Банк Законов
 

Указ Президента Республики Беларусь от 27 июня 2007 г. №295 "Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

Архивы

<<<< >>>>

Тест документа по состоянию на май 2008 года

                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                      27 чэрвеня 2007 г. № 295

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ
БЕЛАРУСЬ

     За  шматгадовую плённую працу, высокае прафесійнае майстэрства,
дасягненне значных вытворчых паказчыкаў, бездакорную службу, узорнае
выкананне  службовых  абавязкаў, заслугі ў  развіцці  заканадаўства,
адукацыі, культуры і спорту:
     1. Узнагародзіць:
     
                           ордэнам Пашаны
Аўчынніка                    -   дырэктара вытворчага прыватнага
Уладзіміра Мітрафанавіча         унітарнага прадпрыемства «Універсал
                                 Бабруйск» грамадскага аб’яднання
                                 «Беларускае таварыства глухіх»

Аўчыннікава                  -   начальніка ўпраўлення службаў якасці
Івана Аляксандравіча             рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Кавальскі завод
                                 цяжкіх штамповак»

Маркава                      -   слесара-электрамантажніка цэха
Аляксея Аляксеевіча              камплектных трансфарматарных
                                 падстанцый і нізкавольтнага
                                 абсталявання вытворчага
                                 рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Радчанка                     -   нарыхтоўшчыка ізаліруючых дэталей
Екацярыну Аляксееўну             трансфарматарнага цэха вытворчага
                                 рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Шымава                       -   рэктара ўстановы адукацыі «Беларускі
Уладзіміра Мікалаевіча           дзяржаўны эканамічны універсітэт»
Ярковіча                     -   машыніста крана вытворчага цэха
Анатолія Іванавіча               рэспубліканскага унітарнага
                                 вытворчага прадпрыемства «Мінскі
                                 завод «Вторчермет»

                   медалём «За працоўныя заслугі»

Віткоўскага                  -   генеральнага дырэктара вытворчага
Мечыслава Станіслававіча         прыватнага унітарнага прадпрыемства
                                 «Рытм»

Віхніна                      -   генеральнага дырэктара адкрытага
Аркадзія Елісеевіча              акцыянернага таварыства «Кераміка»

Дземчанку                    -   начальніка трансфарматарнага цэха
Уладзіміра Мікалаевіча           вытворчага рэспубліканскага
                                 унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Доўнара                      -   генеральнага дырэктара таварыства з
Вячаслава Іванавіча              абмежаванай адказнасцю
                                 «Белінтэртранс»

Дукора                       -   кіраўніка адміністрацыі Маскоўскага
Яўгена Міхайлавіча               раёна г. Мінска

Іванова                      -   намесніка Міністра адукацыі
Барыса Васільевіча

Івашку                       -   трэнера-выкладчыка аддзялення грэка-
Мікалая Фёдаравіча               рымскай барацьбы спецыялізаванай
                                 дзіцяча-юнацкай школы алімпійскага
                                 рэзерву па барацьбе ўпраўлення па
                                 фізічнай культуры, спорту і турызму
                                 Мінскага гарвыканкома

Кавалёва                     -   слесара-рамонтніка рамонтна-
Уладзіміра Пятровіча             механічнага цэха вытворчага
                                 рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Казак                        -   настаўніка хіміі сярэдняй
Лілію Францаўну                  агульнаадукацыйнай школы № 22
                                 Партызанскага раёна г. Мінска

Канапляніка                  -   пракурора Нараўлянскага раёна
Валянціна Мікалаевіча            Гомельскай вобласці

Карабцову                    -   намесніка пракурора Пружанскага
Святлану Паўлаўну                раёна Брэсцкай вобласці

Каранеўскага                 -   начальніка лідскага цэха
Уладзіміра Канстанцінавіча       рэспубліканскага унітарнага
                                 вытворчага прадпрыемства
                                 «Минсквтормет»

Кудрэйка                     -   загадчыка пратакольнага аддзела
Зою Мікалаеўну                   ўпраўлення арганізацыйнай работы
                                 Сакратарыята Палаты прадстаўнікоў
                                 Нацыянальнага сходу Рэспублікі
                                 Беларусь

Макееву                      -   машыніста крана гомельскага цэха
Веру Уладзіміраўну               рэспубліканскага вытворчага
                                 унітарнага прадпрыемства
                                 «Гомельвтормет»

Матафонава                   -   стругальшчыка рамонтна-механічнага
Уладзіміра Міхайлавіча           цэха рэспубліканскага унітарнага
                                 вытворчага прадпрыемства «Мінскі
                                 завод «Вторчермет»

Мельнікава                   -   дырэктара навукова-вытворчага
Аляксея Пятровіча                рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Інстытут БЕЛНДІЛІЦ»

Мядзвецкага                  -   намесніка дырэктара па кадрах, быту
Уладзіміра Сямёнавіча            і ідэалагічнай рабоце вытворчага
                                 рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Паддубскага                  -   электраманцёра па рамонту і
Васілія Васільевіча              абслугоўванню электраабсталявання
                                 магілёўскага цэха рэспубліканскага
                                 унітарнага вытворчага прадпрыемства
                                 «Могилеввтормет»

Пашкуна                      -   вадзіцеля аўтатранспартнага цэха
Сяргея Эдуардавіча               рэспубліканскага унітарнага
                                 вытворчага прадпрыемства «Мінскі
                                 завод «Вторчермет»

Пернікава                    -   намесніка дырэктара Гомельскага
Вячаслава Уладзіміравіча         абласнога тэрытарыяльнага фонду
                                 дзяржаўнай маёмасці

Пінчука                      -   кіраўніка адміністрацыі Савецкага
Валерыя Іванавіча                раёна г. Мінска

Раслякова                    -   майстра віцебскага цэха
Юрыя Іванавіча                   рэспубліканскага унітарнага
                                 вытворчага прадпрыемства
                                 «Витебсквтормет»

Сароку                       -   вадзіцеля барысаўскага цэха
Анатолія Анатольевіча            рэспубліканскага унітарнага
                                 вытворчага прадпрыемства
                                 «Минсквтормет»

Сіняўскага                   -   былога Паўнамоцнага прадстаўніка
Яўгенія Васільевіча              Рэспублікі Беларусь пры Эканамічным
                                 савеце Садружнасці Незалежных
                                 Дзяржаў

Сітніка                      -   слесара механазборачных работ
Валянціна Антонавіча             навукова-вытворчага рэспубліканскага
                                 унітарнага прадпрыемства «Інстытут
                                 БЕЛНДІЛІЦ»

Скакуна                      -   кіраўніка адміністрацыі
Валерыя Аляксеевіча              Першамайскага раёна г. Мінска

Стаброўскага                 -   галоўнага інжынера вытворчага
Ленгіна Напалеонавіча            рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Сяменкова                    -   намесніка галоўнага механіка -
Міхаіла Канстанцінавіча          начальніка цэха рамонту і
                                 спецыяльнага абсталявання
                                 рэспубліканскага унітарнага
                                 прадпрыемства «Кавальскі завод
                                 цяжкіх штамповак»

Тумашэўскага                 -   слесара па рамонту
Пятра Браніслававіча             парагазатурбіннага абсталявання
                                 адкрытага акцыянернага таварыства
                                 «Белэнергарамналадка»

Хаменку                      -   генеральнага дырэктара адкрытага
Васіля Мікітавіча                акцыянернага таварыства
                                 «Белэнергарамналадка»

Чахоўскую                    -   спецыяліста па аперацыйна-касавай
Святлану Рыгораўну               рабоце аддзела рознічных паслуг
                                 аперацыйнага ўпраўлення адкрытага
                                 акцыянернага таварыства
                                 «Белаграпрамбанк»

Чурсіна                      -   начальніка Сакратарыята Палаты
Анатолія Георгіевіча             прадстаўнікоў Нацыянальнага сходу
                                 Рэспублікі Беларусь

Шундзікава                   -   дырэктара ўстановы «Спецыялізаваная
Віктара Паўлавіча                дзіцяча-юнацкая школа алімпійскага
                                 рэзерву Гомельскага раёна»

Юнчык                        -   начальніка рэдакцыйна-выдавецкага
Галіну Рамуальдаўну              аддзела ўпраўлення прававога
                                 забеспячэння, інфармацыі і
                                 грамадскіх сувязей рэспубліканскай
                                 пракуратуры

Яленіча                      -   наладчыка зварачнага і
Анатолія Аляксандравіча          газаплазмарэзальнага абсталявання
                                 рамонтна-энергетычнага цэха
                                 вытворчага рэспубліканскага
                                 унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

                     медалём Францыска Скарыны

Лабовіча                     -   генеральнага дырэктара, мастацкага
Якава Міхайлавіча                кіраўніка ўстановы культуры
                                 «Відовішчна-культурны комплекс
                                 «Гомельскі дзяржаўны цырк»

Маляўку                      -   намесніка галоўнага рэдактара
Мікалая Аляксандравіча           ўстановы «Рэдакцыя часопіса
                                 «Вясёлка»

Мішчанчука                   -   дэкана тэатральнага факультэта
Уладзіміра Андрэевіча            ўстановы адукацыі «Беларуская
                                 дзяржаўная акадэмія мастацтваў»

Чарняўскага                  -   рэдактара аддзела - члена рэдкалегіі
Мікалая Мікалаевіча              ўстановы «Рэдакцыя часопіса
                                 «Вясёлка»
     
     2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
       «Заслужаны работнік прамысловасці Рэспублікі Беларусь»
Ладуцьку                     -   начальніку цэха металаканструкцый
Эдуарду Мікалаевічу              панэлей і камплектных
                                 трансфарматарных падстанцый
                                 вытворчага рэспубліканскага
                                 унітарнага прадпрыемства «Мінскі
                                 электратэхнічны завод імя
                                 В.І.Казлова»

Пінчуку                      -   дырэктару рэспубліканскага
Фёдару Макаравічу                унітарнага прадпрыемства «Кавальскі
                                 завод цяжкіх штамповак»

    «Заслужаны работнік органаў пракуратуры Рэспублікі Беларусь»

Легчыну                      -   начальніку аддзела пракуратуры
Барысу Самуілавічу               г. Мінска па нагляду за
                                 расследаваннем крымінальных спраў у
                                 органах пракуратуры

Падамацьку                   -   старшаму пракурору аддзела па
Івану Канстанцінавічу            нагляду за выкананнем заканадаўства
                                 ў сферы эканомікі ўпраўлення
                                 рэспубліканскай пракуратуры па
                                 нагляду за выкананнем заканадаўства
                                 і законнасцю прававых актаў

               «Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь»

Максаку                      -   старшаму трэнеру-выкладчыку
Юрыю Уладзіміравічу              Дубровенскай спецыялізаванай дзіцяча-
                                 юнацкай школы алімпійскага рэзерву
                                 Віцебскай вобласці

Нікіпорчык                   -   старшаму трэнеру-выкладчыку па
Людміле Канстанцінаўне           лёгкай атлетыцы адасобленага
                                 структурнага падраздзялення ўстановы
                                 «Рэспубліканскі цэнтр фізічнага
                                 выхавання і спорту навучэнцаў і
                                 студэнтаў» Рэспубліканскай школы
                                 вышэйшага спартыўнага майстэрства па
                                 лёгкай атлетыцы

Ціцорыну                     -   трэнеру-выкладчыку па лёгкай
Ігару Уладзіміравічу             атлетыцы ўстановы «Школа вышэйшага
                                 спартыўнага майстэрства» ўпраўлення
                                 па фізічнай культуры, спорту і
                                 турызму Гродзенскага аблвыканкома

            «Заслужаны пагранічнік Рэспублікі Беларусь»

Чыраку                       -   начальніку міжнародна-дагаворнага
Анатолю Пятровічу                ўпраўлення Дзяржаўнага камітэта
                                 пагранічных войскаў

         «Заслужаны работнік адукацыі Рэспублікі Беларусь»

Варапаеву                    -   прафесару кафедры радыётэхнікі
Юрыю Паўлавічу                   ўстановы адукацыі «Ваенная акадэмія
                                 Рэспублікі Беларусь»

           «Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь»

Ваўчэцкаму                   -   спартсмену-інструктару нацыянальнай
Аляксандру Яўгеньевічу           каманды Рэспублікі Беларусь па
                                 веславанню на байдарках і каноэ

Кастраміной                  -   спартсмену-інструктару нацыянальнай
Таццяне Анатольеўне              каманды Рэспублікі Беларусь па
                                 настольнаму тэнісу

Паўловіч                     -   спартсмену-інструктару нацыянальнай
Вераніцы Уладзіміраўне           каманды Рэспублікі Беларусь па
                                 настольнаму тэнісу

Паўловіч                     -   спартсмену-інструктару нацыянальнай
Вікторыі Уладзіміраўне           каманды Рэспублікі Беларусь па
                                 настольнаму тэнісу

Турчыну                      -   спартсмену-інструктару нацыянальнай
Дзям’яну Дзмітрыевічу            каманды Рэспублікі Беларусь па
                                 веславанню на байдарках і каноэ

Шчарбаку                     -   спартсмену-інструктару нацыянальнай
Канстанціну Вячаслававічу        каманды Рэспублікі Беларусь па
                                 веславанню на байдарках і каноэ

     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка



-- Навигация --

<<<< >>>>

Архив Белорусского права 2008 на old.BankZakonov.com



Новые документы


 

Счетчики

    Рейтинг@Mail.ru

Юмор