марыю Уладзіміраўну        «Каменскі навучальна-педагагічны комплекс
                           дзіцячы сад - сярэдняя школа Кармянскага
                           раёна»
Пятрэнка                 - памочніка выхавальніка дзяржаўнай
Галіну Васільеўну          установы адукацыі «Жлобінскі дзіцячы сад-
                           яслі № 1»
Саламахіну               - работніцу камунальнага
Алену Паўлаўну             сельскагаспадарчага унітарнага
                           прадпрыемства «Нівы» Жлобінскага раёна
Трафімовіч               - маляра-тынкоўшчыка перасовачнай
Тамару Антонаўну           механізаванай калоны № 76 адкрытага
                           акцыянернага таварыства
                           «Гомельсаўгасбуд», г. Жыткавічы
Украінец                 - работніцу ўстановы адукацыі «Сярэдняя
Ірыну Генрыхаўну           агульнаадукацыйная школа № 9 г. Мазыра»
Федасенка                - бібліятэкара Ленінскай сельскай
Галіну Пятроўну            бібліятэкі Чачэрскай раённай
                           цэнтралізаванай бібліятэчнай сістэмы
Хамцову                  - настаўніцу дзяржаўнай установы адукацыі
Ірыну Мікалаеўну           «Сярэдняя агульнаадукацыйная школа № 2
                           імя Г.М.Склязнева г. Гомеля»
Харко                    - хатнюю гаспадыню, в. Рытаў Брагінскага
Алену Дзмітрыеўну          раёна
Цой                      - хатнюю гаспадыню, г. Светлагорск
Паліну Васільеўну
Эйсманд                  - педагога-арганізатара ўстановы адукацыі
Алу Аляксандраўну          «Броніцкая сярэдняя школа-сад» Буда-
                           Кашалёўскага раёна
Ягораву                  - работніцу прыватнага сельскагаспадарчага
Святлану Мікалаеўну        унітарнага прадпрыемства «Светлагорскі
                           аграхімсервіс»

                      па Гродзенскай вобласці

Дубровіну                - сацыяльнага работніка тэрытарыяльнага
Алу Пятроўну               цэнтра сацыяльнага абслугоўвання
                           насельніцтва Ваўкавыскага райвыканкома
Жук                      - сацыяльнага работніка тэрытарыяльнага
Любоў Аляксееўну           цэнтра сацыяльнага абслугоўвання
                           насельніцтва Ваўкавыскага райвыканкома
Казленка                 - работніцу інспекцыі Міністэрства па
Ганну Уладзіміраўну        падатках і зборах Рэспублікі Беларусь па
                           Ваўкавыскаму раёну
Крупа                    - азеляніцеля Мастоўскага раённага
Вольгу Паўлаўну            унітарнага прадпрыемства жыллёва-
                           камунальнай гаспадаркі
Русак                    - палявода сельскагаспадарчага вытворчага
Аксану Мікалаеўну          кааператыва «Орля» Шчучынскага раёна
Рухлевіч                 - жывёлавода падсобнай гаспадаркі ўстановы
Вераніку Браніславаўну     адукацыі «Ваўкавыскі дзяржаўны аграрны
                           каледж»
Рэшка                    - работніцу адкрытага акцыянернага
Таццяну Пятроўну           таварыства «Слоніммэбля»
Фёдараву                 - хатнюю гаспадыню, в. Матвееўцы
Людмілу Антонаўну          Ваўкавыскага раёна
Чумакову                 - індывідуальнага прадпрымальніка, Ленінскі
Таццяну Уладзіміраўну      раён г. Гродна
Шчука                    - хатнюю гаспадыню, Ленінскі раён г. Гродна
Алу Яўгеньеўну

                      па Магілёўскай вобласці

Антоненка                - хатнюю гаспадыню, в. Фашчаўка Шклоўскага
Алену Іванаўну             раёна
Бандарэнка               - хатнюю гаспадыню, Першамайскі раён
Алену Віктараўну           г. Бабруйска
Барашкову                - хатнюю гаспадыню, в. Петухоўка Чавускага
Таццяну Сяргееўну          раёна
Палеўскую                - настаўніцу сярэдняй школы № 4 г.
Надзею Аляксандраўну       Асіповічы
Панталёву                - даярку малочнатаварнай фермы закрытага
Валянціну Васільеўну       акцыянернага таварыства «Вялікія Славені»
                           Шклоўскага раёна
Пуцікаву                 - зборшчыка-пашыўшчыка адкрытага
Ірыну Фёдараўну            акцыянернага таварыства «Бабруйскі
                           гарбарны камбінат»
Рыцікаву                 - хатнюю гаспадыню, г. Асіповічы
Наталлю Ануфрыеўну
Харытонаву               - аператара закрытага акцыянернага
Алену Барысаўну            таварыства «Амкадор-Шклоў»

                        па Мінскай вобласці

Астроўскую               - машыніста Раваніцкай участковай бальніцы
Валянціну Рыгораўну        дзяржаўнай установы «Чэрвеньскае раённае
                           тэрытарыяльнае медыцынскае аб’яднанне»
Бабіну                   - галоўнага бухгалтара фермерскай
Людмілу Анатольеўну        гаспадаркі «Чэмпіён» Вілейскага раёна
Баліч                    - хатнюю гаспадыню, г. Смалявічы
Тамару Міхайлаўну
Барауля                  - апаратчыка хімічнай водаачысткі
Галіну Уладзіміраўну       Барысаўскага гарадскога унітарнага
                           прадпрыемства «Жыллё»
Вашчанка                 - старшага інспектара аддзела ўнутраных
Таццяну Мікалаеўну         спраў Лагойскага райвыканкома
Герасімчык               - даярку рэспубліканскага даччынага
Валянціну Анатольеўну      унітарнага прадпрыемства па племянной
                           справе «Зарэчча», Смалявіцкі раён
Данчанка                 - медыцынскую сястру адкрытага акцыянернага
Ірыну Мікалаеўну           таварыства «Гарызонт», г. Нясвіж
Дуля                     - апаратчыка Старадарожскага філіяла
Алену Мікалаеўну           адкрытага акцыянернага таварыства «Слуцкі
                           сыраробчы камбінат»
Каракуліну               - жывёлавода рэспубліканскага даччынага
Людмілу Анатольеўну        унітарнага прадпрыемства па племянной
                           справе «Зарэчча», Смалявіцкі раён
Карканіца                - пекара Рудзенскага хлебазавода
Людмілу Аляксандраўну      Пухавіцкага райспажыўсаюза
Карновіч                 - аператара машыннага даення
Святлану Васільеўну        сельскагаспадарчага вытворчага
                           кааператыва «Косіна» Лагойскага раёна
Манько-Радкевіч          - выкладчыка Заслаўскай дзіцячай школы
Святлану Казіміраўну       мастацтваў Мінскага раёна
Негода                   - хатнюю гаспадыню, г. Барысаў
Наталлю Іванаўну
Няхай                    - медыцынскую сястру бальніцы № 1
Веру Уладзіміраўну         дзяржаўнай установы «Барысаўскае
                           тэрытарыяльнае медыцынскае аб’яднанне»
Сельвясюк                - ветэрынарнага ўрача сельскагаспадарчага
Наталлю Мікалаеўну         філіяла «Сакаўшчына» дзяржаўнага
                           унітарнага прадпрыемства «Валожынскае
                           прадпрыемства меліярацыйных сістэм»
Філюта                   - аператара машыннага даення
Зою Іосіфаўну              сельскагаспадарчага вытворчага
                           кааператыва «Закальное» Любанскага раёна
Хацкевіч                 - работніцу жыллёва-эксплуатацыйнага
Лілію Аляксандраўну        ўчастка № 5 Барысаўскага гарадскога
                           унітарнага прадпрыемства «Жыллё»
Шашкову                  - хатнюю гаспадыню, г. Барысаў
Марыю Васільеўну
                            па г. Мінску

Баравік                  - хатнюю гаспадыню, Фрунзенскі раён
Ірыну Мікалаеўну
Герман                   - спецыяліста таварыства з абмежаванай
Венеру Валер’еўну          адказнасцю «Тэра-трэйд»
Жукаву                   - сацыяльнага работніка дзяржаўнай установы
Таццяну Анатольеўну        «Тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага
                           абслугоўвання насельніцтва Фрунзенскага
                           раёна г. Мінска»
Лебедзеву                - апаратчыка ачысткі сцёкавых вод філіяла
Іну Аляксандраўну          адкрытага акцыянернага таварыства «МПОВТ»
Селіванаву               - індывідуальнага прадпрымальніка, Заводскі
Валянціну Эдуардаўну       раён
Старадубкіну             - цырульніка адкрытага акцыянернага
Святлану Анатольеўну       таварыства «Усход»
Татарынаву               - эканаміста вытворчага унітарнага
Наталлю Яўгеньеўну         прадпрыемства «Магналіт» грамадскага
                           аб’яднання «Беларускае таварыства
                           інвалідаў»
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка



-- Навигация --

<<<< >>>>

Архив Белорусского права 2008 на old.BankZakonov.com



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор